• 72
  snooker’in geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında mükemmel bir röportaj vermiş.

  kısaca özetlemek gerekirse snooker’ın geçmişiyle ayakta kalmaya çalıştığı, genç yetenekleri ön plana çıkarmaktan ziyade sürekli eskileri ekrana çıkardıkları, dress code ile gençlere hitap etmekten uzak olduğu ve tv yayınlarında hep gençlerden çok 30 yıl önceki oyuncuların üzerine yayın yapıldığını söylüyor. bunun da yeni nesli oyuna çekme ve oyunu onlara sevdirme konusunda olumsuz etkilediğini düşünüyor.

  röportajın içeriği gerçekten çok güzel, muhtemelen de söylediklerden dolayı tepki de görecek ama bence çok haklı. dünya şampiyonası elemelerinde yeni nesil oyuncuların maçlarını vermek yerine 1997 dünya şampiyonu vurgusu yapıla yapıla ken doherty’nin maçının ön plana çıkarıldığını örnek olarak veriyor ama şu anki genç neslin onları tanımadığını ve bu tür geçmiş temelli yayınların snooker’ı modernleşme konusunda birçok spor karşısında geride bıraktığını söylüyor.

  genç oyuncuların ekranlara gelebilmesi için bir şekilde yarı final görmeleri gerektiğini ama bunun yanlış olduğunu söylüyor ki bunda çok haklı çünkü spot ışıklar altında oynamanın verdiği psikoloji oyuncunun gelişimi konusunda çok etkili oluyor. turda birçok çok yetenekli gencin gözardı edildiğini düşünüyor. mesela ronnie’nin oyun hızından dolayı rocket ismini aldığını ama jamie wilson’ın aynı tarzda bir oyuna sahip olmasına rağmen tanınırlığının çok düşük olduğundan bahsediyor.

  wimbledon ve formula 1 üzerinden de örnek veriyor mesela. bu sporlar günümüzde yorumlanırken yakın zamana dikkat çekiliyor, odak noktası 30 sene öncesinden yapılanlar olmuyor diyor.

  röportajın tamamı için;

  https://metro.co.uk/...-to-fix-it-14381242/
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!