• 2
    maç maç düşünülmesinden ziyade yıllık olarak bakmak lazım olaya. kadro istikrarı denilen şey bence, takımdaki oyuncuların kaç sezon birlikte oynadıkları ile ilgili. zaten sürekli başarılar da böyle geliyor. bunun en bariz örneği 1996-2001 arasındaki galatasaray.

    real madrid'i yenip super kupayı alan takımın ilk 11'indeki oyuncuların jardel hariç hepsi en az 3 yıllıktı. büyük başarılar böyle geliyor. her sene yazın 10, kışın 5 tane adam aldırırsan bir cacık olmaz. bizim bir an önce kadro planlamasını tamamlayıp yola çıkmamız lazım.

    özellikle 2021 yazında artık bu işi bitirmeliyiz. öyle hamleler yapmalıyız ki ekstrem şartlar olmadığı müddetçe en az 4-5 transfer sezonunda maksimum 1'er 2'şer transfere ihtiyacımız olsun, hatta bazı transfer dönemlerini boş geçelim. her transfer döneminde kadronun % 30-35'i değişiyor bizde. tamam şartlar buna zorluyor bizi ama avrupada başarının yolu da oturmuş kadrodan geçiyor.
  • 3
    2020-21 sezonunda bu konuda maalesef sinifta kaldik. hala sag stoperimiz (donk mu luyindama mi) ve sag bekimiz (linnes mi yedlin mi) bile net degil. duzenli oynayan tek orta sahamiz ve sezonun yildizi taylan antalyalı 25.-28. hafta arasi dort hafta kesik yedi, sebebi fatih hoca'nin dun dedigine gore sakatlik falan degilmis. ondan sonra en cok sure olan orta sahamiz olan emre kılınç, son haftalardaki formuna ragmen iki haftadir yine kesik. kanatlarin zaten hicbir zaman net olamadi.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!