• 29
  açık açık adını koyalım: fatih terimle aralarındaki sorunun da etkisiyle performans vermeyen süper yetenekli ikilidir. nzonzi ve seri zaten kariyerleri boyunca yeteneklerini kanıtladılar. özellikle nzonzi galatasaraya geldiği ilk maçlarda da çok çok iyi oynadı. ancak ne zaman ki bu arkadaşlar yerine bazı evlatlar* tercih edilir oldu, o zaman futbolu saldılar. zaten saldıkları ve maçları takmadıkları her hallerinden belliydi. ikisi de devre arası gider ve gittikleri takımlarda başarılı da olurlar.
 • 30
  şimdi burada bazı arkadaşların yüzüne tükürmek istiyorum ama bundan da anlamazlar.
  öncelikle fatih terim net bir şekilde dile getirdi nzonzi seri ve lemina üçlüsünü 6 numara olarak gördüğünü. seri ve lemina nzonzi ile oynarken 8e çekilebilir ama nzonzi seri lemina üçlüsünün hücumda kısırlığa yol açacağını düşünüyor olabilir. haklıdır da, bu üçlü en iyi gününde bile hücumda sıkıntı yaşar.
  he oynatmadı da uçup kaçtık mı? hayir. bu terim'in sorunu bu yıl şimdiye kadar bunu çoktan çözmüş olması gerekiyordu.

  seri'yi kesen belhanda olmadı hiçbir zaman, lemina ve ömer ikilisi oldu. aynı şekilde nzonzi'yi kesen de seri oldu. belhanda bu üçlüden farklı olarak rakip kaleye yakın olduğunda ince iş yapabilen oyuncu kontenjanından oynadı. bok gibi oynadı. berbat bir dönem geçirdi son iki maçı ve kayseri deplasmanı hariç, o farklı bir mevzu.
  ama size bir sır vereyim mi?
  açın bakın maç başına top çalması, pas arası yapması ikili mücadele kazanmasi nzonzi'nin de seri'nin de önünde.

  selçuk konusuna girmek istemiyorum. seri veya nzonzi ikilisinden herhangi birisinin oynayabilecek durumda olup da yerine selçuk'un oynadığı maç sayısı 1 gençlerbirligi deplasmanı. sonradan oyuna girmeler de dahil.
 • 32
  2019 yazında kiralanmaları ile hepimiz heyecanlandık yalan değil ama kaliteleri kağıt üzerinde kaldı sahaya yansıtamadılar. sistemde kayboldular desek andone, lemina ve ömer gayet iyi bir performans gösterdiler. seri ve nzonzi ara sıra pasları ile akılları çelmiş anlarda acaba duygusu yaratmış olsalar da istenen performansı vermemişlerdir. kariyerleri de öyle ahım şahım değil. nzonzi sevilla'da iyiyken roma'da sönük kalmış, seri nice'de xavi iken fulham'da xelçuk'a dönüşmüştü. zaten dönüşmeseler bize transfer olmaz ya kulüplerinde kalır ya da daha üst seviye bir takıma transfer olurlardı. oynarken heyecanlı bir kumardılar ama maalesef zarlar an itibariyle düşes gelmedi.
 • 33
  1: ikisini de terim aldırmıştır. terime laf söyleyemeyip albayrak falan yazmayın komik oluyor. albayrak bu adamların isimlerini ilk defa listeyi eline alınca duymuş olabilir.
  2: ikisi de çok kaliteli isimlerdir. futbol oynamayan ve kaosun hüküm sürdüğü bir takıma geldikleri için performans verememeleri çok normal.
  3: her transfer tutacak diye bir şey yok, alırsın ama katkı vermeyebilir. çok büyütülecek bir şey yok.
  4: asıl sorun bu iki isimde değil, takımın kurgusunda. nzonzi yerine busquets ve seri yerine rakitiç de gelse bu takımın oyunu bir gram ilerlemez.
  5: suçu bu iki isme yıkmak seçim öncesi soğan toptancılarını terörist gibi göstermeye benziyor. herkes suçlu anasını satayım ama bu takımı kuranlar, kurguyu belirleyenler ve takıma teknik patronluk yapanlar değil.

  ne güzel dünya...