• 1148
  bir ilhan palut'un göztepe'sinde, okan buruk'un başakşehir'inde falan oynasa büyük ihtimalle xavi etkisi yaratacak ama bizim başı kesik tavuk kurgulu oyun sistemimizde etkisi en fazla kırşehir belediyespor'daki umar kadar. ne eksik ne fazla. yerine umar'ı koysak ki tipi de benziyor değme futbol uleması anlayamaz.

  edit: oyuncuyu yanlış hatırlamışım. uajovovich sağolsun hatırlattı umar değil aminu mohammed olacak. piyasa değeri tam olarak 0 euro.
 • 1152
  fatih terim felipe'yi mundar etmişti ikinci döneminde. bana göre hala super lig'in gördüğü gelmiş geçmiş en iyi orta saha oyuncularından biridir. şimdi de seri'yi mundar etmeye debeleniyor. aslında etti de...

  taş gibi futbolcu. ligde kimin elinde olsa fark yaratır.
  ligin en iyi kadrosuna sahip galatasaray'da ise diğer tüm futbolcular gibi fatih terim tarafından sıradanlaştırıldı.
 • 1153
  takım arkadaşları kendisi kadar "hızlı" düşünemediği için tutmamış oyuncu. tek ben mi görüyorum abi, adam ayağına alır almaz topu yapacağı hamleye karar vermiş oluyor ama kimse hazır değil. herkes de bir topa basıp kafasını kaldırıp etrafı görme hastalığı başladı. seri kesinlikle bizde tutmadı ama kötü olduğundan değil bizim seviyemizin üzerinde olduğundan. tutmadığı için mental yıpranma oluyor, zamanla bireysel hatalar ortaya çıkıyor. sonra göze çarpıyor.
 • 1154
  daha 3 gün önce trabzon'da maçı kurtarmış adamın, tuzlaspor'a karşı ' etkisiz oynadı' denmesi tamamen saçmalıktan ibarettir. bu adam şampiyonlar ligi'nde de, kendi evimizdeki maçlarda da güzel top oynadı.

  takım tempolu oynayınca takımı maestro gibi oynatır bu adam. ama eli belinde adamlarla oynatamazsın seri'yi.

  adam gözümüzün önünde resmen harcanıyor. ciddi ciddi 5 kişiyi çalımlayıp gol atması bekleniyor.
 • 1156
  4 aralık 2019 galatasaray tuzlaspor maçında beğenmediğim futbolcudur. genel olarak sezon başından beri de beklentimin inanılmaz bir şekilde altında kalmıştır. belki buna teknik direktörümüzün faydalanamaması ve doğru pozisyon ve görevde kullanamaması sebep olmaktadır. fakat "bazen" diyemeyeceğim sıklıkta younes belhandalaştığını gözlemliyorum. çok basit pasları verememe (ki bu adamın pas kalitesinin çok yüksek olduğu dile getiriliyor), çok basit top kayıpları vs. gibi. evet bu tarz hareketler benim için artık "belhandalaşmak"tır. *

  sanırım kulüp olarak kendisi ile kimyamız uyuşmadı. karşılıklı bir hoşnutsuzluk olduğunu düşünüyorum. hoş; takım içinde teknik heyet olsun, futbolcu olsun inanılmaz bir karşılıklı sevgisizlik olduğu hissediliyor. bunlardan bir tanesi de jean michael seri.
 • 1157
  ilk geldiğinde hoca kendisini mecburiyetten ön libero oynatınca bir grup "bu adam merkez orta saha, ön libero oynamaz" diye köpürüyordu, şimdi merkez orta saha oynuyor bu sefer de "fatih hoca seri'yi kullanamıyor" diye köpürüyorlar. şuursuzluktur bu. takıma uyum sağlayamadı dersin, formsuz dersin, takımla kimyası uyuşmadı dersin, türkiye'ye alışamadı dersin, sahada takım arkadaşlarıyla anlaşamıyor dersin ama kötü oynamasının sebebi fatih terim'dir dersen amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. fatih terim bu sene galatasaray'da en çok eleştirilecek isimdir bana göre, bir sürü yanlışı olmuştur ama seri konusunda zerre suçu olduğunu düşünmüyorum.

