• 329
  27 eylül 2020 gs fb maçını farklı kaybetseydik şu an yaşadığım üzüntüyü yaşamazdım sanırım. gerçekten sormak istiyorum, neden? bu saçma futbol anlayışının sebebi nedir? yıllardır top dolaştırıp bir bok yapamadık, aynı şeyi defalarca defalarca defalarca deneyip farklı bir sonuç beklemek neden? bunu yaparken hızlı kanat oyuncusu eksikliğini fark edip 2019-2020 sezonu devre arasında onyekuru'yu almadık mı? peki bu sezon neden aynı oyunla farklı bir sonuç bekliyoruz?

  yahu para yok oyuncu alamıyoruz, yeniden yapılanıp gençleşeceğiz deyin, kerem veya oğulcan'ı oynatın da değişim istediğinizi biz de görelim ve yenildiğinizde dahi alkışlayıp sabredelim. ama yeter, gerçekten yeter. bu anlayış değişmedikçe türkiye liginde şampiyon olsanız ne olacak?

  (bkz: 1 ekim 2020 rangers fc galatasaray maçı)
 • 330
  çoğu kişinin ya yönetime ya da fatih terim'e nefret kustuğu, istifasını istediği ve sanki dünyanın sonu gelmiş gibi yorumların yapıldığı çok ama çok pis bir durum.

  evet yönetim transfer yapamadı ve evet fatih terim yanlış oyuncular ile maça başladı, yanlış zamanda yanlış değişikler yaptı hepsi doğru. ancak henüz çift haneli resmi maç bile yapılmamışken bu kadar karamsar olmak, sıfır umutla geleceğe bakmak ve dahası insanları aşağılamak aceleci olmaktan, tahammülsüz olmaktan başka bir şey değil. her maçı kazanma beklentisiyle motivasyon kurulmaz.

  kimsenin ne hissettiğine ya da ne yazdığına tabiki bir şey deme hakkım yok. üzüntü ve keder elbette olacak. hepimiz galatasaray ile yatıp galatasaray ile kalkıyoruz. hangimiz takım 1 ekim 2020 rangers fc galatasaray maçı'ndaki gibi bir haldeyken sinirlenip üzülmez? adı üstünde maç bu, spor. 50 tane değişkenin rol aldığı bir aktivite. 90 dakika bittikten sonra sahadaki ve idaredeki herkesi tabir-i caizse toprağa gömmek hazıra alışmış birinin yapacağı bir şey.

  babel, feghouili, belhanda ve falcao... futbolu az çok takip eden birisi bu 4'lü aynı anda sahadaysa başarı gelmeyeceğini bilir. değil avrupa'da maç kazanmak yerelde bile üstüste 3' üncü maçı bile kazanamazsın. bu denklemin müsebbibi kimse hatayı oraya yazar geçeriz. ama bu durum öldük bittik anlamına gelmez. hele hele çocukluğunda ve gençliğinde sayesinde gülüp, sevindiği fatih terim'e fırsatını bulunca futbol cahili anlamı taşıyan hakaretler etme hadsizliğini hiç gerektirmez.

  transfer gecikmeleri ve hataları, saha içindeki şablon hataları illa da bir kelle almayı mecbur kılmamalı. bu yönetim de bu hoca da kötü gidaşat varsa düzeltmek ve daha iyi hale getirmek için var. neyse sorun çözerler, daha önce çözdükleri gibi. 1 maç kaybedince dünyayı bile yakacak adamın kimseye güveni olmadığı için bu son yazdığımın bir anlamı olmayacaktır.

  bundan 4 gün önce manchester city 5, bayern münih 4 gol yiyerek yenildiler. psg lige çok kötü başladı ve ilk iki maçta puan alamadı. peki bu takımlar birkaç haftaya düzelecek mi? tabiki evet. taraftarları yönetimi ve hocasını eleştirdi mi? elbette eleştirmiştir. peki 5 yedik kim sorumluysa ölsün aq dediler mi? akıllarının uçlarından bile geçmemiştir.
 • 331
  her yenildiğimiz maç sonrası aşırı tepki veriyoruz. hepimiz başarı istiyoruz evet fakat daha 1 veya 2 ay öncesine kadar sözlükte birçok yazar arkadaşımız ilk turda elenelim ne işimiz var uefa europa lig’ de diyordu. elenmemiz dünyanın sonu değil zaten çok fazla bir getirisi yok. hayır ilerlesek ne olacak gruplara kalsak maça gidemiyoruz. tff desen ligi 21 takıma çıkararak sıçtı. 45 veya 50 maç yapacağız elimizde yeterli kadro yok ve alacak paramız yok. sakin kalalım daha 1 hafta öncesine kadar herkes tarafından ligin en iyi futbolunu oynayan takım olarak gösteriliyorduk. dünyanın sonu değil!..
 • 333
  komik olmaya başlayan hal. o kadar komik ki alınırken herkesin neden alınıyor dediği, anadolu takımlarında bile rotasyon topçusu olmaktan öte gidemeyen futbolcuların başlıkları alev alev olabiliyor.

  iddia bile bize 3 oran vermiş ve ciddi ciddi oğulcan çağlayan, kerem aktürkoğlu, sekidika falan oynatsak 1 ekim 2020 rangers fc galatasaray maçıı kazanacağımızı düşünenler var.