• 145
  24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçı bitmiş, eksik kalmamıza rağmen maçı 2-1 kazanmışız, sözlükte dönen muhabbete bak. bir grup eline almış baltaları mustafa cengiz başta yönetime saldırıyor, açık açık hesap soruyor. diğer bir grup terime dokunanı yakarız modunda ellerde meşale, bir başkaları şimdiden ozan korkut, adnan öztürk promosyonuna başlamış, bir başka grup da yedirmeyiz cengizi demekte.

  güzel ülkemin kaderi işte. yine bölünmüşlük, yine kavga, yine kaos. sebebi neydi ki bu kadar öfkenin. erzurumu 1 farkla yenebilmek mi? yoksa uefa kurallarına ve ffp'ye uygun hareket etmek mi? sebebini bilmiyorum ama ali koçun şu anda kahkahalarını duyabiliyorum.

  ligde kaybedilmiş hiç bir şey yok. daha o kadar çok su akar ki bu köprünün altından. galatasaray ne ilk 2 hafta övüldüğü kadar iyi ne de son iki hafta yerildiği kadar kötü yazmıştım. tek ihtiyacı sükunet ve istikrar. akabinde hala iddia ediyorum ligin 1 numaralı şampiyon adayıdır.

  bugün yaşanılan kaosu sadece bir gruba/kişiye/olaya bağlamak açık söyleyeyim mallıktır. ne bütün suç yönetimin, ne bütün suç hocanın ne de bütün suç oyuncularındır. bugüne gelmemizde herkesin emeği var. hiç kimse ne siyah ne de beyaz. herkes gri. artık herkesin aklını başına devşirmesi gerekir. yeter artık. iki kuruşluk zevkimiz var, herkesi soğuttunuz.

  mustafa cengiz: konuşma başkan. gemiyi sağ salim götür, seneyi bitir. sonra git dinlen.
  albayrak: kameralardan kaç, hiç kimseye röportaj verme. hele hele kazanılan maçlardan sonra çıkıp kaybedilen maçlardan sonra ortaya çıkmama huyun herkesi soğuttu kendinden. ama en önemlisi artık çık da galatasarayın hakkını savun. ya makamının hakkını ver ya da bırak git. ona boncuk buna boncuk yeter artık.
  terim: şu takıma iyi top oynat hoca. senden kimsenin yanında arkasında sağında solunda olmanı beklemiyor. bu takıma iyi top oynatıp şampiyon olmanı bekliyor. geçen sene şampiyon olamamamız kimin hatasıydı? avrupada bu kadar çok rezil olmamız kimin hatası? bu kadar kötü kadro mühendisliği kimin hatası? sen yönetime sağa sola laf çakma takıma odaklan.
  taraftar: bölünme arkadaş bölünme. birilerinin gazına gelme. ortada fol yok yumurta yokken olayları büyütme. herkese destek ver.

  yemin ediyorum beşiktaş taraftarı görse şu halimizi bunlara ne oluyo amk der de güler geçer.
 • 146
  (bkz: 24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçı)
  gözlerime inanamadığım durumdur. galatasaray içinde illa velakin birisini mi seçmemiz gerekiyor? terim de, yönetim de, sosyal medyacı taraftar da hatalı yaşanan süreç ve gelinen sonuçta. olaya bakar mısın? aynı takımın taraftarıyız ama sarı kırmızı formayla sokakta beni görse sanki soracak “birader forman iyi hoş da kimcisin? terim mi yönetim mi?” diye. aynı rengi giyip aynı tribünde aynı tezahüratları yapıp aynı nevizade’de kopuyoruz yıllardır.
  bir grup elinde balta terim hakları savunucuları derneği, diğer grup ateşli oklarla yönetimi yedirmezler il özel idare olmuş. neredeyse istiklal caddesi’nde lise meydanı’nda muharebeye girecekler. bayanlar baylar sakin. milyon eurolar kazananların ya da galatasaray üzerinden pr ve network yapanların savaşı bizim savaşımız değil. biz takım taraftarıyız. yönetim ya da teknik ekip fan club falan da değiliz. rica edeceğim.