• 1370
  takım galip gelmişken ve kendisi de iyi oynamışken söyleyeyim. takımda açık ara gözüme en çok batan ve sürekli bir isteksiz vücut hali olduğunu düşündüğüm oyuncu. sanki ligimizi fazla sallamıyor gibi ve maç bitse de gitsek havasında takılıyor gibi geliyor bana. saha içinden yaklaşacak olursak da üzgünüm ama seri bu kadar çıtkırıldımlıkla özellikle deplasman maçlarında yapacağı hatalarla çok gol yedirir bize. bugün bile az daha başarıyordu bunu. tek olumlu yanı rakip defans arkasına sarkan onyekuru 11’e girdiğinde ona atacağı kilit ara pasları olacaktır. ancak takımımızın onbirinde hali hazırda 2 tane temposuz oyuncunun (feghouli ve seri) oynamasının lüks olduğunu düşünüyorum. kabul edelim ki ligimiz daha çok fizik ve tempoya dayalı oynanıyor. entrynin ofsaytlara gireceğini bilerek galip gelmişken yazıyorum ki sonra iki yüzlü demesinler :) (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)
 • 1371
  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)

  rakip ceza yayinda 4 veya 5 belki de daha fazla topla bulustu. o asisti yapabilen adam o toplardan birini de kaleye sokabilmeli. yaptigi asist mi denk geldi yoksa sutlari mi kotu.

  çok yavaş, cok citkirildim ozellikleri kendi ozelligi mi yoksa saboteye devam mi.

  bu adam burayi iplemiyor.

  donk orta sahaya gecip lemina bu adamin yerine gectiginde sezonu kurtaracagiz ama... ama stoper yok elde.
 • 1372
  yaptığı en iyi iş sağ kanada ve sol kanada uzun toplar atmak olan oyuncu. bunun yanında yine savunmanın arkasına atılan toplarda da gayet başarılı. fakat ondan beklenen dar alanda iş çözmesi, uzaktan sürekli etkili şutlar çekmesi ise bu konular da o kadar da iyi değil.

  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçında solda sadece ömer ve saracchi'nin yaptığı koşular bile seri'nin oyununu birkaç seviye yükseltti. kaldı ki bu maç tek kanatla oynadığımız bir maçtı. sağda ne feghouli ne de linnes gerekli hareketliliği gösteremediler. seri'nin en iyi oynadığı dönemlerde nice'in sağ beki şu an leicester'da oynayan ricardo pereira'ydı. seri'nin o zamanki maçlarını izleyince en fazla pas attığı yerin sağ taraf olduğunu görürsünüz. özellikle sağ taraftaki hareketlilik problemi de çözülürse seri'nin ne kadar değerli bir oyuncu olduğu daha iyi anlaşılacaktır.
 • 1374
  kendisi pasördür. attığı pasların etkili olabilmesi için, hareket halinde sarı kırmızı cisimler olmalıdır. yoksa seri sarı kırmızı renge boyanmış bir duvara topu vurup geri alabilir ancak gol atamaz. 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı'nda da gördüğümüz üzere, takım hareket edince kendisi de etkili olabilmektedir.

  onyekuru-saracchi kanadıyla birlikte gayet güzel işler yapabileceği düşüncesindeyim.
 • 1375
  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)

  harika bir maç oynadıktan sonra bile takımın en kötü futbolcusu ilan edilmiş topçu. yukarıda kendisine temposuz denmiş, sahaya damga vuramaz denmiş, yavaş denmiş, akla gelen ne varsa denmiş ama bir dayanak ortaya konmamış yine tabi ki.

  bize göre ndiaye gibi deli dana misali koşmayan her topçu temposuz çünkü. yaptığı müdaleden veyahut attığı kilit pastan sonra dişlerini sıkıp gözlerini açıp taraftarı coşturmaya çalışan bir hareket yapmayan her topçu da isteksiz tabi, sahaya damga vuramaz adam yiyemez bunlar. yere de sağlam basamıyor mesela kendisi, ne demekse artık bu... seri bu takımda kötü maçlar oynadı, özellikle üçlü dizilişte iken çıkışlarda çok top kaptırdı, statik oyun ve kaleye yaklaşamaması sebebiyle de üçüncü bölgede de hiç kilit pas atamadı neredeyse; ama yapmayın etmeyin göz var nizam var.

