• 2010
  iyi olduğunda oyuna tek başına hükmediyor. savunma arkasına kanatlardan adam sarkıtabiliyor. ancak rakibi direkt gol ile burun buruna bırakan sakarlıkları var, ceza sahasının çevresinden şut tehtidi yok. şuta yeltenmiyor bile yeltendiğinde de şutları etkili olmuyor. cebinde sarı kartı eksik. cebinde eksik olan sarı kartı da eklediğimizde bildiğin taraftar ile arasındaki bağlar tamamen kopmadan önceki belhanda performansı bu. belhanda'nın taraftar ile arası hiç bir zaman iyi olmadı gerçi ama çenesi kırık çıktığı maçta ıslıklanınca tamamen bitirdi adam kafayı burada.

  birini 2 şampiyonlukta pay sahibi olmasına rağmen gömmelere doyamazken diğerini adı seri diye 30 milyon eurolar ile telafuz edildi diye allayıp pullamanın çok da bir mantığı yok bence. evet seri'nin tavanı çok yüksek ama o tavanına ulaşmak için çok ciddi şartları var. en basiti chilbains diye bir hastalığı var. en başta bu hastalık yüzünden zaten o şartları kendisine 13-14 maçta zor sunabiliyoruz.
 • 2011
  12 temmuz 2020 ankaragücü galatasaray maçında ve son birkaç haftadır kesinlikle tam konsantrasyon ile oynamayan topçumuz.

  trabzon maçında da feghouli atıldıktan sonra bir yüz ifadesi vardı 'hay yapacağınız işe bir adam akıllı top oynamaya izin vermediniz' der gibiydi.

  kiralık gelen her topçudan her maç herşeyin vermesini beklemek felan hayalcilik olur zaten.

  seneye bizimle devam edecekse saha içine daha çok odaklanır umarım. kafasını sahaya verince ligimizin üstünde bir adama dönüşüyor çünkü.
 • 2012
  2019-20 sezonunun galatasaray'daki en kaliteli oyuncudur.

  ayrıca 2020-21 sezonunda takımda kalmasını istemediğim oyuncudur.

  kusursuz bir oyun şablonuna sahip olduğumuz zaman oyuncuları bireysel olarak eleştirmek gerektiğine inanıyorum.
  seri'yi derinde ömer ve belhanda gibi iç oyuncuları ile koruduğumuzda harika performanslar verdiğini görmüştük. onyekuru gibi savunma arkasını düşünen oyuncu eksikliği, feghouli gibi her ne kadar kanat gibi de görünse oyun kurucu özelliği olan oyuncuların eksikliği tabikide seri'yi düşürecekti.
  seri değil jorginho takımda olsa yine aynılarını yazardık. seri'de bu kalite ve oyun görüşü olduktan sonra bayern münih ve barcelona gibi takımlarda bile rahatlıkla oynayabileceğini söyleyebiliriz.

  çift 6'lı orta sahada seri'nin zorlanması normal. taylan fizik olarak o role daha uygun ama kariyerinde sanırım orada pek oynamadığı için bazı sıkıntılar yaşıyor. şöyle söyleyeyim belhanda bile fizik kalitesiyle daha uygun orası için.

  önümüzdeki sene seri'yi yeniden kiralar, önüne irfancan gibi bir sağ iç bir sol iç merkez oyuncusu bulabilirsek güçlü bir ana kadro yapılanması olur. fakat seri sakatlanınca o oyunun sürekliliğini sağlamak için bir başka seri bulundurman lazım kadroda. irfancan yorulduğunda yerine başka birini koyabilmen lazım ve her ihtimale karşın 3. bir alternatif de gerekli orda. biz daha as oyuncuları alamazken böyle derin bir kadro kurmamız mümkün değil.

  böyle dağınık takımlarda tek kişilik performans beklenecek oyuncu seri değil. rakibe vurup geçecek, dribling yapacak, takımı alevlendirecek bir oyun tarzı yok.

  son haftalardan sonra seri ile devam etmeyeceğimizi düşünüyorum. mümkünse o bölgeye 1.80'in üzerinde 3 tane oyuncu gerekiyor. oyuncular kampa yetişmeli ve kondisyon yüklemelerine cevap verebilmeli. fizik güç olarak diri kalabilen bir takım 60'tan sonra bu ligdeki her takımı yener, 2 fark geride olsa bile dönüp yener. yeterki o kararlılıkta oyuncular ve antrenörler bulalım.