• 1177
  baba geçin bu işleri. yok takım ona göre değilmiş, yok pas isteyen araya kaçan yokmuş, yok çok durağan oynuyormuşuz bilmem ne.

  yahu ben anlamadım, bu belhanda denen arkadaş kötü oynarken herkes araya kaçıyor, bu mariano denen arkadaş orta atacakken herkes ceza sahasına doluşuyor, bu nzonzi denen arkadaş top çıkartamazken herkes top almaya geliyor da seri topu alınca mı herkes bırakıyor top istemeyi? bu durağan görüntü her futbolcu için geçerli değil mi? o zaman her kötü oynayan bunun arkasına saklansın? biz de görüyoruz takım pasör bir orta saha için doğru bir takım değil ama bu kadar kötü oynanmaz ki? ceza sahası veya çevresinde buluştuğu her topu kaybeden, dikine oynamaya kalkıştığı üç toptan ikisinde başarısız olan, ikili mücadele kazanma yetisi zaten olmayan, driblingi olmayan kötü bir futbolcu seri. bunu kabul etmek lazım.

  evet kısa mesafeli pası net oynama ve savunma arkasına uzun topu iyi atma özelliği var. bunlar tolgay ali arslan'da da var. onu getirseydik? bu iki özellik orta saha oynamak için yeterli midir yani? ilk özelliği pasör olmak olan adam bu kadar top kaybetmez. evet belki sihirli meziyetlerini ortaya koymasını takım engelliyordur ama bu kadar top kaybetmesi kendi başarısızlığı.
 • 1178
  sihirli meziyetleri olmayan futbolcu. herkes kendisinden sihirli meziyet bekliyor. sihirli meziyet dediğin adamın imzalı formasını bile getiremiyorsun artık. bu yüzden zaten mali gücü çok yüksek olmayan takımlar ciddi oyun planları kurgulayarak bir takım halinde hareket ediyorlar. iyi bir takımda da seri çok iş yapar. kendisi özel meziyetli adama topu doğru yerde ve doğru zamanda getirecek futbolcu. senin kadronda ne özel meziyetli adam var ne de takım olarak belirli bir disiplin içinde oynuyorsun. seri ne yapacak?
 • 1179
  seri -bence değil- ama iyi bir futbolcu olabilir ama net bir şey var; kaliteli bir topçu değil. kaliteli diyenin de alnını karışlarım.

  kaliteli topçu sağımda ahmet oynadı, solumda mehmet vardı demez, ilerde adam yoktu, kanattan uçan kaçan yoktu da demez.
  kötü bir takımda kalite topçu şöyle tarif edilir;

  "lan adam çok iyi oynuyor ama takım o kadar kötü ki ayak uyduran kimse yok".

  lan biz sürekli seri kötü ama sebebi takım diyip duruyoruz. bizi niye lemina kötü ama takım da kötü demiyoruz? ne diyoruz? lan lemina fişek gibi adam, biraz güçlense biraz da etrafında 1-2 topçu olsa yardırır gider.

  https://gss.gs/LWq.jpg

  aha seri bu işte. 40 tane şart yerine gelecek de, seri efendi iyi topçu olduğunu gösterecek. valla kusura bakmayın gençler; ortasahaya 2 tane pas yapacak adam, kanatlara da 2 tane uçan kaçan adam, e forvete de pas oyunun yapacak bir forvet aldıktan sonra, afedersiniz kim öper seri'yi? gerek yok zaten. bana "şu takımda" fark yaratacak kaliten yoksa senden bi şey olmaz seri'cim.
 • 1181
  7 aralık 2019 galatasaray alanyaspor maçının ilk 15 dakikasında tam 3 tane akıl almaz basit pas hatası yaptı. hatta birinde baya topu kimsenin olmadığı bir yere anlamsız şekilde bıraktı. tam o sıra ulan bu seri'yle kesinlikle olmayacak diye düşünürken laps diye 45 metredeki mariano'nun ağzına yıldız quarterback pası bıraktı.

  iyi topçu kötü topçu değil bu. baya bi defosu olan muazzam topçu. yanındaki bir kişiye bak hacım bu adam baya top kaybediyor bi gözün bunda olsun arkasını toplaman gerekebilir diyeceksin ve arkana yaslanacaksın. ha bir de önüne savunma arkası koşu atabilecek onyekuru tipli bir arkadaş.
 • 1183
  beklentilerimin bayağı altında kalan topçu.

  defansif meziyetleri kötü. bir orta saha merkez oyuncusu ayarında bile kötü, ancak ofansif bir oyuncu olarak düşünebiliriz dersiniz. ancak ofansif bir oyuncu olması için ofansif meziyetleri de yeterli değil. garip bir adam yani. tek yapabildiği iyi pas atması ancak onu da %100 iyi yapamıyor. saçma sapan top kayıplarını 0'a indirgese ve pas dağıtımını sürekli hale getirse çok yararlı olabilir ama yarım sezon geçti, hala aynı. son derece anlamsız top kayıplar + orta alanı yumuşatması + istenilen ofansif katkıyı da verememesi eklenince açıkçası bu arkadaştan bir şey olmaz dedirtiyor. steven nzonzi'de o kaliteli oyuncu imajını aldım mesela ama bu arkadaşta alamadım. yakın zamanda gitmesi gerek.
 • 1184
  insanı ikilemler içerisinde bırakan kiralık orta saha oyuncumuz.

  adeta yan etkili ağrı kesici gibi. alıyorsun baş ağrısından eser kalmıyor ama mideni de berbat ediyor. bu arkadaş da bir nevi öyle.

  koyuyorsun, öldürücü bir pasla olmadık anda gollük pozisyon yaratıyorsun. ama iki dakika sonra yanındaki bomboş adama pas atamayıp kalende tehlike görüyorsun. şimdi böyle adamı oynatır mısın, oynatmaz mısın ?

  cevabı aslında dün akşam net ortaya kondu. kalende o* oldukça oynatırsın.

  (bkz: 7 aralık 2019 galatasaray alanyaspor maçı)