• 433
  son dönemde çok kaliteli entryler girmeye başladı.

  esasında ne yalan söyleyeyim moderatör olarak beni oldukça zorlayan bir yazar. hakikaten adamın entryleri üzerinde nasıl bir moderatörlük yapacağımı düşünmeye ayırdığım vakit bana kalsa, en az 500-600 entry daha girerdim :) silsen bi türlü, silmesen bi türlü, napacağımı kara kara düşündürten entrylerine son dönemde pek denk gelmiyorum. özellikle önceki entrylere cevap adamın üslubu. tabi bu da başlık üzerinden ikili sohbetlere, kimi zaman da ortamın foruma dönmesine sebep oluyor. ama ilginçtir bu üslup sorununu da aşmaya başladığına inanıyorum. 9000 entryden sonra :)

  uzun zaman memnuniyetsizliği ile öne çıktı, şimdilerde bakıyorum bu da değişti. olgun bir bakış açısı ve yapıcı eleştirilere bıraktı yerini. zaten çokca olumlu özelliği olan bir yazardı ama bu özelliklerini gölgeleyen devamlı memnuniyetsizlik hali gitti ölçülü eleştiri, ölçülü övgü geldi. bunu görmek gerçekten sevindirici.

  aslında tek tek örnek vermek istediğim bazı entryleri var ama gerek görmüyorum. sadece bence son dönemde çok iyi gidiyor. okumaktan baya baya keyif alıyorum.

  aynen devam.
 • 437
  --- alıntı ---
  daha mazbatasını aldığı ilk günden "kasa bomboş, paramız yok, çok borç var, kulüp batmak üzere" edebiyatı yapan yönetimdir. kimseye güvenmeye gelmiyor gerçekten. galatasaray'da hiçbir yönetim o kasayı dolu bulmadı son 20 senedir. hep boştu o kasa. ama bir şekilde kaynak yarattılar. dursun'un zaten seçim öncesinde yaptığı konuşmadan kasanın boş olduğu belliydi. dursun net şekilde "beni seçmezseniz galatasaray batar" diye tehdit etti. eğer yönetime gelmeyi beklemiyorlardıysa neden seçime girdiler? yok zaten seçilmek için aday oldularsa karşılaştıkları durumdan şikayet etmeye hakları yok. iş yapmak zorundalar. mazeret üretenlere karşı geldiler. şimdi kendileri ilk günden aynı şeyi yapmamalılar.

  --- alıntı ---

  defansa gelen forvet yönetimle ilgili eski entrylerini atınca alıntıladığım yazısı dikkatimi çeken yazar. ocaktan beri, yönetimi eleştirenlere 'kardeşim para yok, şımarık mısınız, isviçreli misiniz' yazıyor mütemadiyen. şimdi kendisine sormak istiyorum acaba bern'in neresinden?

  tabii şimdi zaman içinde insanların görüşü değisemez mi ayarı yiyeceğiz. değişsen değissin de sonra en radikal biçimde herkese etiket biçme.
 • 439
  kendisi sanırsam hıncal uluç'un spor yazarı sayıldığı günlerde geliştirmiş futbol okur yazarlığını. bu sebeple eleştiri yapmak isterken kantarın topuzunu kaçırmak şöyle dursun, kantarı milletin ağzını burnuna sokuyor.

  ancak üslubu konusuna gelecek olursak, kendi adıma yazılarını okumaktan zevk aldığım yazarlardan birisi. uzun bir giri gördüğüm zaman; önce yazara bakıyorum, ismail enver (r.i.p) ya da kazansever rumuzlarını görünce kahvemi koyup öyle okuyorum. adamın yazıları sarıyor.

  ayrıca dünya üzerinde herşey değişiyor. dün öyle dedi bugün böyle diyor gibi bir eleştiri yapılacaksa, kendisinden önce bu sebeple eleştirilecek çok makam, kurum, kişi var. kısacası kendisi yazadursun ama kantarın topuzuna dikkat ederek. saygılarımla.