resim
Karl-Heinz Feldkamp
Görev:Teknik Direktör
Takım:Kariyer Sonu
Yaş:89
Uyruk:Almanya
 • 512
  bugunlere gelmemizde emegi vardir. genelde yakin tarih yazilirken jupp derwall ile baslanir, mustafa denizli'ye hafif deginilip direkt 1996 ve sonrasi fatih terim donemine gecilir. oysa 1992-93 sezonunda cok iyi top oynayan galatasaray sezonu cifte kupa ile kapamis, o kadrodan bazilari sonradan 1996-2000 doneminin temelini olusturmustur. o takimin basindaki adamdir kalli ve bizi 4 sene aradan sonra sampiyon yapmistir.
 • 513
  2007/2008 sezonundaki efsane şampiyonluğumuzda en çok süre verdiği 12 oyuncu sırasıyla şöyle:

  servet çetin
  arda turan (20 yaşında)
  ümit karan
  barış özbek (20 yaşında)
  hakan şükür (35 yaşında)
  mehmet topal (21 yaşında)
  orkun usak
  hakan balta (24 yaşında)
  volkan yaman (24 yaşında)
  rigobert song
  sabri sarıoğlu (22 yaşında)
  uğur uçar (20 yaşında)

  aynı sezon fenerbahçe'nin en çok süre alan 12 oyuncusu!

  mehmet aurelio
  deivid
  edu
  alex
  volkan demirel
  gökhan gönül
  diego lugano
  roberto carlos
  wederson
  semih şentürk
  uğur boral
  mateja kezman
 • 514
  92-93 sezonunu hayal meyal hatırlıyorum, ara sıra babam kahveye götürürdü kucağında beni. öyle maçları izlerdim. babam anlatırdı o dönemleri daha çok. genç ve dominant bir kadroymuş. oldukça genç bir kadroyu stumpf, falco, gutschow gibi tecrübeli ve übermensch topçularla harmanlayıp, oldukça dominant bir oyun oynatarak söke söke takımı şampiyon yapmış. ara sıra youtube'da 1-4 kazandığımız fenerbahçe maçını falan izlerim, askerden yeni gelmiş gibi oynuyormuş takım direkt.

  genç oyuncu hastasıdır. o dönem, hakan şükür, okan buruk, tugay kerimoğlu gibi topçuları gözünü kırpmadan oynatmış, bütün kupaları almış, özellikle derbilerde hayvan gibi top oynatarak beşiktaş'ın 90'ların başındaki üstünlüğünü kırmış ve takımı şampiyon yaparak görevinden ayrılımıştır.

  gelelim, dün gibi hatırladığım ve en çok sevindiğim şampiyonluklardan biri olan 2007-2008 sezonuna;

  2000'lerin ortalarından beridir süregelen fenerbahçe dominasyonunun ve bir önceki sezonda yaşanılan rezalet sezon ve sulu derbinin akabinde takımın başına getirilmiş, gelir gelmez de takım üstünde otorite kurarak, önceki sezondaki takımı direkt dağıtarak, bizim zaten sürekli alışık olduğumuz takımı 0'dan kurma akımını başlatmıştır.

  sakatlanan linderoth'dan, yetenek olarak ronaldinho seviyesinde olan ama kafa olarak ali asım balkaya kasası takılan lincoln'den hayır gelmeyeceğini anlayarak genç oyuncularla birlikte çoğu maçta takımı 11 türk'le sahaya çıkarmıştır.

  mehmet topal, arda turan, barış özbek, serkan çalık, sonradan alınan emre güngör, kalede orkun-aykut ikilisi falan, bildiğin şu kadroyla çatır çatır top oynatmıştır. o dönemler menejerlik oyunu hilesini kullanan ergenler gibi fenerbahçe, carlos, alex, deivid, volkan, aurelio falan takılırken, kalli'nin getirdiği gurtbeçiler, acun'un yetenek sizsiniz proramında beatbox yapan tiplerden hallice topçulardı.

  sağlık sorunları ve yönetimle yaşanan sorunlar nedeniyle ligin son 6 haftası takımdan ayrılmak zorunda kalmış, yine bir galatasaray geleneği olan, şampiyonluk potasında olan galatasaray > los galacticos anlayışıyla, son 6 maçı cevat güler eşliğinde çatır çatır oynayarak kazanmış ve sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemiştir.

  mehmet topal'ı türk futboluna armağan eden, arda turan'a savunma yapmayı öğreten, hasan şaş'ı yokluktan sağ bek oynatarak verim alan adamdır. arda'nın imza hareketi olan kayarak top çalma olayı kalli döneminde vuku bulmuştur.

  zaten performans olarak galatasaray'da sevdiğim (şimdilik) 3 teknik direktörden biridir;

  1- imparator
  2- lucescu
  3- kalli
  4- okan buruk (loading)

  bugün doğum günüymüş. çok yaşasın, sağlıklı yaşasın. çok severim kendisini.
 • 517
  doğum günün kutlu olsun kalli. kurt hocadır. iki özelliğiyle hatırlarım kendisini. disiplinsizliği en önemli maçtan önce olsa bile affetmez, hemen cezasını keserdi. ikincisi de ortalama sayılacak oyunculardan bir şekilde verim almakta ustaydı. rakiplerine göre az imkanla şampiyonluk yarışında bulunan takımımız için en iyi seçenekti, fakat o yıllarda bile yaşlıydı.

  (bkz: 2007-2008 şampiyonu galatasaray)
 • 518
  jupp derwall’den sonra gelmiş en teknik direktördü. 2007-2008 sezonunda ve sonrasında yaşı el verseydi uzun vadede bizi avrupa kupasına götürecek organik bağı kuracak kalibredeydi, tıpkı derwall’in yaptığı gibi. bilenler bilir. derwall’in getirdiği alman futbol felsefesi galatasaray’ın uefa kupasına giden yolun arka planını oluşturmuştu. feldkamp da bundan soyutlanmış değildi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın