• 13
    o zamanki hocalari adnan dinçer'in yazdigina gore takim 80'lerin sonunda kume duserken sehirde de ilginc olaylar yasanmis ve takimda (rizespor'dan) kiralik oynayan abdullah avcı da magdur olmus. sezonun 1988-89 olmasi lazim, adnan dinçer 1989-90 diyerek maddi hata yapmis:

    --- alıntı ---

    abdullah avcı ile dramatik futbol buluşmamız kiralık geldiği k.maraşspor’un 1. lig’de olduğu 1989-90’a ait. güvence ile f.dinçer ve a.doğan tarafından göreve layık görülmüştüm. mali sıkıntı içindeki kadrodan kimse bir şey beklememiş, takımın yıldızı şifo mehmet beşiktaş’a verilmişti. brezilya’dan 3 genç barbosa, miranda ve vinicius kadroda umuttu. kiralık alınan ahmet genç, abdullah avcı, hüsnü özkara takıma güç kazandırmıştı. şehir bana ve başkana çok sahipti. işler düzeldiğinde kulübe talipler artmıştı! belediye başkanı ve cumhurbaşkanı iki özal bana kongre sonrası ayrılmamı teklif etti. direniyordum. g.saray’ın neuchatel zaferinden 3 gün önce hakem hatasıyla 3 golü sayılmayan efendi öğrencim abdullah avcı’ydı. maç 1-1 bitti. ipim o gece çekildi! bir telefon geldiğinde yardım isteyen avcı’ydı. can güvenliği yoktu, yardım istiyordu arkadaşları adına. jandarma komutanı ile beraberdik evinde. saldırıya uğrayan futbolcular bu telefon sayesinde korundu. kaderin cilvesi bizi ayırdı.

    eşimle, karın yolları kapadığı bir süreçte görevime son verenler, rahmetli okul arkadaşım komutan sayesinde futbolcularımızın ve benim önlem alınarak istanbul’a gelmeme neden oldular! sonra takım da küme düştü.

    --- alıntı ---