resim
José Ángel Esmoris Tasende
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Bek
Yaş:26
Boy:1.71
Uyruk:İspanya
 • 950
  neden bu kadar eleştirildiğini anlamadığım oyuncu. rakibin en iyi oyuncusu ndao karşısında oynadı ve buna rağmen ciddi bir hatası yok. tete'ye al at ortası acti ama olmadı, kerem varken zaten sol kanat ona emanet, zaha girince daha derli toplu oynadi çünkü zaha bek kullanmayı bilen, bekini çizgiye indiren oyuncu. ne bekliyorsunuz cidden anlamıyorum. her maçta linç yiyor adam. bugün gayet normal bir şekilde görevini yapti.

  (bkz: 26 eylül 2023 istanbulspor galatasaray maçı)
 • 951
  son 2-3 maçımız bittikten sonra sözlüğe, işte şimdi övüldüğü entry'leri göreceğim diyerek giriyorum ancak her maç sonunda rezil bir performans sergilediği veya geldiğinden beri en kötü maçını oynadığı yazılıyor. ben bu kadar kötü oynadığını düşünmüyorum açıkçası. iki ihtimal var ya boey'nin performansının yanında sönük kaldığı için eleştiriliyor ki boey'nin yanında sönük kalması gayet normal. diğeri ise geldiğinde oluşturulan beklentinin altında eziliyor.

  başka bir olasılık aklıma gelmiyor açıkçası çünkü uçup kaçmasa da rezil bir oyun da oynamıyor kesinlikle.
 • 952
  kendisine dair umutlarımızı her geçen maç ve hafta düşürmekte olan "hücumcu" sol bekimiz. bu durumun sadece taraftar özelinde değil takımın sahaya yansıttığı oyun planında da emareleri var bence. geçen sezondan gelen oyun alışkanlığı da olabilir buna emin değilim ama özellikle birkaç pozisyonda dikkatimi çekti, eğer boş pozisyonda angelino varsa ama diğer tarafta sacha boey daha dezavantajlı olsa bile pas için bir opsiyon olarak duruyorsa büyük oranda boey tercihi yapıyor bizim takım. yani güya hücumcu olduğu söylenen angelino tarafından belki de boey'nin yarısı kadar ve hatta 3'te 1'i kadar falan gidiyor olabiliriz ki sezon başındaki ön eleme maçları falan olsun benim aklımda böyle bir resim pek yok angelino'nun sahada olduğu maçlar için. bilhassa dünkü 26 eylül 2023 istanbulspor galatasaray maçı'nda dikkatimi çekti bu durum. üstüne üstlük angelino'nun geldiğinden beri sürekli bahsedilen ve mauro icardi'yi bu yönüyle çokça besleyeceği öngörülen o müthiş ortalarına henüz pek denk gelemedik. bir iki pozisyon yaratan orta haricinde ortada pek etkili bir durum yok yani. ki bu bir-iki ibaresiyle yaptığım sayısal tanımlamam da son istanbul maçı için değil geldiğinden beri sahaya çıktığı tüm maçları kapsıyor. kısacası bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar diyelim biz buna en iyisi. hadi ilk haftadaki 12 ağustos 2023 kayserispor galatasaray maçı'nı sayma çünkü o maçın son yarım saatinde oyuna dahil oldu ama bunun dışında 90 dakikayı gördüğü 10 maç ve 2 aylık bir süre var elimizde. bu 10 maçta hücumcu ve iyi ortacı olarak tanımlanan bir topçunun bu özelliklerine bu kadar kısıtlı ve hatta neredeyse yok denecek kadar şahit olmak cidden bir tık hayal kırıklığı gibi. sonuç olarak yavaş yavaş hücumda bir alternatif olarak görülme rolü gerilere itiliyor gibi geliyor bana ama ne kadar doğru bir tespit gerçekten emin değilim. birileri bunların istatistiğine kafa yoruyordur illa, bulup çıkarır belki. ilk maçlarına oranla topla buluşma durumu nedir veya açtığı ortaların isabet oranı nasıldır, sacha boey'ye kıyasla maç içinde ne kadar pas opsiyonu olarak tercih edilmekte ve bu ikilinin topla buluşma ve pas isabet yüzdeleri nedir falan fişman işte. böylece bu entry de minik bir hissiyattan yola çıkarak yapılmış ufak gözlemlerin ötesine geçer hem. zaten daha temkinli oynayan ya da oynatılan bir durumu da var son haftalarda. bu süreç taktik idmanlarında mı buna evrildi yoksa kendi kendine organik mi gelişti hakkaten merak içindeyim. takımın ihtiyacı ve oyun planı mı onu buna itiyor yoksa kendi yeteneklerine eskisi kadar güvenmediği için mi buna yöneliyor veya takım arkadaşları saha içinde ona yeterince güvenmediği ve pas verdiklerinde yerterince verim alamadıkları için mi bu durum oluşuyor? kafamda deli sorular. teknik taktik analizi iyi olan birileri bunu bana anlatırsa veya halihazırda anlatan birilerine referans falan verirse çok makbule geçer cidden.
 • 953
  belki çok gittili geldili oynayıp sete oturamadigimizdan, belki önündeki kerem ile uyumsuzlugundan belki de fizik ve tempo olarak hâlâ istenilen düzeyde olmadığından beklentilerin altında kalan oyuncumuz.

