• 10
  fatih hocayı galatasaray'dan daha büyük gören yazar. 20 yıldır neden bu halde olduğumuzun özeti şeklinde bi yazı yazmış aslında, galatasaray gibi bi kulübten fatih terim gibi bi efsane çıkmıştır yakışan da odur ama fatih hoca galatasaray kulübünden büyük değildir. galatasaray her zaman büyük bi kulüptü, fatih hoca olmasaydı da öyle olacaktı.
 • 13
  (bkz: #3462533)

  öncelikle olumlu ya da olumsuz görüş bildiren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. normalde kendi nick altıma pek yazmak tarzım değil, hatta gidip bi başkasının nick altına da yazmam, en fazla gider mesajlaşırım ama burda biraz konunun yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.

  anlatmak istediğim şey fatih terim > galatasaray değildi. ben başarı odaklı bakarım her şeye. kendisinin başarılarını çıkarırsak 8 lig, bilmem kaç türkiye kupası, uefa ve dolayısıyla süper kupa, şu an beşiktaş’ın altına iniyoruz başarı olarak. bu matematiksel bir gerçektir. terim sonrası 4 kere şampiyon olmuşuz. lucescu, gerets, kalli ve hamza dönemlerinde. yani kendisinden sonra da pek başarılı olamamışız.

  şu an aynı başlıklarda alex ferguson var. özlemle anılıyor. güzel bir tesadüf oldu. ferguson sonrası manu’nun halini görüyoruz. hiçbir ingiliz taraftar ferguson’u manu’dan büyük tutamazsın diyemez özlemle anıldığında. onlarda da aynı şey. ferguson’u çıkart, manu epl’de 4. büyük falan. ben dediğim gibi başarı odaklı bakıyorum bazı şeylere.

  değilse kulüp yine büyük. not. forest da büyük kulüp, goteborg da. önemi olan bu büyüklüğü güncel tutmak, mazide kalan hoş bir seda olarak anılmamak.

  yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilerim. dikkatli okunursa yazdığım, ne demek istediğim kolayca anlaşılır bence.

  edit: bu arada stadyumda ilk izlediğim maç 98’de iç sahada oynadığımız galatasaray altay maçı. 3-1 kazanmıştık. hagi, biri 30 metreden olmak üzere 2 tane sallamıştı, diğer golü de suat atmıştı kafayla. keşke dediğiniz kadar genç olabilseydim ama değilim ya ):
App Store'dan indirin Google Play'den alın