• 1558
  https://twitter.com/...139136633765893?s=21

  hocanın kendisinden memnun olduğunu düşünüyordum zaten yoksa aleyhinde bu kadar yorum da varken hoca neden 11 sürsün diye düşündüm. şöyle ki insanların gördüğünü hoca da görüyor sonuçta ama oyuna bakışı ve hocanın seri'den beklentileri üzerinde düşünürsek taraftarla ayrı düşülüyor. seri kalan maçlarda da 11de yerini alacaktır. çünkü dediklerinden anlaşılan ve izlediğimiz kadarıyla da hocanın oyun planında önemli yeri var. genel yorumlarda mücadelesi beğenilmemiş ama hocanın ondan beklentisi bu değil zaten. orta sahada doğru yerlerde bulunup pası doğru aktarmak bile takıma büyük katkı sağlar. evet al-veri doğru yapmak bile futbola katkı sağlar. hoca da bunu düşündü seri'nin istasyon olma kabiliyetine güveniyor. selçuk'tan vazgeçememesini de böylece anlayabiliyoruz. ama selçuk eski performansından çok uzak burada bile yetersiz kalıyor. her şeye rağmen hocanın kendi kafasında taktiksel olarak tutarlı olduğu çok açık bu konuda.
 • 1559
  23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçında rakip oyuncular da dahil en çekindiğim isim.

  senelerdir belhanda'nın savrukluğu, vurdumduymazlığı dedik, hayat bizi seri ile sınıyor.

  her maç 2-3 kez yaptığı, 16 şubat 2020 galatasaray yeni malatyaspor maçının da 10. saniyesinde tekrarladığı top kaybını kadıköy'de de yaparsa ne alan doldurmasıi ne istasyon olması kurtarır kendisini.

  edit:

  16 şubat 2020 galatasaray yeni malatyaspor maçında ki top kaybını birlikte inceleyelim.

  lemina topu marcao'ya atar atmaz, top daha marcao'ya gelmeden seri elini açarak top istiyor, çevre kontrolü yapmıyor.

  top kendisine geldiğinde ise en muhtemel seçenek %90 tek pasla donk'a, %10 da muslera'ya dönmesi gerek. iki seçenek de gayet uygun.

  peki seri ne yapıyor? çevre kontrolü yapmadığı için topu dürtüp, ayağından açarak kaybediyor.

  https://gss.gs/GXM.png
 • 1560
  16 şubat 2020 galatasaray yeni malatyaspor maçı'nın 10. saniyesinde yaptığı top kaybı kaçınılmazdı. iki oyuncu kendisini markaja almıştı. sırtı bizim kalemize dönüktü ve çevre kontrolü zayıftı. yanılmıyorsam lemina topu vurup uzaklaştırmak yerine kendisine saçma, zayıf bir kısa pas verdi. yanlış olan o pastı. o pası kim alsa o topu kaptırırdı.

  yine aynı maçta bir tane daha çok kritik top kaybı yaptı lemina. ama çabukluğu ile derhal önledi pozisyonu.

  anladık lemina sahadaki biz, ikinci melo... ben de seviyorum. ama seri de bizim futbolcumuz ve oyun planımızdaki rolü çok önemli. (bkz: #2866361) daha dün fatih terim maç sonunda bundan bahsetmeden az önce yazdım.

  sırf gömmek için gömmeyelim. bu adamların hepsi bize lazım. seri, belhanda ve hatta diagne...

  riskli oyunu fatih terim istiyor ve top çıkarırken bu riske rağmen gayet iti götürüyoruz işi. kıymet bilelim.