resim
José Mário dos Santos Félix Mourinho
Görev:Teknik Direktör
Takım:Roma
Yaş:58
Uyruk:Portekiz
 • 2106
  ukala bir gazeteciye sanırım chelsea'nin başındayken - manchester united da olabilir. - '' bu ligde en fazla şampiyonluk kazanan benim; 3 şampiyonluk kazandım, diğer 19 menajerden fazla, saygı duy, saygı göster. '' şeklinde çok anlamlı bir cevabı olmuştu.

  jose mourinho, kızmıştı da ki bence kızması da çok normal, sonuna kadar haklı jose mourinho.

  şimdi buldum; ilgili video şu; manchester dönemindeymiş.

  https://www.youtube.com/watch?v=BeenhG2r6iA

  neyse günümüze dönelim; bugün az önce biten maçta ortada teknik direktörüm, menajerim diye gezinen, 9 yıldır uluslararası arenada en ufak başarı gösteremeyen, yıllarca katalonya da riijkaard'ın ekmeğini yiyen keli ve kelin toplama takımını 2-0 gibi çok net bir skorla mağlup etmiştir.

  ve jose'nin takımı tottenham hotspur fc şu an premier league'de lider, eğer bu yıl veya önümüzdeki sezon londra temsilcisini premier lig şampiyonu yaparsa - benim gözümde en iyisi kendisi - kariyeri açısından en güzel başarılardan birini
  kazanmış olacak mourinho.

  jose'nin de dediği gibi; '' bu takım avrupa’nın bir çok liginde şampiyon olabilir ancak premier lig, şampiyon olması en zor lig. ''

  işte bu sebeple eğer jose tottenham'ı şampiyon yaparsa; kariyerinde belki de en zor şeylerden birini başarmış olacak.

  maçın özetini de az önce izledim; 13. dakikada tottenham'ın öyle bir pozisyonu var ki ofsayt sebebiyle iptal olan; ofsayt olmasa belki de en güzel gollerden biri olacakmış, hazırlanış bakımından müthiş bir pozisyon olmuş.

  neyse, special one'ı - özel biri'ni - çok severek, hayranlıkla takip ediyoruz diyerekten bitireyim; umarım tottenham ile hedeflediği her başarıya ulaşır. :)
 • 2108
  teknik direktörlüğün sadece taktik, teknik ve antrenman metodlarıyla sınırlı olmadığını, işin psikoloji bilmeyi ve medyayı yönlendirmeyi de kapsadığını, oyuncu grubuyla kurulan bağların kadro kalitesi kadar önemli olduğunu bugüne kadar defalarca ispatlamış ve bugün bir kez daha tüm dünyaya ve özellikle en büyük rakibi pep guardiola'ya da göstermiş olan special one, portekizli fatih terim :)
 • 2109
  kendisine neden “special one” dendiğini bu maç bir kez daha kanıtlamıştır. çok değil 20 şubat’ta da benzer bir maç oynanmış ve yine mourinho’nun tottenham’ı 2-0 galip gelmişti.
  orta sahada city’i paramparça eden höjbjerg, kariyer maçını oynamış olabilir. sissoko da çok etkiliydi. ben izlediğim herhangi bir city maçında kdb’nin bu kadar çaresiz kaldığını hatırlamıyorum.
  mou hocam maç sırasında bile notlarını alıp ona göre planını düzenliyordu. tertemiz bir galibiyet aldılar.
  bu sezon başından beri pl liderliği her hafta başka birinde kalıyor. umarım ligin sonuna kadar bu heyecan devam eder.