• 163
  isveç kadın-erkek milli futbol takımları arasındaki gelir adaletsizliğine dikkat çekmek için primlerini kadın takımına aktarmış futbolcu.

  --- alıntı ---

  fransa ligi ekiplerinden toulouse’da forma giyen ünlü futbolcu jimmy durmaz primini isveç kadın milli futbol takımına aktardı.

  bir dönem spor toto süper lig ekiplerinden gençlerbirliği’nde de forma giyen isveç milli takımı futbolcusu jimmy durmaz, kadın ve erkek futbolcular arasındaki maaş farkına tepki olarak euro 2020 elemeleri’nden kazandığı primleri isveç kadın milli futbol takımına verme kararı aldı.

  konuyla ilgili konuşan durmaz, ”hayatın her alanında eşitlik önemli, bu futbolda da bu böyle olmalı” açıklamasında bulundu.

  jimmy durmaz’ın bu davranışı değerlendiren isveç kadın milli futbol takımı futbolcusu caroline seger ise, “böyle bir şeye ihtiyaç olması büyük ayıp ancak jimmy durmaz çok güzel bir harekete imza attı.” dedi.

  fransa’daki kadın futbolcuların çoğunun aylık kazancı 1500-3000 euro arasında değişiyor. aynı süre içerisinde erkek futbolcuların aldığı ortalama ücret ise 1 milyon euro civarında.

  --- alıntı ---

  http://alansavunmasi.org/...ol-takimina-aktardi/