• 16
    16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçında yaptığımız şey. en büyük korkum da buydu. onyekuru gibi bir kanat oyuncusunu kaybedip yerine babel'i aldık. babel daha çok ön uca yakın bir futbolcu. zorunluluktan da jimmy oynadı, o da dribblingi ile öne çıkan bir futbolcu değil. yerinde oynayacak feghouli de onyekuru gibi bir futbolcu değil. bu oyuncular kanatlara doğru değil de öne yakın oluyor. galatasaray'ın en büyük silahı 2 yıldır kanatları. ilk yıl rodrigues'in gomis'e yaptığı asistler, ikinci yıl onyekuru'nun attığı gol sayısı. bu yıl ilk maçta kanatlarda sıkıntı yaşadık. bekler de çok önde oynadılar, iyi hoş ama deplasmanda bu kadar önde oynayınca sıkıntı yaşıyoruz. (yaşları itibari ile) takımın maçtaki ortalama pozisyonu: https://gss.gs/cdi.jpg kanatlara dikkat.
  • 17
    inter 2010 yılında üç kupayı da birden aldığında ileride 3 santrfor orjinli futbolcuyla oynuyordu; pandev-milito-eto'o

    bu oyunculardan hiçbiri kanat olmamasına rağmen gayet güzel bir 4-3-3 performansı verdiler, ara ara 4-2-3-1 e de dönüyordu oyun.

    sonuç olarak eldeki malzemeye göre oyun planı oluşturmak çok önemli. biz malzemesine sahip olmadığımız bir yemek yapmaya çalışıyoruz halbuki elimizde başka bir yemeği çok lezzetli yapacak malzemeler varken.