  geldiğinden beri göze çarptığı tek iyi maç var seri'nin, o da içeride 1-0 kaybettiğimiz psg maçı. tuzla'ya karşı bile fark yaratamadı adam ya. tuzla lan. senden 2 alt ligdeki takım. topla çıkıp adam eksiltmez, çalım atmaz, şut çekmez, vermeye çalıştığı ara pasların çoğunu rakip alır. eee bir merkez orta saha olarak ne yaparsın abicim sen? daha 1.5 sezon önce 35 milyon euro ödenmiş bir de bonservisine. bu arkadaşa 35 milyon euro veren takımın* aklına sıçayım ya hahaha. nitekim aynı sezon küme düştüler zaten. demiştik transfermarkt değerine göre gözünüzde fazla büyütmeyin hayal kırıklığına uğrarsınız diye. şu an tam da o hayal kırıklığını yaşıyoruz işte.
 • 1159
  geldiğinde bonservisini bile alabiliriz o miktara rağmen falan diye düşünüyordum ama inanılmaz basit hatalar yapıyor maç içerisinde. yani belhanda çok kötü olmasa ilk hedef kendisi olurdu çünkü belhandayı aratmayacak basitlikte hataları var ve bunu maçın en kritik anında yapıyor. şut tehditi zaten yok ve fark yaratacak hareketleri yapamıyor şu an için çok yetersiz ve hayal kırıklığı.
 • 1160
  sneijder'in son zamanlarını görüyorum kendisinde. önünde umut, sağında sabri, solunda yasin oynuyordu. top sneijder'e gelene kadar, o ne yapacağını düşünüp ona göre hareket ediyordu ama diğerleri 3-4 saniye sonra ayak uydurmaya çalışıyordu. bir bakıyorduk top kontra atak ile kalemize kadar gelmiş. deliriyordu sneijder. sonra göbeği filan saldı. aynısı seri'de de var. çalım yeteneği olmayan bir adam ama top gelmeden karar verip hemen takımı ileri taşımaya çalışıyor. bizim sığırlar oyuncu arkasında beklesin, top gelsin, çekeyim sağa, açayım ortayı ne olursa olsun modunda. bazıları o moda bile gelemedi hala. sonra seri takımı sahiplenmedi oluyor. geçiniz.
 • 1161
  kendisi bu şartlarda iyi oynayamaz zaten. futbolun bir de psikolojik tarafı vardır. sen adamı iyi oynadığı maçtan sonraki derbi maçında kes, yerine çenesi yeni kırılmış bir adamı koy ve sonra de ki 'seri oynayamıyor yeaaa'. sen adamı bir takımın parçası yapmaya çalışmadın ki? ki herşeyi geçtim, bu sene takımda herşey, her parça çok iyi işliyor da bir tek seri mi kötü? eğer kendisinden performans alınamıyorsa tek sorumlusu fatih terim'dir.
 • 1163
  seri venezuela liginden alınmış kapalı kutu bir oyuncu değil. oyun tarzı, oynama şekli, performans tavanı nedir ne değildir biliyoruz.

  mevcut galatasaray takım performansındaki ilk 20 sorunu sıralasak seri'ye sıra gelmez. çünkü seri'nin performansını değerlendireceğiniz bir takım yok ortada. zaten rakibi şut ve çalım manyağı yapacak bi orta saha arıyorsanız o bu adam değil. seri gibi oyuncular sistemi olan bir takımda oynadıkça takımın oyun ezberini, akışkanlığını, yaratacılığını, hızını arttıran oyuncular. sahada akmayan bir oyun, boşa kaçmayan ve nerede durması gerektiğini bilmeyen 9 oyuncu var, seri'den şapkadan yumurta çıkarmasını bekliyorsunuz.

  seri yerine sergio busquets'i dünkü maça koysanız ne olacak merak ediyorum? yada top performasındaki xavi'yi. gerçekten ne değişecekti. oyuncuları değil de sistemi konuşmaya başladığımız zaman diagne'ye bile belki haksızlık etmiş olabileceğimizi görüyoruz ama adam asmacalara da yine doyamıyoruz. sorun da çözüm de burada değil, üzgünüm.
 • 1164
  kendisinin oyun tarzının benzetildiği xavi'nin 2008-2009 sezonundaki hali gelse ne 4 aralık 2019 galatasaray tuzlaspor maçında ne de sezonun genelinde aynı jean michael seri gibi fazla fark yaratamazdı. çünkü, bu tip oyunculardan tam verim alabileceğimiz bir kadromuz yok ve en önemlisi bu tip bir sistemin en iyi işleyen dişlilerinden biri olabilecek bu oyuncuları oynatacak bir oyun planına sahip değiliz.