• 194
  asker selamı vermediği için bir türk vatandaşı olarak kırılsam da çalışan bir insan olarak anlayabildiğim kişidir.

  bugün ben de hayatımı kazandığım çalışma ortamımı zora sokabileceğini düşündüğüm bir şeyden kaçınırım açıkçası. ama iyi bir futbolcu olarak* dünyanın bütün ülkelerinin kapısı kendisine açık zaten.
 • 195
  günümüz futbol piyasasındaki değerini, potansiyelini ve takım bazında seviyesini de düşünürsek akıllıca bir tutum sergilemiştir.

  cengiz, merih ve çağlar hem potansiyel hem de bonservisleri açısından kendi kulüpleri tarafından kolayca harcanabilecek isimler değiller.

  maalesef kaan için bu durum söz konusu olmadığından ve kendisi de bunun farkında olmalı ki böyle bir tercih yapmıştır.

  asker selamını kalbinde yaşamıştır, emin olun.

  (bkz: 14 ekim 2019 fransa türkiye maçı)

  önümüzdeki yıllarda, galatasaray forması altında görmek istediğim ilk 5 oyuncunun içerisindedir.

  diğerleri ;

  okay yokuşlu
  irfancan kahveci
  berat ayberk özdemir
  abdülkadir parmak
 • 198
  14 ekim 2019 fransa türkiye maçında gizlice sahaya soktuğu g3 ile fransız tribünleri taramadığı için benim de kırgın olduğum futbolcumuz.

  iki maçta son dünya şampiyonuna 2 gol atıp 4 puan kazandırmışsın, sosyal medyada yazılanlara bak inanılır gibi değil. bu milliyetçilik falan değil. bu baya baya delilik hali. hayır eleştirenlerin, aklı sıra tavsiyede bulunanların çoğu da askere gitmemek için bedelli, çürük raporu peşinde koşanlardan, yurtdışına kaçanlardan, yabancıyla evlenenlerden, hayatında hiç askeriyeye adım atmamışlardan oluşuyor. hayırdır baba siz kimsiniz? bin tane senden bir araya gelip aynı anda selam verse ne olur? kaan zaten üzerine düşeni fazlasıyla yapmış, attığı gol ile de bir gece vakti herkesin yüzünü güldürmüş. selam veren burak'tan daha mı az seviyor ülkesini şimdi? vatandaş bıraktı kendi duruşunu, hayatını, oturuyor başkalarının hayatına, tercihlerine göre yaşıyor. "o mesaj yayınladı", "bu selam verdi", "bu selam verdi ama komando dansı yapmadı", "diğeri tankçı marşı söylüyor bak en vatansever o". nedir bu hal ya konuştuğumuz şeylere bak.

  bir de "benim için önemi yok da mehmetçik'e moral olur" ekibi var. evet adam anasını, babasını, birçoğu eşini, beşikte bebeğini bırakmış sınır ötesine, dünyanın en onursuz teröristleriyle savaşmaya gidiyor. aklındaki tek soru işareti acaba bütün futbolcular asker selamı verdi mi vermedi mi. çünkü hepsi verseydi bugün sahaya coşkuyla çıkacaklardı. meselaf kaan ayhan'ın selamı eksik kaldığı için çoğu yüzü düşük çıktı operasyona. artık günahı kaan'ın boynuna.

  allah askerimizin yardımcısı olsun. onların yüzü düşmesin, klasik olacak ayağına taş değmesin, hepsi sapa sağlam geri dönsünler. en büyük dileğim bu. ama eğer mümkünse rabbim şu sekilcilikten ölecek hastalığına tutulanlara da bir şifa gönderirse gerçekten ülkemiz için çok iyi olur. öncelikli değil ama gerçekten ihtiyacımız var.
 • 200
  14 ekim 2019 fransa türkiye maçı sonrası istediği gibi sevinmeye hakkı olan futbolcu. adam almanya'da yaşıyor, belki yarın almanya ile maç yapıcaz ve gol atacak. sevinmek zorunda bile değil.

  ülke olarak bir işe giriştik. futbolcularımız gönüllerinden geldiği gibi davranıp asker selamı verdiler. 3-5 gerizekali ahmak da bunları linç etmeye çalıştı.

  bana göre asker selamı vermeyeni eleştirip linç etmek de bu ahmaklıktan farksız. yahu her şeyi geçtim adam belki anti militarist?

  neyse. ucuz milliyetçiliğin membağındayız. neye söyleniyosam...
 • 201
  spora siyasetin karışmaması gerektiğini düşünüyorum. arnavutluk maçında selam verildi, bence çok yerinde ve kararında bir hareketti. operasyon yeni başlamıştı. tüm avrupa'yı karşımıza almışken almanya'da doğup büyümesine rağmen türk milli takımını seçmiş olan bu kardeşimizin selam vermekten kaçınması çok takılacak bir durum değil. adam ay yıldızlı formayı giyiyor. kaldı ki avrupa da yaşayan oyunculara yapılan baskı ortadayken. yukarılarda bir arkadaşımız da hatırlatmış atatürk'ün sözünü. görevini layıkıyla yerine getiren bu kardeşimizin selam vermedi diye linç edilmesini yanlış buluyorum.

  (bkz: 14 ekim 2019 fransa türkiye maçı)
 • 202
  boşu boşuna bu kardeşimizin üstüne gidiliyor, kaan'ın doğup büyüdüğü coğrafyayla seninkisi bir değil! çocuğun yüzündeki korkuyu göremiyor musunuz? kaan kardeşimiz golünü atmış ve görevini de layıkıyla yerine getirmiş, mahmut gibi selam verememesi bence sorun olmamalı. kaan için bu selam işi 2 ucu boklu değnek arkadaşlar, anlaması hiç de zor değil bence.

  (bkz: 14 ekim 2019 fransa türkiye maçı)
 • 205
  yapılan saçma sapan yorumlar yüzünden gol attığına pişman edilen futbolcumuz. asker selamı vermek iyi bir jest olabilir ama herkes yapmak zorunda değil. açık konuşayım futbolcu olsam ben de pek yapmak istemezdim; bunun sebebi milliyetçi olmamam ya da harekatı desteklememem değil, işini sessiz sedasız yapmaya alışmış bir kişi olmamdır.
 • 206
  (bkz: 14 ekim 2019 fransa türkiye maçı)

  asker selamı vermediği için değil de golden sonra mehter takımı eşliğinde 21 pare top atışı yapmadığı için eleştirilmesi inanın şu an daha mantıklı olur.

  kaygılarından dolayı vermemiş olabilir, dahası düşünceleri değişmiş belki operasyonu desteklemiyor da olabilir. selam durması kendisini kahraman yapmadığı gibi bunu yapmak istememesi de kendisini vatan haini yapmaz. "korktuğu için selam vermedi" eleştirilerini her ne kadar iyi niyetli bulsam da bunun da şahsi görüşüme göre yanlış olduğunu söylemek zorundayım. askeri operasyonu desteklememek kimseyi pkk yandaşı yapmaz. ha karşı çıkarken takındığı argüman pkk yandaşı yapabilir o ayrı. terör seviciliğine girmeden operasyona karşı olunduğuna dair verilen her demeç de fikir özgürlüğüne girer, girmeli. kaan ayhan'dan konu nerelere geldi.

  tekrar kaan ayhan'a dönecek olursak çok gitmeyin çocuğun üstüne, bırakın gol sevincini kendi istediği gibi yaşasın.
 • 207
  14 ekim 2019 fransa türkiye maçı nda asker selamı vermedi diye anlamsızca üstüne gidilen oyuncumuz. öncelikle şunu söylemeliyim ki bu vatan millet sevgisinin en güzel en doğru aşılandığı dönemlerde doğup okumuş biriyim. hani pazartesi sabahları istiklal marşını anıra anıra söyleyip, yine bağıra bağıra andımızı okuyan ve bunu yaparken cidden tüyleri diken diken olan biri olarak büyüdüm. aşığımdır onuncu yıl marşına, plevne marşına, harbiye marşına. gördüğüm okudugum örnek aldıgım kadarı ile de kendimi hep sosyal demokrat olarak niteleyen bunu söylemekten gocunmayan, bunun yanında vatanına milletine toprağına bağlı biriyim ve bunların hiç birini yaparken aşırı kör olmadım. vatanımı ülkemi sevmem demek onun yaptığı bir haksızlığa yanlışa körü körüne bağlı olmam demek değildir (bunu herhangi bir şeyi ima etmek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın). gercekten ülke menfaatleri söz konusu ise gider sağ partiye de oy veririm en sol partiye de oy veririm yeter ki vicdanen bunun ülkem için iyi bir karar olacağına inanayım. günümüzde milliyetçilik gibi vatan sevgisi gibi kavramların içi boşaltılmaya başladı hatta ben şehitlik gibi yüce bir mertebenin de içinin boşaltıldığını düşünen biriyim. benim bildiğim kadarı ile şehit terörist gruplar ile çatışırken ya da çatışmazken ölen, vatani görevini yapan askerlere,doktorlara,öğretmenlere ve vatandaşlarımıza denir. şimdi güney doğu da yürüyen adamın kafasına minare taşı düşse şehitlik adı altında suni milliyetçilikler yapılıyor bu da beni kahrediyor. tabii ki başımızda bulunan iradenin de isteği buydu ve neredeyse benim gibi düşünen vatanını milletini toprağını bayrağını gercekten seven insanlar bile bazı konularda düşünüp araştırıp fikir sahibi olmaya çalışınca hain ilan ediliyorlar bu ülkede artık ki her şeyi hep en uçta yaşayanlar olarak messi ronaldo konusunda bile burda orda birbirine laf sokan hakaret eden insanlar olarak böyle çok daha ciddi bir konuda birbirimizi yemememiz zaten imkansız.

