• 2191
  (bkz: christian luyindama nekadio/#2984726)

  kendisi özelinde yanlış bir algı var. luyindama başlığına yazmış bulundum bu yanlış algıyı.

  "...seri de şart. yanlış bir şekilde seri defansif olarak zayıf gibi bir algı var, geçen sezonun ikinci yarısındaki maçları açıp tek tek izlerim herkesle. seri kadar akıllı defans yapan, topu yönlendiren, orta sahaya hükmeden birisi yoktu takımda. herkes taylan gibi olacak değil. taylan gibi savaşıp bir de topu iyi kullanan adam melo zaten. yani şu anki piyasası 30 milyon euro falan o tipte bir adamın. taylan ve etebo varken yani orta sahada savaşacak iki adam varken bize topu akıllı kullanacak, takımı yönetecek bir isim lazım. seri de bu iş için biçilmiş kaftan."

  galatasaray'a bugün olduğu gibi önde basan her takım sıkıntı yaşatır. bu maçı ligin bütün takımların hocası kesinlikle izlemiştir ve şimdiden galatasaray'a karşı böyle oynarız demeye başlamışlardır.

  taylan top çıkaramıyor, belhanda zaten top almaya gelmiyor; çünkü rolü 3. bölge, emre kılınç da aynı şekilde, topu stoperlerden alıp oyun kuracak bir orta saha değil. bundan ötürü kesinlikle bize seri gibi bir adam lazım.

  seri - taylan - skorer orta saha

  böyle bir üçlü çok iyi olur. ben hatta seri taylan etebo üçlüsünün bile olacağını düşünüyorum, 4-3-3 şeklinde etebo sağ iç, taylan sol iç oynayabilir ama hoca 4-1-4-1 oynatıyor. bu sebeple taylan'ın yanına skorer, modern, genç bir orta saha alınmalı.

  (bkz: 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 2193
  hocanın seri ısrarı aslında 2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarında şampiyonluk kazanmasına rağmen sahasında bile pres yemesinden kaynaklanıyor.
  ben hocanın bunu takıntı haline getirdiğini ve pas ile çıkma ısrarı bu yüzden diye düşünüyorum.
  maç* sonu yaptığı basın toplantısında direkt seri'nin ismini vermesi, yani ihtiyaç duyuyoruz demesi boşuna değildir.
  bide seri geldiği zaman hızlı kanat oyuncusu gelmeli diye bir inanış var ama iki tane fişek gibi çıkan bek ve geçen sene kadroda olmayan emre kılınç faktörü unutuluyor.
  he bize her durumda zaten bir kanat oyuncusu lazım ve stanislav ivanov'un geleceğini düşünüyorum. nasıl oyuncu olduğu konusunda hiç fikrim yok.
  ayrıca seri'nin denayer gibi kastırdığını da not olarak düşeyim.

  (bkz: 2020-2021 sezonu yaz transfer dönemi)
 • 2194
  hocanın basın toplantısındaki sözlerinden sonra gurrpegiyi elinde meşale ile istinye sokaklarında görüldüğüne dair söylentilere önce inanmak istemedim ama sonra ne videolar düştü önüme anlatamam...

  seri başlığına niye geldim.
  transferi, o'su, bu'su filan zerre umurumda değil. yalnız fark ettim ki şu anda hiç bir şey umurumda değil sanırım ya neyse... seri başlığında olma sebebi hocanın ilk kez regista terimini kullanması.

  buradan kendime pay çıkarmak istiyorum haddim olmadan.
  yani, herhalde şu sözlükte dahil olmak üzere şu terimlerin kullanılmasını benim kadar isteyen ve dile getiren biri yok şu ülkede. varsa da ben bilmiyorum ama sonunda hocamın ağzından aksanlı bir regista duymak çok güzel geldi. yarın, öbür gün target man'de duyarız inşallah.

  bu adamların bu terimleri kullanması çok önemli.
  zafer bizimdir...
 • 2195
  sağ kanat ile birlikte takımımıza katılması elzem olan mevkinin bize en yakın duran adayı konumunda olan futbolcusudur. topu iki saniye ve altında çevirebilecek futbolcun kadar oynadığın bir futbol sisteminde bişe mutlaka lazım.

