• 5
  bu konu hakkında büyük sıkıntılar var. işin içinde enes olgun adında, harbiden galatasaraylı sanırım üniversite zamanında sağlam ultraslan kovalamış biri var. enes olgun kişisi kısa yoldan zengin olma işi saadet zinciri işinde baya mimli. (bkz: mega holdings)

  yaptığım araştırmalara göre; enes mega holdings zamanında türkiye'de çok önemli bir yükselişe geçip acayip para kaldırmış. şimdilerde ise bu kişisel gelişim seminerleri veriyor. aşırı garip gelen videosu ise şu; titancı adam titanı anlatıyor, çok da iğrenç bir sunum....
  link: https://www.youtube.com/watch?v=5XxGS1PPrb8

  sanırım sonra da jeunesse global şirkete geçiş yapmış.
  bu da yeni şirketi ile ilgili yaptığı bir sunum: https://www.youtube.com/watch?v=Y8FiCIPyi-8
  bu videoda ilk şirketininde çalıştığından da pişman olmadığını belirtiyor.

  edit: https://www.youtube.com/watch?v=6Huj1Nn8NlE şirketin yapısı kazanç seması vs. alakasız ama, bu tarz adamlar (şirkete üye yaparak adam kazandırıcı diyeyim) böyle büyük sunumlara hep koşarak çıkıyorlar :)
  edit2: son linkteki koşarak çıkan adam da mega holdings tenmiş :)
 • 6
  şirketin çalışma sistemini tam olarak anlamadım ancak içinde yer alan isimlere bakılırsa bir ara mega holdings adıyla türkiye'de binlerce insandan para toplayıp sonra savcılık soruşturmasına konu olan oluşumun başındaki kişilerin burada toplandığını görünce bende de büyük rahatsızlık oldu. kulübün bu kişilerden ne kadar haberi vardır veya ne tarz bir sponsorluk anlaşması yapılmıştır bunu şu an bilmiyorum. sırf bu kişilerden dolayı sponsoru karalama niyetim yok ancak ileride umarım bu anlaşmadan dolayı bir sıkıntı yaşanmaz veya kulüp imajı zarar görmez.
 • 7
  bizimkiler umarım ne yaptıklarının farkındadırlar zira enes olgun isimli tipin mega holdings denilen titan oluşumu ile nasıl zengin olduğuna dair internet fenomeni odun herif tarafından yapılmış şöyle güzel bir açıklama mevcut: https://i.hizliresim.com/lO8zBX.png

  daha bugün çiftlik bank, ponzi arzu haberleri ayyuka çıkmışken koskoca galatasaray yönetiminin bir başka titancı bu enes olgun denilen herifle ne gibi bir işi olabilir, çok şüpheli doğrusu.
 • 8
  başındaki kişi enes olgun olduğu için %100 saadet zinciridir. hatta şöyle söyleyeyim, mega holdings'in makyajlısıdır.

  sistem kabaca şöyle çalışır:

  cheersdarlin holding'i kurdum.
  10 kişiye dedim ki size x ürününü 100 liraya satayım. siz de her biriniz beşer kişiye sattıktan sonra kar edeceksiniz. beş kişide ödediğiniz 100 lirayı çıkartmış olacaksınız. bu arada paranın büyük kısmını ben alıyorum. yani 20 lira kişi başına alıyorlar, ben 80 lira alıyorum. bu adamların her biri de mal sattığı kişiyi ikna ediyor mal satması için. onlar da onar lirayı kendileri alıyor ikna ettikleri satınca. ne kadar önce girdiyseniz sisteme, o kadar çok kazanıyorsunuz.

  ancak bu sistemin şöyle bir sorunu var, dünya nüfusu kısıtlı ve bu işe birilerini sokmak çok çok zor olmasa da, ya devlet denetlemesinde patlıyorsunuz, ya adınız çıkıyor, ya da yeni üyeler işi beceremiyor ve sistem patlıyor. böylece en üsttekiler paranın gözüne vurmuş oluyor, en alttakiler fadılzedeler, çiftlikzedeler, megazedeler, jeunessezedeler oluyor.

  araştırmanız için: mega holdings, titan zinciri, ponzi şeması, saadet zinciri, çiftlik bank, kenan şeranoğlu.