• 285
  futbolun hem saha içi hem saha dışı kısmını çok iyi bilen ve bunu kelimelerle çok doğru ifade edebilen değerli yazarımız.

  iddia ediyorum kendisinin vizyonunda yönetici/hoca sayısı bu ülkede max 3'tür.

  üst üste iki maç kazananın (ya da yaptığı iş neyse onda başarılı olmaya başlayanın) kendini nimetten saydığı bu ülkede, her zaman realist kalıp ayağı yere basanlar kazanacak.

  bu ülkenin üçüncü büyük kulübü iki kere şampiyon olunca kendini barcelona sanmaya başlayıp bayern'i eleyeceğini zannediyordu.

  ne zaman bu ülkede herhangi bir takım gönderdiği oyuncunun yerini aynı gün açıklayacağı transferle doldurur o zaman bazı hedeflerden daha net konuşalabilinir.

  örneğin dortmund transfer dönemi başlamadan transferi bitirdi neredeyse, biz lig tarihinde gol rekoru kırmış oyuncumuzu pazarlayamıyoruz. ağustos geldi hala elimize para geçsin de 3 ilk 11 oyuncusu alalım düşüncesindeyiz.

  plan 0, program 0, ama hayaller 100.

  hayal kurmak kolay. ama net söylüyorum :

  açın şampiyonlar ligi gruplarına katılması kesinleşmiş takımlara bakın. bizden daha değersiz takımlar göreceksiniz. yenebileceğimiz takımlar da göreceksiniz. ama planı programı bizden kötü takım zor görürsünüz.

  her neyse. yazarımızın eline sağlık. altına imza atacağım bir yazı yazmış.

  (bkz: #2703262)
 • 288
  sevdiği işi yapabilmesi için bizimde yardım etmemiz gerekiyor.

  futbolun içinden gelen ve futbola yıllarına vermiş birçok insandan bile sağlam futbol bilgisi vardır. futbolcu bilgisine hiç girmiyorum. asyadan avrupaya; iskandinavyadan balkanlara kadar her ligden birçok oyuncuyu tanır ve analizini yapar.

  şimdi bizim ne yapmamız gerekiyor?

  https://twitter.com/kaideveistisna öncelikle bu hesabı takip etmemiz gerekiyor. transfer haberlerinin merkezi haline gelen twitterda; gerek kendi sayfasında attığı tweetleri, gerekse de tanınmış kişi ve kulüplerin altına atacağı cevap tweetlerine beğeni atıp, rt ederek destek verebiliriz.

  yıllar önce facebookta bir scout ekibi adı altında bir hesap vardı. kendi çaplarında analiz yapıp paylaşırlardı. benim beğendiğim dönemde takipçileri en fazla 500-1000 aralığı falandı. bu sene öğrendim ki ligde bir takımın scout ekibine getirilmiş.

  şimdi ben bunu neden anlattım?

  sözünü ettiğim scout ekibi gerek facebook, gerekse de twitter da açmış olduğu hesaplardan tanınmış kişilerin sayfalarına cevap niteliğinde paylaşımlar veya tweetler atardı. linkini de hesabında paylaşınca (twitterda yazıp facebookta paylaşırdı) beğeni ve rt sayıları bir anda yükselir ve attığı tweetler hemencecik en başta çıkardı. bu sayede haddinden fazla takipçi kazanıp seslerini duyurdular ve şu an hak ettikleri yere geldiler.

  sözlük yazarları olarak, sosyal medya'nın bu güzel özelliğinden yararlanıp, çok değerli yazar arkadaşımıza destek verebiliriz.

  bu sayede ortaya kaideyi taciz eden istisna- gurrpegi çıkarıp, çağ atlayabiliriz.
 • 290
  yazdıklarına sonuna kadar katıldığım yazar. mevcut halimizi ortaya koyan tespitler yapmış. o da bir çoğumuz gibi bu durumun değişmeyeceği konusunda karamsar gözüküyor.

  ama ne olursa olsun bu durumu değiştirmek ve galatasaray'ı gerçek potansiyeline ulaştırmak için yazmaktan, araştırmaktan, konuşmaktan vazgeçmemeli. belki bugün bir şey değişmez ama 5, 10, 30 yıl sonra bir şeylerin değişmesi sağlanabilir. bugünün fikirleri taraftar arasında kar topu gibi büyüyerek yarının gerçekleri olabilir.

  belli ki donanımlı biri. asla vazgeçmemeli.

  değişim için uğraşmaktan vazgeçmeme konusu aslında biraz da kendime yaptığım bir telkin.

  (bkz: #2703262)
 • 292
  (bkz: # 2703262) harika yazı olmuş eline emeğine sağlık. hayal dünyasında yaşayanların suratına acı gerçeği çarpmış.maalesef bunları öngörebilen farkındalık sahibi yıldız oyuncu transfer fetişi çok az insan var ama aynı şekilde bu kulübün yönetiminde olan insanlarda hala populist işler peşinde bir sistem dahilinde yapılan hiçbir iş yok ya tutarsa diyerek ilerliyorlar
 • 293
  (bkz: #2703262)

  --- alıntı ---

  mensah'a filan burun bükerken bu istatistik aklınızda kalsın.
  sonra biz fulham'dan daha büyük değil miyiz dersiniz?! bir oyuncu sizinle fulham arasında kalsa fulham'ı seçer. ligin durumu ortada, yayıncı kuruluş kaçmanın derdinde, insanlar adalete susamış durumda... tüm bunlar birleşince hala isim gelsin, şampiyonlar ligi var demek bugüne kadar yapılmış tüm yanlış işleri desteklemektir.

  --- alıntı ---

  mensah'a burun kıvıranlara burun kıvırarak burun kıvırma içinde burun kıvıran yazar. * her zaman söylediğim gibi, championship'ten gelecek herhangi bir takım veya en kötü championship karması bu ligde 2. olur. şöyle bir ortamda adamcağız bizim önce yetiştirmemiz gerektiğini, üzerine bulmamız gerektiğini, üzerine de bulduğumuzu yetiştirip satarak borçları kapatmamız gerektiğini söylüyor. hayır emin olun o daha çok ister 4-4-2'yi drogba gibi bir adamla oynamayı. :(