  ben ordumuzun yaptığı barışpınarı operasyonunu doğru buluyorum. orda mevzilenen aşağlık terör örgütünü temizlemek siyasi bir ihtiyaçtan ziyade insanlarımızın canı için önemli her şeyden önce fakat bunun siyasi bir algı olarak kullanılması beni deli ediyor. bunun siyaset ile uzaktan yakından alakası yok amk. bu üzerinden milliyetçilik kasılacak bir konu değil ülke güvenliği ile toprak bütünlüğü ile alakalı. hala bir büyüğümüz çıkıp hepinizi bilmem ne partisi saflarına davet ediyorum diyor. istersen sol istersen sağ parti ol beni davet etme abicim sen. senin partine oy kazandırma, partine dahil olma meselesi değil bu vatan millet meselesi tam olarak ve orda askerlerimizin canı söz konusu. zamanında o bölgeyi ve sınırlarımızın içini terör örgütleriyle ve sevicileri ile dolduran da tam olarak sendin ama menfaatlar çarpışınca gelin safları doldurun olduk e konu da vatan sevgisi olunca her saf safları doldurur sanılıyor tabi ama o işler öyle değil maalesef.

  kaan'a gelirsek, dün ki maçta asker selamı vermemiş olması kaan'ın buna karşı olduğu anlamına gelmez. vatanını milletini üstündeki ayı yıldızı sevmiyor anlamına hiç gelmez. he selam verenler siyaset yaptı demiyorum merih'in o hırsı o sahiplenişi benim de çok hosuma gitti hatta ben orda olsam ben de o fotonun içinde olurdum kesinlikle hele o çok bilmiş fransızlara karşı ama selam vermeyene de saçma sapan yüklenmek çok adil değil. bazı entrylerde bahsedildiği gibi bu adam almanya'da dogup büyümesine rağmen ay yıldızlı formayı seçmiş bir şekilde. bu adam 2020 avrupa şampiyonası elemelerinde elinden geldiğince mucadele edip son dünya şampiyonu takıma 2 gol atmış. bu adam vatandaş olarak görevini zaten fazlası ile yapmışken selam vermedi demek biraz dangalaklık oluyor. anti militarist olabilir, ortamı germemek istemiş olabilir, sevincini o şekilde yaşamak istmememiş olabilir en basitinden. beni üzen tek bir şey olabilir bu konuda, kadro dışı kalırım ya da hakkımda bir karalama kampanyası başlar düsseldorf'ta diye düşünüp yapmak istediği halde yapmadıysa yani çekinip korktuysa ona üzülürüm ama kimse sevincinde asker selamı vermek zorunda da değil. keza o asker selamında çağlar söyüncü'de yok sanırım ama o ay yıldızı öperken fotoları var boy boy, bu da bana yeter. insanları sen az milliyetçisin, sen çok milliyetçisin diye yargılayıp ben vatanımı daha çok severim o daha az sever beri ki de vatan hainidir düşüncelerinden arınmamız lazım, hele ki kimin ne olduğu hiç belli değilken.
 • 209
  kendisini sağ bek olarak değilde sağ stoper olarak düşünmek daha olumlu olacaktır. 14 ekim 2019 fransa türkiye maçında zeki çelik yerine nazım’ın değil, kaan’ın girmesi de oranın iyi kapatılmak istenmesi düşüncesiydi. nazım daha çok ofansta performans alabileceğiniz ama savunmada aksayan bir oyuncu. tecrübe de bir etken tabii... bu bağlamda kaan’ın, en verimli olabileceği bölge 3’lü savunma bloğunun sağı ya da (eğer takımımıza düşünülüyorsa) luyindama’nın yedeği olmaktır bana göre.