• 2089
  kiralık oyuncuya belli şartlar haricinde* karşıyım ama hemen hemen her kiraladığımız oyuncunun bize aidiyet beslemesi hoşuma da gidiyor.

  rakiplerimizin sözleşmeli oyuncuları kaçıp fifa’ya gidiyorken bizim koşarak kaçan kiralık oyuncumuz bile olmadı. aksine, kah havaalanında sabahladılar, kah kulüplerine rest çektiler...

  eğer bir kiralık oyuncu hakkımız olacaksa sakatlık sorunu yaşayan lemina yerine kendisini tercih ederim.
 • 2090
  galatasaray'ın piyasada hiç orta saha kovalamamasından mütevellit tüm yoğunlaşmanın seri üzerine olabileceğini düşünüyorum.

  ya da gerçekten galatasaray çok büyük gizlilik içerisinde orta saha transferini yürütüyor ya da orta sahamızın bomboş olduğunu bilmiyorlar.

  seri'nin kalması demek 3'lü orta saha demek. çok fazla maç oynayacağız, 3 tane iyi orta saha bulsak bile alternatif olarak da oyuncular bulmamız gerekli. ömer bayram ve taylan da bu oyun tarzına hiç uygun değiller. geçen sezon seri, lemina, nzonzi, belhanda, taylan ile beceremedik bu oyunu. ligin 2. yarısı ise pandemiye kadar ligi domine eden bir yapıydı.

  cruyff'un 4-3-3'lü total futbol anlayışı en büyük aşkım. belirli geometriye göre dizilmiş oyuncular, doğru alan kapatmalar ve her daim oyuna hükmeden kaliteli bir takım.

  mantığım ise tamamen efor oyunu diyor. bu taraftarın da gazını almak lazım biraz. 3-4 tane box to box orta saha bekliyorum. kondisyonerin yüklemelerine olumlu geri dönüş verebilecek oyuncular istiyorum.

  guga mesela 4.5 milyon euro'ya spartak moskova'ya gidiyor, m.kudus 9'a ajax'a gidiyor. karbownik var mesela polonyalı kimmich. çek cumhuriyeti'nde sırbistan'da 17-8 yaşında muazzam kanat oyuncuları var, peter hauge var.

  ama biz alamiyoruz işte. scout ekibinde daha iyi oyuncular da vardır belki ama alamadıktan sonra ne anlamı var.

  elimize mis gibi 3'lü savunma ile ligi süpürme imkanı gelmişti. vallahi bu ülkedeki takımlar ne olduğunu bile anlamadan bunların kökünü kazıyacaktık. her maç somunda bunlar 1 kişi fazla mı oynuyor diyeceklerdi, öyle eforlu ve doğru geometride dizilmiş bir taktik hayal ediyordum.

  tabiki başarıya giden bir birçok yol var. fatih terim hocama da güveniyorum her zaman. umarım hakkımızda hayırlısı olur.