• 459
  ihtiyacımız olduğunu düşündüğüm ve uzun bir periyoda sahip olacak sezonda *elimizi güçlendirecek bir futbolcudur. transferiyle ilgili faturanın yönetime kesilmesindeki ana faktör yönetime yakın gazeteciler tarafından işin bittiği yönünde yapılan haberlerdir. hepimizin malumu cengiz yönetimi bazı isimlere haber verme ve gerek yazılı gerek sosyal medya nabzını bu isimlerle tutmayı seviyor. bu transfer özelinde bu isimlerin * * iş bitmiş gibi yapmış oldukları haberler ister istemez taraftarda bir beklentiye yol açtı. yukarıda verdiğim iki ismin daha önceki haberlerine bakacak olursak zaten ne kadar yönetim yanlısı olduğu görülebilir. bahsi geçen rakamlar kaan için uygun. tabi istenen yıllık maaşı bilmemekle onunda söylenenler gibi 1milyon olduğunu düşünerek yazıyorum bunu.
 • 461
  açıkçası, mevcut yönetimi transfer konusunda ben de başarısız buluyorum ve fatih hocanın işaret ettiği gibi 12 ağustos 2020 tarihinde başlayacak sezon hazırlıklarına transferleri yetiştirebileceklerine inanmıyorum.

  ancak, kaan ayhan konusunda çok hatalı görmüyorum. evet 1.5 veya 2.5 milyon euro gibi bir rakama böyle bir oyuncunun kaçması özellikle yabancı sınırı kuralı dahilinde çok kötü bir durum ama zamanında tolga ciğerci'de olduğu gibi 2 milyon euro maaş verseydik bizi seçebilirdi, o zaman da marcao ve luyindama'ya haksızlık olurdu ve gerektiğinde elden çıkarması problemli olurdu.

  ayrıca, sassuolo'nun da merih demiral ve mert müldür örnekleriyle türk oyuncuları nasıl güzel parlattığını görünce, aynı maaşlar verildiğinde oyuncunun tercihi galatasaray yerine sassuolo olabiliyor.

  hem yüksek bonservis hem de yüksek maaş vermek istemiyoruz ama hem genç hem de olmuş oyuncu istiyoruz. bunun yerine galatasaray'ın yapacağı tek şey, luyindama ve marcao gibi as stoperlerin arkasına emin bayram ve ışık kaan arslan gibi olmamış ama potansiyelli genç oyuncuları rotasyona alıp, geliştirip, parlatmak.

  şöyle söyleyim, ben kaan ayhan'ın schalke 04 zamanlarını da, milli takımdaki ilk maçlarını da hatırlıyorum ve bana göre emin bayram'ın 17 yaşındaki hali, almanya altyapısı almış kaan ayhan'ın 20'li yaşlarının başlarındaki halinden çok daha iyi. emin bayram, üstünde durulursa 25 yaşına geldiğinde kaan ayhan'dan çok daha üst seviyede olabilir.
 • 462
  transfer olamaması gerçekten üzücü. sadece pasaportu yüzünden değil. ne vereceği belli ve çok kullanışlı bir futbolcuydu. ayrıca donk ile kontrat uzatmamıza da gerek kalmayacaktı transferi gerçekleşseydi.

  yönetime kızıcam kızamıyorum. çünkü yoksa yoktur. ayrıca sanıyorum ki şu an hala geçen sezonun transfer tahtasındayız. yani harcayacağımız para geçen sezonun hesabına dahil oluyor. bu yüzden şimdi alalım sonra öderiz diyemiyoruz. zira şimdi alırsak bir kac gun sonra tahta kapandığında gelir gider dengesini tutturamamış olucaz.

  maicon'un satışına da kızamıyorum. çünkü o adam bence 1,5 milyon eu bile etmez. iyi paraya gitti. süleyman rodop'un maaş hesabına girmicem ama artı haneye yazıyorum bu transferi.

  sonuç olarak piyasa değeri 7 milyon eu olan, sürekli yüksek seviye verim alabileceğimiz mükemmel bir transfer fırsatını teptik.

  burda konu parasızlık mıydı bilmiyorum. kaan'a 2 milyon eu veremezdik maaş olarak. aynı paraya sassulo'ya gidebilen kaan türkiye'ye gelir miydi ondan da emin değilim.
 • 463
  bulunmaz hint kumaşı durumuna getirilmiş futbolcudur.
  şunu anlamakta zorlaniyorum. kaanın oynadığı takım ligden düşmüş bir takım, kaan bu takımın defansinda 500bin euroya oynayan bir futbolcu. alman liginden bir takım bu arkadaşa ciddi talip olsa gitmesi muhtemel. demek ki boyle bir takım yok.yani bu verilere göre vasat bir defans oyuncusu.
  denilene göre bizden istedigi ücret 1.5 milyon euro. bakin renktaşlar kulübümüz iflasin eşiğinde. gelirlerimiz yarı yariya azalmış. bizim maaş aralığımız 700bin euro ile 1.5 milyon aralığında olmali ( ekstra superstar 2-3 oyuncu hariç). yapılması gereken emin, işık kaan,ogün ve ozornwfor dortlüsunden ikisini stoper rotasyonuna sokmaktır. ama bunu yapacak teknik kadromuz var mi? zannetmiyorum. takimda stoper oynayabilecek kimse kalmayana kadar emine şans vermeyen zihniyet, bu gençleri de rotasyona katmaz. inşallah yanilir ve özür dilerim.