  değişen formasyon ile orta sahada çoğu zaman tek başına oyun kuruyor. özellikle antalyaspor maçında lemina'nın gömülmesiyle tamamen tek başınaydı, öte yandan denizlispor maçının da ikinci yarısında da oyun kurulumunu tek başına sırtladı. atak bitirici 2 şutunu hatırlıyorum, rakip ceza yayı üzerinde konumlandı ve vurabileceği iki pozisyonda da kaleyi yokladı. bunun dışında yay çevresinde top dolaşımına katkı sağlıyor, falcao'ya yaptığı asisti gördük, benzerlerini onyekuru ve sekidika'ya da yapacaktır. temposuz, isteksiz, silik... bunlar ezbere yapılmış yorumlar, bir fikre veya olguya dayanan eleştiri kıymetlidir, ezber yorumlar ancak ortalık karıştırır.
 • 1379
  sahada kalan 21 kişi ve yedekten gelen 6 kişiyi çalımlayıp, şifo mehmet'in bacaklarının arasından topu geçirip, üst direkten kendisine asist yaparak rövaşata golü atmadığı için 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçında kendisini beğenmedim. bir kere sahaya karakter koyamıyor, liderlik vasfı yok. he hey. 116 pas, %91 isabet, bunların 74ü ileri dikine pas, 1 asist, bir asistin öncesindeki pas, 7 top çalma, bunların hiç önemi yok, istatistik falan, mini etek gibidir, peh...
 • 1380
  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçında gayet iyi oynamış olan oyuncumuzdur. takım yeni sisteme ve yeni oyunculara alıştıkça daha iyi de olacaktır. ezberden eleştiri yapılıyor hakkında. mesela dün tribünde arkamda maç izleyen bir tip sürekli seri'ye sallayıp durdu. en sonunda dönüp yahu adam asist de yaptı ne istiyorsun daha dedim hebele hübele diye geveledi lafı. yani bir çok kişinin seri'yi neden eleştirdiğini bildiğinden emin değilim. bilenlerin de seri'nin neler yapabilecek bir oyuncu olduğunu, ndiaye gibi bir orta saha olmadığını bilmediğini ya da kabullenemediğini düşünüyorum. şu an lemina ile birlikte zamanında melo ve selçuk ile yakaladığımız ikiliyi yaratabiliriz.
 • 1381
  takımda deplasman oyununa en uygun oyuncu ama biz deplasman oyunu oynayamıyoruz. savunma arkasına veya boş alanlara hareketlenen oyunculara en iyi pas atabilen oyuncu kim diye sorsam, hemen hemen %100'e yakın jean michael seri cevabı gelir herhalde.

  topu ayağına bekleyen paşa futbolcular ile oynamayacaksak, takıma fazlasıyla faydalı olabilecek bir oyuncu ama paşalarla devam edeceksek onların da arkasını toplayacak ndiaye gibi koşan oyuncuları seçmek daha mantıklı olur.
 • 1382
  20/21 sezonunda takımda tutmak isteyeceğiniz kiralık oyuncu lemina mı, seri mi olur sorusunun cevabıdır benim için. neticede ne messi, ne ronaldo, benim en sevdiğim ve bir takım kursam en iyi halini listeye yazacağım ilk isim xavi. tabi bu futbola bakış açısıyla alakalı. tam anlamıyla rasyonel bir tercih olmadığını biliyorum xavi hayranlığımın. nitekim değişik teknik adamlar aynı oyuncuyu vezir de ediyor rezil de...

  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı'nda oyunu tuttuğumuz anlarda müthiş katkı yaptı.

  onyekuru'nun takıma girmesi ve linnes'in üzerindeki ürkekliği atmasıyla şov yapmaya başlayacağını düşünüyorum. bana göre sezon sonunda aynı onyekuru'nun vedası gibi herkesi ağlatacaktır arkasından.
 • 1383
  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçında bence gayet iyi oynamış futbolcudur. kendisine gereksiz misyon yükleniyor ve taraftarımızca yüklenen bu misyonlar, teknik heyet tarafından kendisine yüklenmiyor maalesef. böyle olunca taraftarımız da kendisinden beklediği şeyleri göremiyor. taraftarımızın kendisinden beklediği şeyleri de göremez zaten, zira balıklar karada yaşayamaz.
 • 1384
  kendisi hakkında ki düşüncem çok net. sistemi olan ve işleyen kanat oyuncuları olan bir takıma koyarsanız ağzınızın suyu aka aka izlersiniz. ilk yarı galatasaray’da olduğu gibi ne yaptığını bilmeyen bir güruhun içine düşerse teneke bağlayıp yollamaya çalışırsınız. bu adam kadar kendinden emin, sakin ve ne yapmak istediğini bilerek oynayan orta saha görmedim.
 • 1385
  hakkında yazılanları okuduktan sonra ‘ulan acaba ben dün osasuna-getafe maçını mı izledim’ dedim kendi kednime, cidden inanamıyorum, izlediğim kadarıyla 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı‘nda mükemmele yakın oynamıştır, gayet güzel pres yapmış ve çok iyi paslar atmıştır, attığımız her iki golde de payı var. isteksiz olduğuna, takımı ve ligi sallamadığına dair hiçbir emare görmedim. lemina ile birlikte takımın belkemiği bence.