• 958
  city kariyerinde 864 milyon euro para harcattı. transfer geliri ise %20 anca vardır. sattıkları en pahalı adam 45 milyona sane oldu. kulup ise transfer gelirini enes ünal gibi onlarca genç yeteneği kiralayıp satıyor ve buradan kazanıyor. bu da harcadıklarının %20-25'i bile değil. şu an için en büyük rakibi klopp ise hem bu kadar harcamıyor hem de bu transferleri sattıkları adamlardan elde ettikleri gelirlerle yapıyor. biri 864x0.8 eksi yazarken, diğeri harcadığıx0.2 eksi yazıyor.

  liverpool'un ilk 11i en az city kadar kaliteli bunu kabul etmek lazım tabi ki ancak city'nin takımını ikiye bölsen ilk 4 iddaası olan 2 takım çıkarırsın. 2 senede cl+epl yapan klopp takıma werner eklemesi yapamazken, guardiola evinde 5 yediği leicester city maçı sonrası 65+otamendi yani yaklaşık 90 milyon euroya patlayan bir transfer ruben dias yapabiliyor.

  2019-2020 sezonunda lpool ile city arasında 2 fark vardı. 1-lpool'un ligin ilk haftalarında son dk golleriyle aldığı maçlar. 2-city kitlendiği maçları açamazken, lpool kitlendiği maçları inanılmaz duran top gücü sayesinde aştı. oyunlar arasındaki fark asla 20 puanlık bir fark değildi. city'nin hala lpool'dan güçlü bir oyunu olduğunu düşünen biri olsam da bu sene de lig ya da avrupa kupası gelmezse çanlar guardiola için çalmaya başlayacak.
 • 959
  aradan süre geçince biraz değerini yitiriyor gibi oluyor ama 2017-18 sezonunda premier lig'de kırılmadık rekor bırakmamış teknik adam. bakın herhangi bir ligde değil, premier lig'de.

  o sezon kırdığı rekorları hatırlayalım: en çok puan (100), en çok deplasman puanı (50), ikinciye atılan en büyük fark (19), en fazla galibiyet (32), en fazla deplasman galibiyeti (16), en çok gol (106), en iyi averaj (+79) ve en uzun galibiyet serisi (18).

  birini yapsa, rekor kırıldı! diye başlık atılacak bir dönemde tek sezonda kaç tane tarihi rekor kırmış.

  inanılmaz bir 19-20 sezonu geçiren liverpool sadece 32 galibiyet sayısını yakalayarak o rekora ortak olabildi. 17-18'de guardiola ve city'nin neler yaptığını anlamak için yeterli bir veri bence bu.