• 891
  alıntı
  la liga 3
  bundesliga 3
  premier league 2
  copa del rey 2
  supercopa 3
  dfb-pokal 2
  fa cup 1
  league cup 2
  community shield 1
  champions league 2
  super cup 3
  club world cup 3
  alıntı
  gerçekten saygı duyulacak, şapka çıkarılacak bir performans.
  oynadığı oyuncu grupları kolaydı diye eleştiri yapılabilir. ama kendisini bu oyuncu grubunun başına layık görülmesi zaten bir başarı. kendisine loser demek ne bileyim, ayıp olur.
  evet zidane şampiyonlar liginde harikalar yarattı.
  evet klopp bayern hegemonyasına son verdi ve liverpool başarısı ortada.
  ever mourinho porto’daki başarısı, chelsea’deki sittin sene sonra gelen şampiyonluklar ve inter’de o yaşlı kadroyla olan başarısı bir gerçek.
  evet diego atletico’da mükemmel işler yaptı.
  evet sarri 41 yaşından sonra başladığı kariyerinde müthiş basamaklar geçirdi.
  evet ancelotti, jupp, gaal gibi biraz daha geçmişte kalan hocaların başarıları çok fazla.
  evet conte juventus’u başka bir seviyeye taşıdı.
  evet bielsa taktiklerin tarihini yazdı.
  ve daha şimdi aklıma gelmeyen niceleri... yazdıklarımın hepsine çok fazla saygı duyarım, hepsini fazlasıyla beğenirim ve hepsinin futbola katkıları inanılmaz derecede fazla.
  ama benim nazarımda bu kadar kupalara ambargo koyan kişinin diğerlerinden bir adım öne çıkması gayet normal. takdire şayan bir kariyer. bu arada henüz 48 yaşında olduğunu da ekleyelim.
  ayrıca not: şu an itibariyle şampiyonluğu kaybetse de ucl faktöründen dolayı klopp daha formda. gerek oyun görüşü, gerekse oyuna müdahale anlamında.
  ekleme: kendisi iki senede 198 puan toplayarak şu an premier ligdedir. şovmen değil örnek aldığı bielsa gibidir. delilik vardır. henry’i sırf soldan sağa gitti diye gol attığı bir maçta oyundan çıkartan, city’de başta nasri olmak üzere kendine dikkat etmeyeni direkt kapı dışarı koyan, sistemime uymuyor diye ingiltere milli takım kalecisi hart’ı gönderen adamdan bahsediyoruz.