• 70
  fernando muslera ve lucas torreira ikilisi uruguaylı, leo dubois, sacha boey ve bafetimbi gomis üçlüsü fransız, omar elabdellaoui, fredrik midtsjö ve victor nelsson kuzey ülkelerinden, sergio oliveira ve haris seferovic yıllarca portekiz'de oynadılar.

  ayrı ayrı bakıldığında bu da önemli bir durum. futbolcuların kendi ülkelerinden ya da yakın yerlerden bir insan olması uyum sağlamalarını kolaylaştırıyor.
 • 71
  2022-2023 sezonunda takımımız için kadro mühendisliği yapılırken, umarım şampiyon olunması için ihtiyaç duyulan gol miktarı ve takımımızın hücum gücünün yetersizliği dikkate alınmıştır.

  takımımız pozisyon yaratamıyor, pozisyona giremiyor, gol atma opsiyonlarımız çok zayıf.
  kerem, yunus, seferovic ideal üçlü gibi lanse ediliyor ancak takımın gol yükü sorumluluğunun verildiği bu üç oyuncunun, en iyi ihtimalle tüm sezon boyunca ligde atacağı maksimum gol 35-40 arası olacaktır. daha fazlasını beklemek hayalden öteye gitmez. oysa ki, geçen yıl şampiyon olan trabzonspor 69 gol attı, geçen sezon ligi ikinci bitiren fenerbahçe 73 gol attı.

  şampiyon olunması için en az bu miktarlarda gol atmamız gerekmektedir. bu hesaba göre baktığımızda, kerem, yunus ve seferovic'i hariç tuttuğumuzda, diğer oyuncuların yaklaşık 34-40 civarında gol atması beklenmektedir.

  takımdaki oyunculara baktığımızda gol yüküne destek olacak pek de fazla oyuncumuz yok.
  yeni tranfer mertens bir miktar gol katkısı sunabilir gibi duruyor ancak diğer oyuncuların ihtiyaç duyulan miktarı dikkate alındığında yeterli gol desteği sunamayacağı aşikar.

  hal böyleyken şampiyon olabilmemiz için, hücumda takımın gol yüküne katkı sunabilecek, hücum gücünü arttırabilecek oyuncular transfer etmemiş şarttır. bunun için makul ücretlerle transfer edilebilecek yerli golcü umut bozok'tur ve ivedilikle transfer edilmelidir.

  bunun haricinde emre akbaba'nın yerine bir forvet arkası, evander veya daha iyisi transfer edilmeli.
  ilaveten çift haneli gol katkısı sunabilecek, kerem ve yunus ile rotasyona girebilecek bir kanat forvet transfer edilmelidir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın