• 252
  eğer marcao ve luyindama ikilisini her biri en az 15m € bonservis ile elden çıkarabilirsek düşünülmeden alınan ilk isim kaan ayhan olur, olmalı da. bir çok bölgeyi de yedeklemesi bir diğer artısı. kendisini çok beğeniyorum, özellikle milli takımda çok iyi maçlar çıkardı yakın dönemde. her ne kadar merih ve çağlar çok öne çıksa da kaan'ın da pek fazla eksiği yok onların.
 • 253
  luyindama 15-20 arası bir bedelle giderse yüksek ihtimalle yerine kendisi gelecek. bu bilgi değil sezi. zaten kendisi de bugün "sadece galatasaray'dan teklif almadım" gibi bir beyan vermiş. fatih terim'den bahsederken de "hocam" demiş. 6-7 arası bir bedelle galatasaray'a gelebilir yani. hem stoper oynuyor hem sağ bek.

  kaan - emin - marcao - saracchi

  gibi bir defans dörtlüsü görebiliriz; ama ben yabancı genç bir sağ bekin muhakkak geleceğini düşünüyorum çünkü emin'le direkt cl'ye başlamak şu aşamada ne denli doğru olur bilemiyorum. yedekleri de;

  linnes - donk - semih - hasan ali kaldırım

  mis gibi 7-8 milyon euro gideri olan defans bölgesi oyuncuları.
 • 254
  bu yaz itibariyle ivedilikle ilk 11'de 3 tane gayet yetkin yerli oyuncuyu hazirlamis olmamiz lazim.

  mert hakan *geldi farzediyorum
  emre akbaba, omer bayram v.b isimler elimizdeki adaylar.
  emin bayram, ali yavuz kol bunlar icin umutluyuz ama suan onlarin ipiyle kuyuya inmek, 3 oyuncudan birini bu arkadaslara saymak riskli olur, dogru olmaz.

  3 yerli icin dogru mevkileri ararken stoper gibi yerli futbolcu havuzunun artik cok genis oldugu bir bolgede 2 yabancidan birinden vazgecerek yerliye donmek bence isabetli bir hamle olur.

  kaan ayhan da bu hamle icin en dogru isim, 3 mevkide oynatabilecegin tam bir joker.
  hava toplarinda etkili, disiplinli ve gayet yetenekli.

  sozun ozu, luyindama eger hayal ettigimiz paralara satilabilirse, kaan ayhan umuyorum ki takima katilir.
  bu operasyon gerceklesirse hem cok guc kaybetmemis ve kar etmis hemde yabanci sinirina daha hazir olmus oluruz.
 • 255
  başıma bir şey gelmeyecekse çok beğenmediğim stoper.

  daha doğrusu tekil olarak performansından şüphelerim var, fakat iyi ve uyumlu bir partner, iyi bir takımda sırıtmaz kesinlikle.

  milli takımda yanındaki merih-zeki, önünde mahmut-dorukhan gibi oyuncularla çok iyi performans gösterdi ama kişisel yeteneğinin çok üst düzey olduğunu düşünmüyorum.

  biraz da yumuşak kalıyor sanki stoper için.

  her ne kadar düsseldorf'un en değerli oyuncusu olsa da düsseldorf %60 ihtimalle düşecek.*

  düşen takımdan oyuncu alınmaz demiyorum ama bahsedilen 6-7m rakamları hele ki salgın sonrası çok çok fazla.

  6-7m'a ravil+cenk+dari üçlüsünü alır, emin ve donk'u yanına ekler devam ederim.
 • 257
  hava hakimiyetini, topla oynama becerisini beğendiğim bir oyuncu. ek olarak ayrıca iyi de duran top kullanır. benim kendisi ile ilgili endişem bizim savunma hattını önde kurmamız ile alakalı. gerçi ağır olduğunu düşünsem de marcao'dan daha ağır değil. olur da eldeki stoperlerden birini yüklü bir bonservis ile gönderirsek gelecek olan paranın bir kısmını kesinlikle kaan için harcamalıyız. ilk 11 e milli takım düzeyinde 3-4 yerli monte edebildiğimiz zaman yabancı sınırı ağlaması da son bulur diye düşünüyorum.