• 511
  isveç milli takım oyuncusu.

  olimpiyakos ve galatasaray gibi şampiyonluğa oynayan takımlarda forma giydi. anadolu kulüplerindeki kalburüstü performansı ile yurt dışına transferi icat eden öncü futbolculardan oldu; cengiz ve çağlar kundakta bebe iken jimmy durmaz olimpiakos ve touluse'da forma giyiyordu.

  milli takımdan ibrahimoviç ile takım arkadaşı, ibrahimoviç'in hakan çalhanoğlu üzerindeki etkisini gören biri gelecekte jimmy üzerinde yapacağı etkiyi kolaylıkla tahmin edebilir. jimmy'nin oynayacağı yıllık ücrete zlatan'ın hikayelerini stain alamazsınız, maliyet olarak o derece uygun bir oyuncu.

  jimmy durmaz resmen yabancı kuralının bug'u. türk görünümlü avrupa'i bir oyuncu. jimmy'i alan takım diğer takımlara göre 1 fazla yabancı oyuncu oynatabilir.

  deniz türüç'ün yıllarca kayserispor'u sırtladığı ligde jimmy durmaz neler neler yapmaz.

  jimmy durmaz sürekli kendini geliştiren bir oyuncu, adam her sene mevkisine mevki katıyor. sağ ve sol kanatta mahrez'in yerli versiyonu gibi oynadığı yetmezmiş gibi fransa lig 1 gibi orta sahaların harman olduğu yerde oyun kurucu ve merkez orta saha olarak da kendini kanıtladı.

  jimmy'i alan takım onu riera gibi sol bekte de kullanabilir, çünkü jimmy'nin oyun zekası buna müsait.
  jimmy durmaz yaşı gereği kariyerinin en olgun yıllarına giriyor. 5 sene sonra harika bir regista olacağını düşünüyorum.

  jimmy durmaz stil olarak da fenomen biri, nba takip edenler bilir james harden tarzı ne işe jimmy durmaz tarzı da odur.

  yabancı sınırı gelmesiyle jimmy'nin sözleşmesinin bitmesi aynı yıla denk geliyor, haliyle galatasaray'ın jimmy'i elinde tutması çok zor ihtimal.

  galatasaray'da generaller çok olduğu için jimmy durmaz üstün duran top yeteneğini pek gösteremedi ama gideceği takımda duran toplarda epey fayda sağlayacaktır.

  seneye 3'ten fazla anadolu takımı küme düşecek.
  küme düşmek istemeyen gözü kapalı jimmy durmaz'ı kadrosuna katmalı.