• 5
  kiralık ve satın alma opsiyonu üzerinden galatasaray ile ismi anılan kolombiyalı oyuncu.

  ismi ortaya atılınca fikir sahibi olmak için 1 tane 90 dakikasını izledim hemen. 1 maçla analiz yapmak pek doğru değil ama fikir sahibi olmak açısından hiç yoktan iyidir, transferinde ciddi adımlar atılırsa 5-10 tane daha maçını izlerim, aksi halde ekmek banarak oyuncu izlemek istemiyorum.

  stil olarak, kavgaya gitsek yanımda götürmek isteyeceğim tipte bir adam. akıncılar gibi saldırıyor rakibe, baya agresif ve eforlu pres yapıyor. tabiki ara sıra ters çalım yiyip savunmayı sıkıntıda bırakıyor, luyindama bunun kaçırdığı adamla boğuşur arkada sorun olmaz :)
  pozisyon olarak taylan'ın tam olarak muadili diyebiliriz.
  hücumda pek etliye sütlüye karışmıyor gibi, ayağı tahta değil. ara sıra taylan gibi uzun paslar da deniyor.

  top kendi takımındayken daha hareketli olup, daha fazla boş alana çıkarak daha fazla insiyatif almasını beklerdim ama onu da kusursuz yapsa torerira falan oluyor zaten.

  oyuncuda kartel ruhu olduğu belli. taylan, etebo, belhanda ile baya sert bir orta sahaya sahip oluruz. kırışmalı maçlar için birebir.

  yalnız transferi durumunda şöyle bir sıkıntı olabilir, etebo da taylan da belhanda da bu arkadaş da skor anlamında sıkıntılılar. orta sahadan nasıl skor katkısı alırız bilemiyorum. kısır bir orta saha döngüsü gibi görünüyor. bu kartel takıma katılırsa 1 tane de belhanda'ya muadil bulmamız gerekli. gerçi fatih terim hocam feghouli, emre kılınç ve arda'yı da merkez iç oyuncusu olarak oynatabilir.

  ayrıca bana kolay bir transfer gibi gelmedi bu, boca juniors'ın zorluk çıkaracağını düşünüyorum. çünkü niye böyle bir oyuncuyu kelepir fiyata bıraksınlar.

  taylan'ın perşembe-pazar her hafta 3 maç çıkarması imkansız. bir ihtimal etebo taylan'ın yerine rotasyonda kullanılabilir. taylan bir de milli takıma seçilirse orada da hırpalanır.
  bu transfer gerçekleşirse ben mutlu olurum. hayırlısı olsun.