resim
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Forvet Arkası
Yaş:30
Boy:1.84
Uyruk:İtalya
 • 54
  4-2-3-1 formasyonunda mostafa mohamed'le iyi anlaşacağını düşündüğüm 9,5 numara.

  sağında yunus, solunda kerem gibi iki enerjik isimle oynayacağını da düşünecek olursak bence oldukça güzel hücum dörtlüsü olabilirler. tabi tüm bunlar için arka merkezdeki 6 ve 8 özellikli iki oyuncunun orta alanı ciddi derecede tutması gerekiyor.

  umarım resmi imzayı attırabiliriz. gelirse çok sevinirim.
 • 55
  kendisinin gelmesi demek, kerem’in gitmesi demek. yunus da daha çalışkan olmalı. keza önünde oynayacak olan oyuncu da gomis-diagne gibi hem çalışkanlığı düşük hem de hantal oyuncu olamaz.

  ha diyorsak ki en önde false-9 olarak kullanacağız, onu bence halil de yapar ve yabancı sınırı işgal etmez. ancak böyle bir yapıyı da okan buruk tercih etmez diye düşünüyorum.

  her şeyden öte, italya’da talipleri olan 30 yaşındaki oyuncuyu ne kadar bonservis-maaş vererek alacağız, o da ayrı soru işareti.
 • 56
  sözleşmesi 2023te biten oyuncuya italyan basınında iddia edildiği gibi 7-8 milyon euro verdiysek büyük geçmiş olsun. verilmemiştir diyemiyorum çünkü dursun özbek yönetimi ve cenk ergün olduğunda her şey mümkün. pedro'ya şu ana dek 2 kez bonservis ödenmiş. biri 2010 yılında 2,5 milyon euro. diğeri 2014 yılında 1.3 milyon euro. botheim yerine pedro seçip bir de bu şartlarda büyük bonservisler ödenmesi tam cenk ergün işi olur.
 • 57
  son yıllarda italya'da hayli iş yapan, ciddi skor katkısı olan bir oyuncudan bahsediyoruz. evet 30 yaşında bir oyuncuya yatırım yapmak belli tereddütler doğurda da, bafe'nin galatasaray'a 32 yaşında gelip olağanüstü katkı yaptığını ve bonservis kazandırıldığını da unutmayalım. sonra dönüp dolaşıp 36 yaşında yine bafe'yi getirdiler. (göndermek de hataydı, ikinci kez getirmek de)

  bu arada valencia'nın kendisine ilgisi de doğru. yani zaten böyle istatistikleri olan bir adamın ilgi uyandıması çok normal. benim kendisinin kalitesi ve verebilecekleriyle ilgili şüphem yok. bir yazar demiş ki, talisca yerine kendisini tercih ederim; aynen katılıyorum. uzun yıllardır çin'de, körfez liglerinde rekabetten uzak, sadece para için oynayan anderson talisca yerine, italya gibi üst seviye bir ligde hücum verimliliği ilk 10 futbolcu arasında olan joao yu tercih ederim. gelirse hücuma çok önemli değer katar. kerem, yunus, mostafa ve joao pedro hücum hattı türkiye ligi için fazla bile -hatta ben takımda tutarsa diagne'den de çok verim alacağını düşünüyorum okan buruk'un-. tek konu harcanacak bonservis gibi duruyor. çünkü cagliari'nin en değerli oyuncusu ve böyle bir adamı yok yere bırakmazlar.

  ezcümle süreç mali olarak iyi müzakere edilirse, galatasaray 'a katkısının önemli olacağını düşündüğüm bir futbolcu joao pedro.
 • 61
  kendisi ile ilgili maliyet sınırını dursun özbek'in cüzdanı belirlemelidir.

  sallaya sallaya geldiyseniz o topçular buraya gelecek, maliyet hesaplamalarla uğraşacak ne halimiz ne de sabrımız var. uzun vadeli planlamaların galatasaray taraftarı nezdinde dayanılabilirlik durumunu 2021-22 sezonunda hep birlikte tecrübe ettik. bize kısa vadede başarı vaadiyle geldiniz, şimdi sözünüzü tutmak zorundasınız. 2-3 sene şampiyon yapmanız gerekiyor, ondan sonra enkaz mı bırakırsınız göçük mü bilemem, açıkçası kimsenin de sizden bu konuda hesap sorma hakkı yok çünkü zaten vaatleriniz kısa vadede başarı üzerine idi. bunu bilerek seçtiler sizi. hesap sorulacaksa sizi seçenlerden, ve galatasaray taraftarının uzun vadeli proje yapılabilme ümitlerini tümden yok eden yalan makinesi burak elmas'tan sorulur. şimdi sözünüzü tutma zamanı.
 • 62
  takımı küme düşmüş 30 yaşındaki çok kaliteli, klas forvet oyuncusu. oyuncunun kalitesine laf eden çarpılır. takımı küme düşmeseydi iddia ediyorum 20 milyon €'dan açılırdı kapı. bizim oyuncuya 7 milyon € bonservis ve 2.5 milyon €* da maaş verdiğimiz konuşuluyor. bu rakamlara gelecekse gelmesin.

