• 2079
  ne güzel leicester fanı iken durduk yere tottenham desteklemeye başlayacağız şimdi. pochet hocamı da çok sevmekle beraber mourinho bana futbolu sevdiren en özel maçların ana unsuru olmuş kişidir. (bkz: 28 nisan 2010 barcelona inter) yanin birnini gidişine üzüldüm ama yerine gelen de sevindirdi.

  gerçi tottenham'ın son birkaç yıldır evrildiği takım hüviyeti mourinho'ya biraz ters ancak işin bu yönü beni daha çok heyecanlandırıyor. 22/23 sezonuna kadar imzalamışlar, oldukça uzun bir süre. ingiltere premier lig çok heyecanlı hikayeler seyrettirecek bize önümüzdeki sezonlarda da
 • 2080
  kuzey londrali olarak tottenham sempatizanligimi askiya aldirmis itici karakter. united'in da icine edip gitmisti. sanirim bir sonraki duragi galatasaray olacak, ne kadar sevdigim takim varsa oraya gidip takimdan sogutuyor herif.

  premier league'in yilmaz vural'i olmaya kararli anlasilan. kendisinin devri bitti, herkes anladi kendisi haric.
 • 2081
  kendisine inanan, güvenen ve iyi bir sinerji yakaladığı her takımla başarılı olmuş bir teknik adam. aslında real madrid, son chelsea ve manchester dönemlerinde de kendine has başarılı zamanları vardı. ancak, oyuncular tarafından otoritesi sorgulanır hale geldiği her zaman çatışmalar sonucunda başarısızlık sebebiyle gönderilen kendisi oldu. madrid'de casillas, ramos ve ronaldo, chelsea'de doktor eva carneiro, hazard ve arkadaşları, manchester united'da paul pogba temelinde genel sıkıntılar gibi.

  tottenham hotspur kadrosuna baktığımızda genç, başarı kazansa da kupaya aç ve en yetenekli oyuncuları bile bir tık daha üst seviyeye geçebilecek ve bana göre en önemlisi mourinho'nun otoritesini kabullenebilecek bir takım. kadro mühendisliği noktasında da arsenal ve manchester united'a göre defoları daha az diyebiliriz.

  hem tottenham hem de mourinho açısından doğru bir seçim olduğuna inanıyorum. jose'nin özel dokunuşuyla en azından önümüzdeki 2.5 sene içerisinde hayalini kurduğu kupalardan birini getirebileceğini düşünüyorum.
 • 2082
  tottenham kararı son derece yanlıştır. 19-20 sezonundaki spurs performansı ve sonrasında gelen tottenham-pochettino ayrılığında problem kesinlikle tottenham takımıdır. takım içi sorunlar ,ki bir çoğu pochettino'dan bağımsız sorun, arşa çıkmışken hoca değişirse başarı gelir düşüncesi tottenham yönetiminin salaklığı sadece.

  jose moruinho'nun bu takımla başarılı olma şansı yoktur. olan kendi imajına, itibarına olacak.
 • 2083
  poşettino'dan boşalan tottenham koltuğuna geçip hayallerimi suya düşürmüştür. `https://www.tottenhamhotspur.com/...ted-new-head-coach/` nedir bu hayaller ? oynatacağı oyun,sistem,varyasyon vs değil. milli takım dönüşleri takımlardaki eksikler iddaa'da sürpriz kupon yapacakların iştahını her zaman kabartmıştır haliyle 23 kasım'da deplasman da oynanacak west ham united - tottenham maçına poşettinoyla yollar ayrılmasının da etkisiyle yüklü miktar da west ham bahsi oynadım, bunu oynadıktan yarım saat geçmeden tottenham kale önü otobüsü, sert oyunu seven ve genelde düşük skorlu sonuçlara alışkın olduğumuz mourinho ile anlaştığını duyurdu tabii artık çok geç. ah hocam benim de kendime göre bazı rüyalarım, hülyalarım, hayallerim var dı...
 • 2084
  büyük bir yükün altına girmiş olan teknik direktör. tottenham'da zaten aksayan birkaç mevkiye bir de ayrılmak isteyen oyuncular eklenince oldukça sorunlu bir hale bürünmüştü takım. ama genel bir bakışla hocanın fazlasıyla verim alabileceği bir kadro var diyebilirim. asıl sorunlu kısım şu ki; bildiğimiz gibi tottenham'ın başkanı oldukça cimri biri, pochettino bile sorun yaşadıysa mourinho'nun en azından uzun vadede sorun yaşamaması pek olası değil gibi görünüyor. ocak ayı transfer dönemi hem takıma katılacak ve takımdan ayrılacak oyuncular açısından kritik olacak hem de bahsettiğim başkan-hoca ilişkisi açısından bir önizleme olacak. bu durumu şu tweet çok iyi bir şekilde özetlemiş: https://twitter.com/.../1197045209911169024

  mourinho-spurs birlikteliği kağıt üstünde dört dörtlük durmasa da mourinho hocamı tekrar ingiltere'de görmek bile başlı başına bir heyecan sebebi. başarılar hocam...
 • 2085
  tercümanlıktan teknik direktörlüğe adım atıp porto ve chelsea ile dünya’yı sallamış futbol insanıdır. sıfırdan başlayıp bu başarılara imza atan, futbolu öğrenmeyi iyi bilen zeki bir teknik direktöre çağı geçmiş demek vicdanları bir miktar yaralar. her teknik direktörün kötü dönemleri olabilir, ama aşısı tottenham ile tutarsa gelecek seneden itibaren şampiyonluk yarışına kendisini katabilir.
 • 2086
  neye dayanarak tottenham’da iş yapamayacağı söylendiğine anlam veremediğim canım hocam.

