• 299
  soso ve belhanda oynasın diye gönderilmek istenen futbolcu. aman ha yarım sezon genç oyuncuyla oynayıp önümüzdeki sezona hazırlarız. aman diyeyim.

  bahane de hazır "yibinci siyisi". bu inadın sonu ne olacak . çok merak ediyorum?

  babel gitmiş. onyekuru 1 ay yok. ama emre kalsın, belhanda kalsın, feghouli kalsın ama sekidika gitsin neden? çünkü. o kadar. kocaman bir "çünkü".

  ekleme:

  alelacele elden çıkartılmaya çalışılmasına anlam veremiyorum. mariano ve nagatomo gitmemekte diretirlerse dondururuz sözleşmelerini, olur biter. zaten sezon sonu bitiyor sözleşmeleri. "ama para veriyoruz" gibi saçmalığın daniskası bir nedenle takımda tutmaya gerek yok bu adamları. yarım sezon antreman ve maç yapmamış 33 yaşındaki halleriyle bulsunlar çok istiyorlarsa takım.

  madem 2 şubat'a kadar vaktimiz var, bekleyelim. bu takımda en rahat kiralanacak adam sekidika. bekleyelim belki giden olur. ama hesap "şimdi sekidika'yı gönderelim ki ... kişileri göndermemek için bahanemiz olsun" ise ona bir şey diyemem.
 • 301
  yine ozornvafor gibi saçma sapan bir transfere konu olacaksa boşuna alınmıştır. biz ozornvafor'u potansiyel diye aldık sonra önce rize'ye yollamaya kalktık, adam daha istanbul'a ayak basmadan rize gibi kendine has ve istanbul ile alakası olmayan bir yere gidecekti. o olmadı, kayseri'ye verdik. sonra kayseri vazgeçti ve ispanya 2. ligi'ne verdik. ne planlı hareket ama! bakın, burada 24 25 yaşında birini kiralamaktan bahsetmiyorum, geleceğine güvendiğin bir adamı böyle rastgele kiralayamazsın. kiralarsan bir bok olmaz, ozornvafor'dan da olmuyor işte zaten.

  şimdi de bu adam. aldık, alkışladık, güzel transfer dedik. kiralık da gidebilir hiç dert değil ama o zaman eskişehir'e kirala. dün bursa bugün erzurum... kiralık gitsin de oynatma mecburiyeti ile gitsin, ücretini biz verelim ama oynatsınlar adamı.
 • 302
  kendisinden 1 hafta önce takıma katılan saracchi’ye bile henüz lisans çıkmamışken hakkında neyin yangını yapıldığını anlamadığım oyuncu. kadroda yer açılmadan kendisine lisans çıkmayacak. yer açılamazsa da mecbur kiralık gidecek.

  şu aşamada bir oyuncuyu göndermeden yapacağımız lisans askıya aldırma işlemi o oyuncunun menajerinin kulübe karşı elini güçlendirmesi ve kulüpten daha fazla para kopartması dışında hiç bir işe yaramaz.
 • 303
  kiralık gönderileceğini sanmadığım oyuncumuz. ancak yine de yabancı kontenjanından biri dışarıda bırakılacaksa büyük olasılıkla bu kişi kendisi olacaktır. kaderi gideceklerin ellerinde. gitmeyen biri olur da bu oyuncuyu kiralamak zorunda kalırsak ve bu gitmeyen oyuncu kötü oynarsa bol bol kulağı çınlayacaktır hem kendisinin hem de takımda tutanların.

  bu arada evet bir oyuncu bir sezonda 2'den fazla takımda oynayamaz; ancak bildiğim kadarıyla bu yaptığı sözleşmeye göre değil çıktığı resmi maça göre verilen bir karar. yani jesse bizimle henüz resmi bir maça çıkmadı. bu yüzden kiralanacağı takımda oynayabilir sanıyorum. ki kendisine henüz lisans da çıkarmadık diye biliyorum.