• 1085
  kendisi zaten futbolcu değildir!
  taksim’de saat satarken abdurrahim albayrak tarafından florya’da antremanlara çıkartılmıştır!!
  bu arada 30 m euro bonservis bedeliyle ilgili bir şey söylemek istiyorum.
  ne seri 30 eder, ne ndombele 60, ne coutinho 140, ne de neymar 220...
  cenk tosun da 23 m euro etmez.
  futbol piyasasındaki saçma paralar oyuncuları daha iyi yapmıyor
  tekrar seri’ye gelecek olursak; evet bok gibi oynamaktadır ama bu onun iyi futbolcu olduğu gerçeğini değiştirmez.
  zaten del bosque yeniköy kasabı, löw köylüydü.
  hiddink de hoca değildi.
  örnekler böyle uzar gider...
 • 1089
  öncelikle bu yaşta (28) premier league'de oynamış, daha kariyerli ve daha iyi oyuncu alma şansımız yok.

  16/17'de nice formasıyla ligue 1'de 34;17/18'de 31; 18/19'da fulham'la premier league'de 32 maça çıkmış bir oyuncu. yani 30'un altında maça düşmemiş son 3 sezon. hani öyle ben oynamam, sakata yatayım, takımı sabote edeyim gibi bir adam da değil. görüldüğü gibi lucien favre, slavisa jokanovic gibi farklı teknik direktörler de nedense hep oynatmış (oynatabilmiş) kendisini.

  ama tabii galatsaray kalibresinde değil, ruhsuzun da teki ayrıca. sorun bizde değil, seri'de.
 • 1090
  fatih terim’in harcadığı bir başka oyuncumuz. gençler inanın siz 1 defa kiralık diye şükür ettiğiniz adam 10 defa şükür ediyordur bu hocanın takımında neyse ki kiralık oyuncuyum gidip kendimi kurtaracağım diye.

  şu adamı beğenmemek maalesef gözlerin kralcı olması dolayısıyla kör olması demektir. umarım hepiniz at gözlüklerinizi çıkarıp asıl bu rezaletin sebebinin kim olduğunu görebilirsiniz.
 • 1092
  kendisinden üst düzey performans alabilmemiz için köy yoluna yarış pisti yaptırmamız gereken futbolcumuz. adam temas sevmiyor, mücadele sevmiyor. bunları gördüğü an siniyor, kayboluyor. sadece top bana gelsin ama rakip gelmesin ve ben pas yeteneğimi konuşturayım istiyor. böyle bir ortam da türkiye liginde mümkün değil. kimse sahaya kendi futbolunu oynamaya çıkmaz burada. 1-2 istisna dışında* herkesin bütün planı tek tek oyuncularının zayıf yönlerini tespit edip bunların üzerine oynamak üzerine kuruludur. sende de baskı görünce, temas görünce kaybolan bi merkez oyuncusu var. seri kardeş gelmiş, kaliteli ayak. onu oyuna küstürmeyelim, topunu oynasın mı diyecekler? cidden böyle bişey mi bekliyorsunuz?

  fernando reges geldi, 5-6 hafta top oynadı. sonra fernando'nun sırtında baskı varken topu aldığında dönüp oyun kuramadığını fark ettiler. o günden sonra fernando stoperlerimizden her top aldığında sırtında minimum 1 rakip vardı. fernando'ya bunu yapan rakipler seri'ye buyur oyna mı diyecekler yani? burası türkiye ligi. buranın yolu köy yolu. seri de bu köy yoluna ya adapte olacak ya da yolda kalacak. 3. bir ihtimal malesef yok.

  evet 2 sene nice'de taş gibi top oynamış seri. ama seri'den verim almak sanıldığı kadar kolay iş değil. çünkü rakiplerin nasıl bir oyun anlayışı ile sahada olacağına sen karar vermiyorsun. zaten seri'den verim almak öyle yanına ona ayak uydurabilecek 2 oyuncu koymak kadar basit bir iş olsaydı kral olduğu nice'den ayrıldıktan 1 sene sonra biz seri'yi böyle uygun bir bedelle kadroya katamazdık.
 • 1093
  son 2 senede oynadığımız lig, türkiye kupası, avrupa kupası tüm maçları sayarsak izlediğim en kaliteli maçta ortasahada görev yapmış adamdır.

  (bkz: 1 ekim 2019 galatasaray psg maçı)

  o maçta geri 3lünün önünde gördüğümüz nzonzi-seri uyumu da son 2 senede gomis-rodriguesten sonra gördüğüm en uyumlu ikiliydi. zaten uyumsuzlar ordusu gibi gezinen takımımızda nadiren yakaladığımız uyum da sonraki maçlarda kayboldu.

  sonuçta ben o maçta ortasaha bölgesinde son derece üst düzey kalitede bir performans görmüşken, üstelik bunu psg ortasahasına karşı görmüşken, sonraki maçlarda görmediysem motivasyon, sistem, sistemsizlik, formasyon, diziliş, antrenman, maç seçme vb. gibi konuları deşerim. kaliteyi tartışmam.

  kıssadan hisse, pamuk prensese çukur aynada baksanız yamuk prenses çıkar, esas burda tartışılması gereken çukur aynadır.