  ama kendisinin gamsız bir yapısı yok ve takima aidiyeti yüksek. bunu sahada çok net görebiliyoruz. zaten bize transfer olmadan önce artık yuvam diyebileceğim bir yer istiyorum açıklaması yapmisti. yukarıdaki saydığım sorunlardan biri her neyse zamanla çözülebilecek sorunlar. bu yüzden biraz daha beklemek ve linclememek en doğrusu.
 • 954
  transfer dedikoduları çıktığında beni aşırı heyecanlandıran, aşırı sevindiğim bir oyuncuydu, hatta o dönem 3-4 tane kendisini baya baya öven entryler gitmiştim.

  o yazımdan bugüne neredeyse 3 ay geçti, angelino bir çok maça çıktı ama bu maçların bana göre hepsinde gerçek potansiyeline zerresi kadar ulaşamadı.

  stabil oynadığı maçlar oldu, diyebilirsiniz ki şuna karşı oynadı majör hata yapmadı yerini korudu falan ama bir takım angelinoyu transfer ediyorsa ondan beklentileri bu değildir.

  angelino arkadan oyun kuran yeri geldiğinde kanat forvet gibi hücumu genişleten, altı pas içinde kaşla göz arasında biten, ölümcül ortaları ile rakipleri çaresiz bırakan bir bek.

  okan hocanın angelino'ya kafayı başakşehir-leipzig maçında takmıştır, imkanı olan açsın o maçı izlesin, en özel bek performanslarından birini sergilemişti angelino o maç.

  yani bu adamın kumaşı bu, vaad ettikleri de bu. kimse angelino'yu gelsin anhoolt gibi idare etsin diye almadı. oyunu başka yere taşısın diye aldı.

  ama angelino maalesef bırak oyunu özel bir yere taşımayı, defansif olarak zaaf getirmesinin yanı sıra, bulunduğu kanadın etkinliğini daha da düşürdü. keza gecen sene bundesliga da mermi gibi orta açan adam, doğru düzgün orta açamıyor.

  düzelir mi düzelebilir, eğer kendini bulursa tekrardan hakkını söke söke veririz, ancak şu form durumu bende büyük hayal kırıklığı oldu.
 • 955
  kerem ile birlikte sol kanadımızı emanet ettiğimiz topçumuz. kendisini aldığımızda fb'li arkadaşım bile kestiği ortalardan bahsetmişti. hayallere daldım ben de. angelino ortaladı icardi gol sahneleri canlandı gözümde. bu gazla her topu aldığında açacağı ortayı bekliyorum. ben mi kaçırıyorum ama şöyle ulan ne ortaydı be diyeceğim bir iki orta dışında henüz göremedim. inşallah kısa sürede bu sahneyi canlandırır bize
 • 956
  26 eylül 2023 istanbulspor galatasaray maçında kötü oynamıştır.
  nedeni de çok basit çünkü o maçta 20'ye yakın top kaybı yapmıştır. kestiği ortaların sadece biri çok iyiydi, diğerleri dağlara taşlara gitti. bunun yanında 5 kez ikili mücadeleye girdi ve hiçbirini kazanamadı.

  o yüzden kötü demek suç değil arkadaşlar. kendisine güveniyorum ama bu istanbulspor maçında kötü oynadığı gerçeğini değiştirmiyor.
 • 958
  çarmıha gerilen topçumuz. bu adam kaliteli bir adam ama belli ki bir uyum sürecinden geçiyor. sadece destekleyip zaha ile koordine olmalarını bekleyeceğiz. kazımcan bazı maçlarda zaten çok junior kalacaktı tecrübe olarak, angelino'ya özellikle şampiyonlar ligi'nde ihtiyacımiz var. dakika 88'de tempo düşürme, ayağa pas ve rakibe oynama gibi işleri çok net yapabilir genç yaşına rağmen.
App Store'dan indirin Google Play'den alın