• 488
  burhan can terzi yaptığı canlı yayında sassuolo transferinin hala gerçekleşmediğini, kaan'ın bize gelmek için beklediğinden bahsetti, eğer bize gelirse 1.5m € civarında bir yıllık ücret kazanacakmış. kiralık olarak alınmak için uğraşılıyor, 3m € satın alma opsiyonu olacağından bahsetti. luyindama modeli uygulanabilir, ffp'den sıyrılmak için kiralık + satın alma opsiyonu kullanılarak ödenecek bonservis iki farklı döneme bölünebilir, maicon'dan gelen 1.4m € bonservis bu transferin kiralama ücretine kaynak olarak kullanılabilir.

  fatih demireli ise kaan ile ilgili bazı bilgiler verdi bugün, bu iki bilgiyle ilgili bir tahminde bulunacağım, öncelikle fatih demireli'nin verdiği bilgileri yazayım:

  --- alıntı ---

  kaan ayhan konusunda kulübü düsseldorf'un enteresan bir tavrı var. cuma gününe kadar yatması gereken bonservis, sassuolo tarafından, maddenin bitmesine 5 saat kala hesaba geçirilmiş, ancak düsseldorf tarafı, paranın ne zaman yattığı konusunda araştırma yapmak istiyor.

  bild'in şöyle bir iddiası var; kaan'ı asıl isteyen roma'ydı, ancak roma, düsseldorf'tan 2 milyon euro'yu eylül'ün başında yatırılması için izin istedi, ancak bu düsseldorf tarafından kabul görmedi.

  görünen o ki, düsseldorf bir açık bulmaya çalışıp, bonservisi kendi belirlemek istiyor.

  --- alıntı ---

  eğer bu söylenenler doğruysa, yani düsseldorf bir açık bulup sassuolo transferini iptal ederse ipler kendi ellerine geçecek, 2m €'dan biraz daha fazla kazanmak isteyeceklerdir, normal serbest kalma bedeli 6m € idi, küme düştükleri için 31 temmuz'a kadar 2m €'ya düşmüştü. 2m €'dan fazla 6m€'dan az bonservis isteyeceklerdir. burhan can terzi'nin kiralık haberiyle beraber bu söylentileri değerlendirirsek doğruluk payı olabilir. 1m € kiralama bedeli + 3m € satın alma opsiyonuyla düsseldorf tatmin olacaktır bence, küme düştükleri için kaan'ın ayrılacağı kesin, eğer kaan bir duruş gösterip baskı kurarsa bu iş bu şartlarda gerçekleşebilir. tabi tüm bunların aksine yarın sassuolo için sağlık kontrolünden geçip imza da atabilir, bekleyip görmek lazım, hakkında hayırlısı olsun. ama bu sezon olmasa bile elbet bir gün kaan ile yollarımız kesişecek bence.

  edit: bir ekleme daha yapmak istiyorum, şu an aklıma geldi. aslında düsseldorf'un bir açık bulmasına gerek yok sassuolo transferinin iptal olması için, her ne kadar serbest kalma bedeli olsa da oyuncu sözleşme imzalamadıktan sonra bir transferin gerçekleşmesi imkansız, belki de bu yüzden resmi olarak bir şey açıklanmadı, inşallah düşündüğüm gibidir. kaan ayhan kısa ve uzun vadede galatasaray için çok önemli bir hamle olacak olası transferinde.