• 42
    daha önce de belirtmiştim, uzun süre büyük turnuva kazanamak omzuna büyük bir yük bindirmiş bu yüzden özellikle finallerde ve büyük maçlarda bocalayan bir snooker oyuncusuydu. ama 2019 başında ronnie'yi yenerek kazandığı masters, ve ardından gelen dünya şampiyonluğu sonrası bambaşka bir seviyeye çıktı. 2019/20 sezonunun açılışında kaldığı yerden devam edip uluslararası şampiyonayı kazandı ve 13 maçlık bir galibiyet serisi yakalamış durumda.

    fakat trump bu müthiş seride genelde önde oynayıp baskıyı hissetmeden, tam tersine formuyla rakiplerine baskıyı hissettiren oyuncuydu.

    şu an devam eden shangai masters 2019 turnuvasında karşısında mükemmel oynayan bir mark allen var. şu ana kadar sadece bir kere yenebildiği mark allen, trump'ın basit potlar kaçırma hatalarının üstüne paketi açmaya çalışırken şansız bir şekilde beyaz topun cebe girmesini çok iyi değerlendirip 6 frame'e ulaşanın kazanacağı bir maçta 3-0 öne geçti. 4. frame'de yine trump'tan yine kırmızı kümeyi açmaya çalışırken hata geldi ama mark allen apaçık bir masada potu kaçırınca trump 100'lük seri ile frame'i aldı ve araya 3-1 mark allen üstünlüğüyle gidildi.

    bu maçın sonucunu gerçekten çok merak ediyorum çünkü trump uzun zaman sonra ilk defa baskı altında ve o aldığı 4. frame'de adeta üstünden atmaya çalışır gibiydi. eğer trump bu seviyede oynayan mark allen'ı bu maçta geçerse zihinsel anlamda da trump çok büyük oyuncu olmuş diyeceğim.

    edit: maçı allen 6-1 kazandı. aslında kazanmakla da kalmadı trump'ı adeta ezdi. dünya 1 numarası olduktan sonra çıktığı ilk turnuva'da bu denli bir rehavet gösterisiyle tam anlamıyla şampiyonluklar öncesi trump'ı görmek hiç iyi olmadı.