• 115
  rotasyonda çok işe yarayacağını düşündüğüm kanat oyuncusu.

  yedekten sinan gümüş yerine isveç milli takım oyuncusu girecek. üstelik geçtiğimiz günlerde milli takım primini daha az prim aldıkları gerekçesiyle isveç kadın futbol milli takımına bağışlamıştı. eşitliğe dikkat çekmek istemiş. karakter 10 da 10.

  not: ayrıca ligue 1 gibi fizik gücü yüksek bir ligde 36 maçta görev almış. 21'i ilk 11 ve 4 gol 1 asist istatistiği kaydetmiş. isveç milli takımının oynadığı 8 maçta'da 7 11. bu adam 2+1 yıllık opsiyonu kulüpte olan bir sözleşmeyle aldığın kadar sat sezonunda hemde yerli olarak bulunmaz nimet.
 • 117
  bu transfere onay veren kimse hakkimi helal etmiyorum. sener transferi de bu da rezalet secim. kadro yenilemesi boyle mi yapilacakti yani? sacma sapan 30luk hicbir sey vermeyen oyuncularla mi? bravo valla teknik kadro tebrik ederim, transfer nasil yapiliri anladiniz saniyordum(marcao, luyindama, henry) ama yanilmisim. verilen her kurusa itirazim var bu 2 oyuncuya. fazla da konusmak istemiyorum cunku yanlis ustune yanlis yapmaktan bikmadik. lutfen sampiyonlar ligi falan denilmesin komik kaciyor. hayirli olsun
 • 118
  unutmamak lazım ülkemizde aslında hala yabancı sınırı vardır. sadece ilk on birde istediğimiz kadar yabancı oyuncu oynatabiliyoruz. bu sene sürekli konuşulan bir durum vardı. yedek kulübemizin yetersiz olduğu hatta şampiyonluk maçında dahi başakşehir'in yedek kulübesi bizim kat ve kat üstümüzdeydi. hatta ve hatta o kadar düşük profilli bir yedek kulübemiz vardı ki oynadığı takımın taraftarına suriyeli benzetmesi yapan kişi, zorunluluktan oyuna giriyordu.
  galatasaray'ın bir diğer dezavantajı ise diğer rakiplerimiz gibi ilk on birimizde doğrudan oynayabilecek yerli oyuncumuz olmaması bu yüzden yedek kulübesinde yerli oyuncuya ihtiyaç var. üstelik başımızda ffp belası varken doğal olarak yerli ve yabancı oyuncuda bonservissiz oyunculara yönelmek gerekiyor.
  hem şener hem jimmy taraftarın gözünde sanki galatasaray'ın ilk on birine monte edilecek adammış gibi bir algı var bu oyuncular direkt ilk on bire değil yedek kulübesine yapılmış hamleler. sosyal medyada ve galatasaray sözlükte kendilerine verilecek maaş dışında yapılan eleştirilere tamamen karşıyım. kendilerinden daha kaliteli bonservissiz yerli takıma katılacaksa lafım yok.
  devre arası yapılan marcao transferi bir açıdan teknik heyetin işini aşırı zorlaştırıyor. sürekli taraftarın dilinde marcao gibi transfer, marcao gibi transfer. yemin ediyorum bıktım. takımın yaptığı her transfer marcao gibi olamaz. şener gibi jimmy gibi adamlara da ihtiyaç var. bu oyunculara ihtiyaç var deme sebebim oyuncuların çok iyi ve kaliteli oldukları için değil mevcut sistemin bunu gerektirdiği için. keşke sınırsız yabancı olsa da yedek kulübesini de full yabancı ile doldursak. keşke başımızda ffp olmasa bizde hesap kitap yapmadan para versek oyunculara. bir oyuncu hakkında fikir beyan ederken bence günün şartlarını da değerlendirmek lazım.