  kanımca kadro kendisine çok uygun. teker teker anlatıp kafa ütülemeyeceğim ama yaşayabileceği ve muhtemelen yaşayacağı en büyük problem takım kimyası olur. takım moral olarak kötü durumda ve arkadaşlık da çok yok.

  devre arası muhtemelen bir eriksen satışı gerçekleşir. bence dele alli de satılır. mourinho’nun prensi matic de sakatlık durumuna göre transfer edilebilir. kadro uygun. soyunma odasında da birlik ve mutluluk sağlayabilirse, ki çok zor duruyor, başarılı olacaktır.
 • 2087
  büşra develi ismini duyanınız vardır. kendisi ile bir dönem baya iyiydi aramız. 8 9 yıl kadar önce, o zamanlar büşra daha lisedeydi tabii ki. ama o zaman da uzun boylu, dikkat çekici, çok güzel bir kızdı. hayali o zamanlar da oyuncu olmaktı. ben de ona sen bu dış görünüşle zaten mutlaka bir yerlere gelirsin ama önemli olan o yerlere gelirkenki tavrın derdim. çünkü sen güzel olduğun için yanlışların pek yüzüne vurulmayacak, zirveye giderken dış görünüşün sana fazlasıyla yardımcı olacak ama dikkat et derdim. çünkü o güzelliği kaybetmeye başladığın anda zirveden inmeye başladığın anda oraya çıkarken karşılaştığın insanlardan bazılarını yine göreceksin. çoğu seni kıskanacak hatta senden nefret edecek. dedim hep. uzun süredir konuşmuyoruz, benim numaram değişti, sosyal medya hesaplarını 2 yıl kadar kapattım falan. şimdi de tekrar mesaj atıp benim, eklesene falan demek istemiyorum açıkçası.

  mourinho'dan büşra'ya nasıl geldim? mou zirveye çıkarken yaptığı her hareket hayranlık uyandırırdı. bugün itici bulunan pek çok şey o zamanlar karizmatikti. sevmeyeni yoktu. bugün ise eleştirilmenin ötesinde alay edilen bir adama dönüşmek üzere. elbette bunda kendisinin de payı var. hiçbir zaman uzlaşmacı biri olmadı, her zaman insanlara tepeden bakan bir imajı vardı. doğrusu belki de bu imajı kendisi yaratmadı ama onu sahiplendi ve ondan şikayetçi de olmadı. eğer öyle bir imajı olmasaydı şu an bu kadar eleştiri almayacaktı, modası geçmiş denmeyecekti çünkü mourinho başarısız sezonlar yaşamış olsa da mesela manchester united'ın ferguson sonrası en çok kupa gördüğü dönem mourinho dönemiydi.

  yalnız bir gerçek de var; eskiden girdiği tüm psikolojik savaşları kazanan, hep doğru kararları veren mourinho son yıllarda psikolojik savaşları kaybetmeye başladı. ve tottenham tercihiyle de yanlış bir karar verdi bana kalırsa. çok sert bir lige, çok karışık bir takıma gitti. onun yerine yeniden yapılanmaya gidecek paralı bir takım, görece daha kolay bir lig daha iyi bir tercih olurdu yeniden zirveye çıkmak için. bu bağlamda bayern munih daha doğru bir takım olurdu bence.
 • 2095
  tottenham'da başarılı olup olamayacağı konusunda soru işaretlerim olan, kendisine zaman tanınması gereken teknik direktör.

  devre arasında değil ama önümüzdeki yaz için ciddi bir transfer bütçesi sözü almadan mourinho bu görevi kesinlikle kabul etmezdi.

  bakalım neler olacak? ya menajer olarak yeniden meydan okuma vakti ya da bein sports kanallarında maç yorumlamaya geri dönme.
 • 2097
  çoğunluğun aksine tottenham ile kendini yeniden bulacak olan eski yorumcu, daha eski teknik direktör. mourinho için bu bir senelik süreç kolay geçmemiştir. zirveden düşüşü tadan her akıllı insan gibi yanlışlarından ders çıkardığını düşünüyorum. sadece taktiksel anlamda değil, tavırsal anlamda da. bakalım premier league'de neler olacak. açıkçası adamlarda böyle bir lig varken bizim lig'ten maalesef soğuyoruz