• 2260
  geçen senenin ilk yarısı çok kötü, ikinci yarı pandemiye kadar çok iyi sonrasında ise yine kötü bir performans sergiledi. yani istikrarlı bir performans alamadık.
  nzonzi'den benim de ümidim daha fazlaydı ama terim'le uyuşmadılar belli. ama seri bu takımın önemli bir parçası olduğunu gösterdi. şu anda bile görüyoruz geriden top çıkarırken bas marcao & taylan'a galatasaray'ı kilitle taktiği uyguluyor rakipler. geriden top çıkarmada seri'nin takımı geriden nasıl yönettiğini gördük geçen sene. sözlükte ilah ilan edilir çünkü türkiye'de bu tarz adamları çok görmedik. ünal karaman sosa'yı geriye çekip oynattı, sosa da ilah edildi bu ligde.

  seri'nin fulham macerası ise farklı konu; biraz mobbing de uygulanıyor sanırım, kiralık verseler sıkıntı olmayacaktı ama fulham satmak istiyor inatla. kiralık vermektense kadro dışı bırakmayı tercih ettiler. yani fulham böyle davranıyor diye bu adam çöp değil, aynı şekilde nzonzi de bizim yüzümüzden çöp olmadığı gibi.
 • 2261
  kiralık geldiği galatasaray'da pandemide sürecinde ilk indirimi yapan futbolcu. ayrıca 2020-2021 sezonu yaz transfer dönemi boyunca her an galatasaray'a gelecekmiş gibi hazır bekledi ve diğer teklifleri reddetti. ancak biz limitimiz olmadığı için kendisini tekrar kiralayamadık. şimdi ise fulham kendisini bu tavrı nedeniyle cezalandırıyor.

  bir jason denayer ya da bir henry onyekuru kadar edebiyatını yapan yok ama galatasaray için ikisinin de ödemediği türden bir bedel ödüyor şuan.
 • 2264
  top rakipteyken takımı 10 kişi oynatan futbolcu. her ne kadar iyi oyun kurup, savunmadan top çıkarmada takıma yardım etse de boyu ve boyundan kaynaklı fizik eksiği sebebiyle ortasahada ne hava topu alabiliyor ne de fiziki üstünlük kurup top çalabiliyor. halihazırda zaten gereğinden fazla durağan oynayan bir takımı daha fazla yavaşlatmaktan öteye gidemez. yaptıklarından çok yapamadığı ve maalesef fiziksel özellikleri sebebiyle yapamayacağı şeyler sebebiyle galatasaray ortasahasında yeri yok bana göre.
 • 2265
  kendisi juventus'taki pirlo'ya benzeyen regista tipi bir oyuncu. pirlo'nun juventus'ta ikinci baharını yaşama sebebi, arkasında üçlü stoper, önünde ise box to box orta saha oyuncuların oynamasıydı. bu şekilde pirlo'nun defansif zaafiyetleri idare edildi ve kendisine oyun kuruculuk becerilerini göstermesi için alan sağlanmış oldu.

  jean michael seri'den de maksimum verim almak için bence 3-1-4-2 gibi bir diziliş ile oynayıp, önüne iki tane box to box oyuncu eklemek lazım. bu şekilde oyun kurmadaki en büyük yükü seri'ye verebiliriz. ancak, yine fatih hoca 4-1-4-1'de oyun kurucu görevi verirse, büyük maçlarda olmasa da genelde 4-2-3-1 ile takımı kilitlemeyi kendisine görev bilmiş zorlu deplasmanlarda zorlanırız.

  çünkü jean michael seri, iki stoper önünde konumlandığında ve bekler ileri çıktığında, kontra ataklar karşısında çok çaresiz kalıyoruz. her türlü eksik yakalanıyoruz ve seri'nin tüm defansif zaafiyetleri ortaya çıkıyor. geçen sezonun* antalyaspor* ve alanyaspor* maçlarının özetlerine bakmak yeterli.