• 21
  yeni yabancı kuralıyla birlikte 2020-21 sezonu için çok dikkatle yapılması gerekendir.

  buna göre, her şeyden önce yerli oyuncu oynatacağımız 3 mevkiyi belirlemeli ve bu mevkideki rotasyonla beraber en az 6 kişilik bir havuz oluşturmalıyız.

  kısaca bir pozisyonun yedeği de ası da yerli olmalı. yoksa bir sakatlık durumunda takım darmaduman olur.

  ilk olarak yerli bir stoper almamız gerekiyor. bu isim kaan ayhan mı olur mert çetin mi bilemiyorum. ama emin bayram'la beraber rotasyona girecek bir yerliye ihtiyacımız var. tercihim daha esnek bir oyuncu olduğu için kaan ayhan'dan yana.

  ikinci olarak emre kılınç'ı aldığımızı varsayarsak sol kanat pozisyonu. eğer emre'yi aldıysak, bir diğer aldığımız söylenen arda/oğulcan gibi oyuncularla bu pozisyonu yerli havuza emanet edebiliriz. hatta ömer ve yunus da bu havuza dahil olabilir.

  3. ve son mevkiyi belirlemek esas kritik nokta. eğer muslera sakatlığı sebebiyle 6 ay oynamayacaksa, sezonun yarısı için son yerli mevki kaleci olabilir. ama bu kısa vadeli çözüm olur. bu yüzden muhtemelen emre akbaba'ya gideceğiz. o konuda da sıkıntı şu, fatih hocanın oynatmaya çalıştığı 4-1-4-1 de emre akbaba'ya yer yok. son maçlarda 4-2-3-1 gibi dizildik, o zaman oynayabilir. böyle bir durumda yedeği de taylan olur. ama mert hakan'ı kaçırmasak çok daha güzel olabilirdi.

  özetlemek gerekirse, emre kılınç'ı aldığımızı kabul edersek bir adet yerli stoper ile 2020-21 sezonu için yerli oyuncu kadro planlamasını halledebiliriz. söylendiği kadar bir eksikliğimiz yok yerli oyuncu havuzunda. bu sebeple kaan ayhan transferi çok önemli. umarım bu işi becerebiliriz ve 2020-21 sezonuna:

  stoper: kaan ayhan-emin bayram
  sol kanat: emre kılınç-ömer bayram-arda turan
  forvet arkası: emre akbaba-taylan antalyalı

  gibi 3 pozisyonunu komple yerlilere emanet edeceğimiz bir rotasyonla girebiliriz.