• 104
  futbolun diğer bölgelerden farklı olan mevkisinde görev yapan futbolculara verilen ad.
  kalecilik refleks, karar verme, fizik gibi niteliklerinin yanı sıra günümüzde ayağının da düzgün olması önemli hale geldi.
  ancak bunların dışında diğer mevkilerden farklı olarak psikolojik anlamda insanı yıpratmakta olan bir bölge.
  21 temmuz 2021 psv galatasaray maçında yaşayan efsane muslera maçın başında hatalı gol yedi. gayet normal olabilir bir şey. taraftarın etkisini ise işte ondan sonra hissettik. her geri pasta psv taraftarı yine hata yapar gol yazarız beklentisi ile uğultuyu hissettirdi ve bence muslera o anlarda kopukluklar yaşadı. takım kaptanının, üstelik bahsettiğimiz kişinin muslera olduğunu da düşünürsek ağlamaklı olduğunu görmek içimi cız ettirdi.
  çok defa maç kurtarıp, doğrudan şampiyonluğa etki eden bir kaleci olan muslera için, türkiye’de genç kaleciler için idol olan muslera, sezon içerisinde skora etki eden yaptığı hata belki de 1-2 olan muslera için yazılanlar insanın içini acıtıyor. yapmayın bu kadar. altı üstü maçtır, önemlidir ama maçtır.
  not: aldığı maaşı hak etmiyor gönderelim gibi konuşanların benim gözümdeki değerini şöyle bir örnekle anlatayım:
  sokakta “4-5 bin lira maaş yetmiyor kardeşim canımı dişime takıyorum ama olmuyor geçinemiyoruz” diyen birine “asgari ücretli ne yapsın, çöpten ekmek toplayan var kardeşim” diyen adam kadar değeri var nazarımda.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!