• 1
    trabzonspor'un istanbul’da kartal’daki sosyal tesisleri'nde kulübün istanbul’da yaşayan taraftarları için bir irtibat bürosu görevinin yanı sıra işletmesi özel bir firmaya verilmiş olan 500 kişilik karayemiş balo salonu, 150 kişilik şimal bar, otantik dekorasyonu ile yoroz restoran, 144 kişilik cevdet sunay konferans salonu, tenis kortu, halı sahası ve satış reyonu mevcuttur. kartal’daki sosyal tesislerimizde yaz kampları düzenlenmekte ve bu kamplarda futbol, basketbol, yüzme gibi spor aktivitelerinin yanı sıra müzik, resim, dans, tiyatro, paten gibi sosyal faaliyetler ile çocukların akademik kariyerli öğretmenler eşliğinde tatil geçirmeleri sağlanmaktadır.

    aralık 2017'de trabzonspor tarafından elden çıkartılmış olup başkan muharrem usta tarafından akibeti 72. olağan mali kongrede açıklanmıştır;

    "akaryakıt istasyonu ile ilgili daha önceki dönemlerde trabzonspor, yapılan sözleşme gereği 10 milyon dolar işletici olarak kasasına para koymuştu. ayrıca oradaki benzin istasyonunun işletilmesi için de 4 milyon dolar olmak üzere 14 milyon dolar trabzonspor anlaşmalarda kasasına para koymuş oldu. o günün yönetimleri kaynak bulmak için uğraşılar verdiler. ancak oradaki istasyonunun ruhsatının iptal edilmesi süreciyle ilgili olarak bizim muhataplarımız burayı işletemedikleri için de doğal olarak kulübümüze dava açtılar ve kazandılar. çok ciddi bir borç rakamı ile karşı karşıya kaldık. bu borçlar bizim göreve geldiğimizde bilançomuzda yoktu. büyük bir sorun ile karşı karşıya kaldık. önümüzde de 80 milyonluk bir borç vardi ve ne yapabiliriz diye düşünürken, milli emlak ile yaptığımız görüşmeler sonucu 32 milyona milli emlaktan ancak satın alabilir duruma geldik. burayı muhataplara 28 milyon dolara devretmek kaydıyla, bu 28 milyon doların 13 milyon dolarlık kısmı faizleriyle borcu kapatmak için, ikinci kısım olan 8 milyon 250 bin doları da mülk bize ait olmadığı için milli emlak’a ödemek kaydıyla ve orayı kısa sürede işletmis olan işletmeciye olan 4 milyon doları da masaya yatırıp toparlamak istedik. biz kendi cebimizden para vermeden orada takas girdik".