  şöyle diyeyim; bir oyuncunun maliyeti yani geri dönmeyecek olan ücreti maaşıdır. bonservis ise kulübün oyuncuya yaptığı yatırımdır. yatırımdan kar beklersin. ancak sen bir sonraki satışı olmayacak oyuncuya yüksek bonservis verirsen çarkı döndüremezsin. o yüzden doğru yol düşük yaş, düşük maaş ve doğru bonservistir.

  diyelim ki biz o bonservisi verdik ve dedik ki oyuncunun bizi bu sene şampiyon yapacağından eminiz. oturup yeni yayın geliri olan 2.05 milyar ₺* + isim hakkından gelen 500 milyon ₺'lik havuzdan bütün maçları kazanıp şampiyon olursak alacağımızı hesapladım. ayak bastı primi ve şampiyon olduğumuz takdirde alacağımız 23 şampiyonluğun primi ile 120.9 milyon ₺ kazanacağız. günümüz euro kuru 17.5 ile bölersek 6.9 milyon € yapar. ligde yapacağımız 36 maçı da kazanıp şampiyon olursak 97.2 milyon ₺ galibiyet primi ve şampiyon olduğumuz için 40.4 milyon ₺ almaya hak kazanacağız. toplam 137.6 milyon ₺ toplam prim. günümüz kuru ile 7.9 milyon € yapar.

  bütün maçları kazanarak olacağımız bir şampiyonlukta gelirimiz 258 milyon ₺ civarı yani 14.8 milyon €. o da kur 17.5'de sabit kalırsa.* bu bizim bu seneki en büyük gelir kalemimiz. gerçekçi olup maçların 2/3'sini kazanıp şampiyon olduğumuz senaryoda 225 milyon ₺ civarı. mayıs 2023'te kur iyimser bir tahmin ile 22.5 olsa en büyük gelirimiz kabaca 10 milyon € olacak.

  şimdi size soruyorum bir senelik yayın gelirimizi geri alamayacağımız bir assete yatırmaya değer mi?

  (bkz: muhasebeci taraftar)
 • 66
  taraftarın da ne istediğini anlamak mümkün değil?

  hem iyi oyuncu olsun hem hemen takıma katılıp ilk kampa yetişsin hem de bonservis artı oyuncunun maaş maliyeti çok düşük olsun arkadaşlar böyle bi' transfer mümkün değil maalesef. oyuncuya gelirsek 5-6 milyon e bonservis ve oyuncuya her şey dahil 2 milyon e maaş makul görünüyor. bu tip oyuncuları daha aşağılara almanın imkanı yok.
 • 67
  italya liginde son 3 sezondur 10+ gol ortalaması tutturması oyuncunun kaliteli biri olduğunu gösteriyor zaten. ama konuşulan maliyetler yüksek. maaş olarak 1.5 milyon euro -net- geçilemeli.

  hele ki bonservisin 7-8 milyon eurolar olması durumu daha bir can sıkıcı. 7-8 milyon euro bonservis vereceğin adam taş patlasa 25-26 yaşında olmalı. satma ihtimalin olmalı kısaca. 30 yaşındaki adamı 2 sene oynattıktan sonra nereye satacağız?
 • 68
  fakir talisca’sı diyeceğim ama bonservisi için 6/7 m euro
  konuşuluyor replikasına bu kadar para dökeceksek orjinaline gidelim daha iyi.

  iş bu entry talisca gelsin diye atılmış bir entry değildir , 2023 de sözleşmesi bitecek bir futbolcunun kulübünün istediği bonservis bedeli ve futbolcunun istediği maaşla orjinaline yakın bir maliyet olacağı anlatılmak istenmiştir. madem maliyetleri baz alarak transfer gerçekleştirerek transfer yapmamız gerekiyor verilecek sözleşmesinin son yılındaki 30 yaşında oyuncuya max bonservis 3 m euro yıllık maaşı da 2 m euro’yu geçmemelidir.
 • 69
  çok net şekilde ihtiyacımız olmayan oyuncudur. bize ortasaha lazım hem de bir değil iki değil tam üç tane iki as bir de onların ikisini birden yedekleyecek joker oyuncu lazım.
  yunus, kerem, abdülkadir türk kontenjanını tamamlamış vaziyette. mert müldür, forvet vb saçmalamadan derhal orta sahaları getirmemiz lazım kampa. geri kalanı olsa da olur olmasa da bu takım bu sene şampiyonluk yarışı verecekse 3 forveti varken dördüncüye para gömerek olmayacak bu iş.
 • 70
  çok çok yanlış bir transferin öznesi olan oyuncu. biz bu arkadaşı neye göre almaya çalışıyoruz; aklım izanım almıyor. bir de bu yaşta adama bonservis ve son yağlı kontrat vereceğiz. italya liginde bilmem kaç senedir 10+ gol barajını geçiyor; ama cagliari’nin penaltıcısı bu arkadaş zaten; kaç penaltı attı bakmadım ama çok müthiş istatistikleri olan bir oyuncu diye aklımda hiç yer etmedi. kötü oyuncu kesinlikle değil; ama daha gelmeden alex de souza falan kıyaslamayın rica ediyorum. bu adam alex’in türkiye istatistiklerini rüyasında bile göremez. elmander ile yaşı harici benzeyen bir tarafı da yok. orta sahası bomboş olan takım nasıl bu adamın peşinde olur anlamıyorum. umarım olmaz bu iş.
App Store'dan indirin Google Play'den alın