• 892
  istediği kadar hakkının yendiğini düşünsün, yine de 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçındaki oyunu bilinçli olarak oynamaya hakkı olmayan futbolcu. neden? en önce iyi bir ahlak ve sorumluluk sahibi olan kişi bunu yapmaz. senin performansından bağımsız kazandığın bir para var. sonra, kendi kariyeri. eğer kariyerini düşünürse yine kendi hayrına değil. ben kasıtlı olarak yapmadığını düşünüyorum. yani zeka seviyesi normal bir insan bunu yapmaz. kendisi bunu bile bile yapıyorsa ya da yapmadığı halde bazıları hakkında bunu düşünüyorsa zeka konusunu gözden geçirmek gerekiyor.
 • 893
  (bkz: 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçı) real madrid maçı düşünülüp maça yedek çıkması çok olası. skor 3-1 olur olmaz dakika 75’de oyuna girdi. kopan oyunda yorulan takıma hem enerji katması hem de pas oyunuyla topu rakibe vermemek adına olumlu bir hamleydi. maalesef oyuna girdikten sonra odaklanma problemi yaşadı. rakip on kişi ve skorda alınmıştı. gereksiz risk aldı ve kritik toplar kaptırdı. kafa olarak sahada değildi. bilerek kötü oynadığını ya da oynayabileceğini düşünmüyorum hatta aklıma bile getirmek istemiyorum. milyon euro’lar kazanan ve galatasaray gibi bir takımın formasını giyen hiçbir futbolcunun bilerek ve isteyerek kötü futbol oynaması asla kabul edilebilir değil. seri zaten öyle bir karakter de değil. çok kaliteli, harika bir tekniğe sahip. kendisini izlemek çok büyük keyif.
 • 894
  delinin biri bir kuyuya tas atmis, cikarmaya ugrasiyoruz. "sure alamadigindan dolayi kasten kotu oynadi" kadar ucuk bir yorumun niye kaale alindigi mechul.

  bir oyuncunun degismesi ile rolleri tamamen degisen bir uclu orta sahaya 15 dakikaligina katilip 1 (yaziyla bir) top kaybettigi macin konusulacak bir yani yoktur. real madrid macina saklanmistir. bitti, devam ediniz.

  su an takimin nadir formda oyuncularindan biri. sali gunu basarilar.
 • 897
  ben bu adamın hiç 90 dakika maçını galatasaray öncesi izlemedim. hobi olarak filan fransa ligi izlemem, izleyecek olsam bile di maria hatrına psg maçı izlerim. ancak bu adamı gerek fm profili gerek nice' de pik yaptığı dönemde adının büyük takımlarla anılması neticesinde isim olarak biliyordum. transfer olduğunda sevinçten bayrak turuna çıkacaktım ama dediğim gibi hiç izlememiştim... şimdi konuyu niye uzatıyorum bu arkadaş bize transfer olduğunda gidin bakın fulham takımının twitter transfer açıklamasına altında bir sürü sevinen ingiliz vardı. unutmuyorum bizim türklerin oyuncu hakkında bilgi almak için sordukları sorulara ruhsuz, maça konsantre olmuyor, takımı sahiplenmiyor tarzında çok ama çok fazla yorum vardı. şimdi arkadaş 30 milyona transfer olup takımın yıldızı olması beklendiği yerde bile bu şekilde bir intiba bırakmış ki sözleşmesi bizde olduğu gibi kiralık değil en az 4 yıllık filandır. kendisine o kadar para bayılan kulüp için mücadele etmeyen adamın kiralık geldiği galatasaray' da hele birde isimsiz takımlara karşı filan kesinlikle motive olacağını zannetmiyorum. aynı şekilde vitrin görevi görecek maçlarda ise muhtemelen zımba gibi oynayacaktır bu kardeşimiz. bu yüzden kalitesinden şüphem olmasa da muhtemelen vitrin maçları dışında motive olma sorunları yaşayıp bizde tatsız anılar bırakacak gibi hissediyorum. umarım ben yanılırım ve seri takımı bir elmander bir melo kadar sahiplenir ve bende göt olurum...
 • 898
  takıma yeni katılmış henüz burada kaşarlaşmamış bir futbolcunun yedek kaldım diye oyuna girdiğinde kasıtlı olarak kötü oynadığını düşünmekten daha kötü bir şey varsa eğer o da oyuncunun bunu yapmakta haklı olduğunu düşünmek, oyuncuya hak vermektir. ki zamanında aynı şüpheler bir yerli oyuncu üzerinde yoğunlaştığı gibi yeniçeri etiketini yer hakaretlere maruz kalırdı sürekli.

  ben seri'nin kasıtlı olarak kötü oynadığını düşünmüyorum. türkiye'de oynanan futbola hala tam anlamıyla uyum sağlayamadı ve tabi ki şampiyonlar ligi maçlarına çok daha konsantre çıktığı bir gerçek. 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçında sadece seri değil sonradan giren ryan donk ve yunus akgün de sahada oynanan futbola adapte olamadı. ben uzun bir aradan sonra ilk defa böyle boş takılan bir donk gördüm ki onun luyindama'nın yerini kapatamaması bizi 2 puandan edecekti az kalsın.
 • 902
  takımın seviyesini nzonzi ile yükselten isim ol ama sahada ne yaptığını çözemediğimiz belhanda için tribüne yollan, yedek bırakıl. kimse moral olarak bu durumu kontrol edemez. bu olumsuzluğun performansına yansımamasını beklemek hayalcilik olur. bunlar insan duyguları var birer robot değiller.

  ayrıca şöyle bir durum da var; bu adam en iyi seçenek olmasına rağmen sürekli kesik yiyorsa nasıl ondan aidiyet bekleriz? nasıl daha çok çalışmasını bekleriz? nasıl hocasına güvenmesini bekleriz? ben de yerinde olsam gayet elim belimde falan top oynarım. yerine oynayan öyle yapıyor çünkü.
 • 904
  hakkında yazılan çoğu yorumda "hakkı yenen, morali düşen, bilerek kötü oynayan" tarzı ifadelerle savunulan veya yerilen oyuncumuz.

  dün (bkz: 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçı)'nda oyuna girdikten sonra hem attığı 2-3 pasla gözümüzün pasını sildi hem de yaptığı hatalarla maçı bile kaybetmemize sebep olacaktı. oynadığı mevki itibari ile yaptığı top kayıplarının bize pahalıya patlayacağı o kadar aşikarken, bu seviyelerde bir oyuncunun oyun bilgisi ve sorumluluk bilinci itibari ile bu hataları yapmaması gerekiyor.

  evet belhanda'da aynı ve/veya benzer hataları zaten yapıyor diyebilirsiniz katılıyorum; o halde oyuna katkı konusunda aralarında fark var mı yok mu konusunu düşünmeme sebep oluyor. elbette ki seri çok yetenekli, oyun bilgisi yüksek bir oyuncu ancak yaptığı hatalar o kadar kritik ve kötüydü ki gerçekten izlerken anlamlandıramadım.

  diğer bir hususta "benim de hakkım yense ben de oynamam" tarzı yorumlara hiç katılamıyorum. insan mutlaka ki üzülebilir, morali de bozulabilir ancak futbol kariyerinde fatih terim gibi bir teknik direktör, galatasaray gibi bir camia ve taraftar* bulamayacağını düşünüyorum. eğer seri mental olarak bu kadar çabuk pes eden bir futbolcu ise, zaten biz kendisi hakkında yanlış beklentiler içindeyiz demektir.