  gelmesi halinde emre kılınç ve falcao’dan alınacak verim de artacak. yine de tek eksik kendisi değil belhanda giderse yerine bir de sekiz numara gerekiyor. gerçi belhanda gitmese de gerekiyor ama bütçe yok elde.
 • 2196
  olası transferiyle ve mevcut takımın yapısıyla ilgili soru işaretleri barındıran oyuncu.
  20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçından sonra “baskılarımızı artık daha önde ve tek blok halinde yapıyoruz. bundan memnunum. pas yüzdesi azaldı ama öne ve dikine oynamayı daha fazla kullanır olduk. onun için memnunum. taylan, ömer gibi her sene krizden 1 kişi fırsata dönüşüyor. uzun zamandır 6 gibi oynuyor.
  taylan inşallah daha da iyi olacak. bundan emin olabilirsiniz. o karakter ve yetenekte bir çocuk. koşmayan, mücadele etmeyen, top bekleyen bir taylan’dan bugün dünyanın kabul ettiği modern bir 6 numaraya evrildi. saha içerisinde gezdiriyorum bazen.” demişti hoca.
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçından sonra da "bizim tabii, özellikle seri gibi regista profiline sahip bir oyuncumuz yok. buna rağmen, baskı yememize rağmen çıktık. zaman zaman sıkıntılar yaşadık ama isteğimizden vazgeçmedik." dedi.
  *seri'nin olası kiralık transferinde biz taylan-belhanda-emre(arda) üçlüsü gibi daha önde basabilecek miyiz?
  *seri'nin 6 oynadığı oyunu mu yoksa taylan'ın 6 oynadığı oyunu mu tercih ederiz?
  *seri'nin dahil olmasıyla taylan'ı bir adım daha öne kaydıracağız. peki burada taylan'dan aldığımız verim mevcut pozisyonuna göre düşer mi? takımın hızı düşer mi?
  hocanın "saha içerisinde gezdiriyorum bazen" demesi taylan'ı başka rollerde de bu özgüveniyle oynatacağına mı işaret?
  *taylan'ın 6 oynadığı ve seri yerine box to box oynayabilecek, şut tehdidi olan tempolu bir oyuncu mu daha avantajlı?
  dün* yaşadığımız sorunun çözümü regista rolü ile seri'miydi yoksa baskı yiyen taylan'a daha yakın bir orta saha ikilisi mi olurdu. 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçında seri muhteşem bir oyun oynamıştı ama dünkü oyun, dünkü baskı daha farklıydı.
  tabi ki nihai karar hocanın, hoca seri'yi istiyorsa tadına vardığı bu çabuk oyunu taylan-seri'yle oynarım diyorsa itimat eder beklerim.
 • 2197
  takıma gelirse her şeyi berbat edecek olan oyuncudur. istediği kadar regista olsun yanından geçen adamın rüzgarıyla yere düşen bir profesyonel futbolcudur kendisi. uzun zamandır böyle bir oyuncu görmemiştim, tam bir hayal kırıklığı oldu geçen sene. iki maçta milimetrik pas atması, tüm maçlarda mücadele anlamında takımı 10 kişi oynatmasına değmez. ligimiz için böyle bir ihtiyaç zaten yok. ayrıca geçen sene seri'nin 2 metreye rakibe verdiği sayısız pas hatırlıyorum ben.

  bazı pasları için "o pası da seri'den başkası atamazdı" dedik evet ama "defanstan bu topu seri'den başkası çıkaramazdı" ya da "seri'den başka kimse oyunu böyle kuramazdı" dediğimizi de hiç hatırlamıyorum.

  güç ve çeviklik eksiğinin geçici olduğunu düşünmüştük ancak fiziksel durumu hiç gelişmedi. bu sene ikili mücadele kazanabilecek, fizik olarak güven verecekse olay değişir tabi ama buna pek ihtimal vermiyorum. hocanın da sadece oyuncu tipi olarak örnek verdiğini umuyorum.
 • 2199
  fulham'ın bugün aston villa ile karşılaştığı maçın da kadrosuna alınmamış.

  https://twitter.com/...606441552601089?s=19

  hocamızın direkt isim vererek istediği bir oyuncu. orta sahadaki pas dağıtım işini yapacak, sıkışan oyunda takımı rahatlatacak paslar atacak kişi seri. eminim dün ki fb maçında oynasaydı fenerin orta sahası bu kadar baskın gelemezdi. çok kısıtlı bir süre kaldı umarım kendisini çözeriz.
 • 2200
  napoli ve inter'in fulham ile gorusmelerini surdurdugu eski kiralik futbolcumuz. kendisi buyuk bir ihtimalle italya yolcusu.

  inter cok dinamik ve guclu bir orta sahaya sahip. radja ve vidal gibi iki azman var keza. ama maestrolari yok. napoli ise allan sonrasi ayagi iyi bir organizator ariyor. elif'i pis islerde kullanip seri ile pirpirlarini kacirabilirler.

  galatasaray mi? maalesef bize ekmek cikmaz gibi duruyor cunku fulham oyuncuyu satmak istiyor.