• 55
  --- alıntı ---

  spor toto süper lig'de 34. hafta oynanan sivasspor - galatasaray maçının ardından yurt genelinde şampiyonluğu doyasıya kutlarken kayseri'de istenmeyen olaylar yaşandı. kayserispor taraftarları galatasaray taraftarlarının şehirde şampiyonluk kutlaması yapmaması için toplandı. ancak bir şahsın havaya ateş açması sonucunda arbede çıktı.

  kayserispor taraftarları, yurt genelinde galatasaray taraftarlarının şampiyonluk kutlamasından dolayı bir alışveriş merkezinin önünde toplanan kayserispor taraftarları, cumhuriyet meydanına doğru yürüşüş yaptı. bu esnada bir taraftar havaya 8-9 el ateş etti. yaşanan olaylar sonrasında güvenlik güçleri araya girdi. çıkan olayların ardından polis ve toma müdahale etti.
  öte yandan emniyet kaynaklarına göre bir şahsın havaya silahla ateş açması sonucunda taraftarlar bunu kendilerine yapıldığını düşündü ve devamında arbede yaşandı.

  --- alıntı ---

  https://www.futbolarena.com/...asina-engel-370647h/

  --- alıntı ---

  kayseri'de olay! akşam 23:00 sularında 1.500 civarındaki kayserispor taraftarı, galatasaraylıların şampiyonluk kutlaması yapmaması için toplandı. ancak bir şahsın havaya silahla ateş açması sonucunda ortalık karıştı.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1132068507590569984