• 101
  fatih terim'den okan buruk'a miras kalmamasını temenni ettiğim yanlış felsefe.

  fatih hocanın en büyük eksiklerinden biriydi. oturmamış, herkesin hemfikir olmadığı, kadrolarda arayış içindeyken bir maç kazandığında öteki maç yeniden aynı kadroyu sürerdi rakibin kim olduğuna bakmadan.

  okan hoca da bugün* berkan-midtsjö hariç 7 ağustos 2022 antalyaspor galatasaray maçında çıktığı kadroyla çıkıp aynı değişiklikle maçı kazanabileceğini düşündü. tam olarak fatih hoca'nın gol aradığı dakikalarda orta sahayı boşaltıp oyuna forvet alması ve üzerine donk'u forvete göndermesi gibi bir hareket oldu.

  okan hoca'nın nispeten daha oturmuş bir kadrosu var. çıkaracağı kadro ile çok fazla oynamasına gerek yok ancak maçın gidişatına göre oyuncu değişikliği yapması şart. "bir kere tuttu nasılsa..." diyerek aynı şeyleri farklı rakip türlerine denemesi gibi bir ezbercilik kendisine olan güveni zaman geçtikçe kırar.
 • 102
  ne hikmetse sadece türk hocalarda görülen hurafe.

  antalyaspor maçında son dakikalarda çift forvete döndükten sonra gol bulduğu için, 13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçında olayı abartıp 2. yarıya iki hantal forvetle başlayan okan buruk hocamız bu hurafenin katmerlisini izlettirmiştir bize.

  hurafeler, totemler, yeni gelen topçuya hemen forma verirsem diğer futbolcular küser kafası falan dümdüz türk antrenörlerin icatları işte. şenol güneş mesela 3-4 hafta süründürmeden yeni transferi oynatmazdı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın