• 720
  topsuz oyunu harika oynadı. çok iyi top saklıyor ve maç içinde paslarıyla bir çok kez baskıyı kırdı. vormer ve vanaken’ i adım adım takip edip etkilerini düşürdü. ayrıca maçtaki 6 kilit pasın 4 tanesini seri atmış. bana top seri ve nzonzi’ ye gelince rahatlama geliyordu. (bkz: 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı)

  çok beğendim. bize böyle adamlar lazım. özellikle de avrupa arenasında.
 • 721
  18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı'nda feghouli'ye çok iyi bir tek pas yaptı feghouli atsa asistini alacaktı ama olmadı sanırım top direkten dışarı gitti. hem nzonzi hem seri sahada olacaksa bir tane rakip defansın arkasına sürekli sarkacak bir kanat şart. yoksa oyun sıkışıyor mariano'da eskisi gibi bindirmiyor oyunu açamıyoruz.
 • 722
  18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında performansını beğendiğim oyuncumuz. özellikle ikinci yarıda topun bizde kalmasını ve boş alanlara topu taşımamızı sağladı. hatırlarsınız ilk geldiği zamanlar fatih hocaya seri üzerinden sallanıyorduç yok 6 numara oynatacak adamı hiç edecek diye. umarım bu maçta anlaşılmıştır fatih hocanın nasıl kullanmak istediği. oynadıkça nzonzi ile uyumu da artacak ve istediğimiz pas oyunu için kilit bir rol üstlenecek bence.
 • 723
  en sonunda nasıl bir futbol oynadığını anlayabildiğim bir maça çıktı. hiçbir art veya iyi niyet olmadan söylğyorum, ben bu adamın önceki maçlarda ne oynadığını anlayamamıştım. (bkz: 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı) bana gösterdi ki bu adamı bizim verattimiz olabilir. yapıları da aynı olunca benzetmesi kolay oldu :) saf bir orta saha, ne ofansif ne de defansif. bu tarz futbolcular günümüzde pek kalmadı, sadece oyun yönünü ve stilini bu arkadaşın üstüne kurmak gerekiyor. younes belhandanın sahada olduğu maçlarda kendisini göremeyebiliriz, görsek de aynı oyunu göremeyiz. ben her ne kadar "yılmaz bir belhanda savunucusu" olsam da, seri'li bir oyun yapısı daha doğru görünüyor.
 • 724
  18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında oyunun sıkıştığı her anda nzonzi ile beraber bizi rahatlatan isim oldu.
  % 91 isabet yüzdesiyle oynayıp, 4kilit pas atmış.
  peki bu yeterli mi? değil...
  seri bunların çok daha iyisini yapabilir, daha önce yaptı zaten...
  bizim takımda herkes yedek kalabilir ama seri kalamaz.
  çünkü baskı anında bizi rahatlatabilecek en iyi futbolcumuz.
 • 725
  pas oyunu diye sürekli konuşulan ve bizim de oynamaya çalıştığımız oyun düzeni için takımda olmazsa olmazımız kendisidir. bunun en önemli sebebi de topu ayağında bekletmeden boşta gördüğü takım arkadaşına çıkarmaya çalışmasıdır. bu sayede baskıdan takımı kurtarabiliyor ve top kayıplarını engelliyor. özellikle (bkz: 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı) içerisinde 60. dakikadan sonra bunu çok güzel yaptı. temiz oynuyor diye tanımlanan futbolcunun bizdeki karşılığı kendisidir. maç kondisyonun artması ve falcao,feghouli gibi pas yetenekleri yüksek oyuncularla birbirlerini tanımaları sonrası istenilen galatasaray'ı bizlere izletecek temel faktördür. durağanlığından sıkıldığımız ve bizlere keyif vermeyen oyunumuzu seri gibi topu ayağında tutmadan hızlı pas yapabilen oyuncularımızla ancak değiştirebiliriz.
 • 726
  2019 2020 sampiyonlar liginin ilk macinda oynadigi belhanda oynamis olsa acaba nasil yorumlar olurdu merak ediyorum.
  belhandaya gore temiz oynuyor orasina itiraz edilmez. savunmada da daha dengeli. 4 kilit pas atmis olsa da zor pozisyonlari denemeyen bir adam su ana kadar.
  denememesinde babel ve feghouli gibi statik kanatlarla oynamasinin da etkisi vardir mutlaka.
  fakat 30 dklik lemina ve seri ile ciktigimiz her macta topu falcaoya gondermekte zorlanacagiz
 • 727
  18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında sergilediği performansla bana derin bir oh çektirdi. çağımızın vebası tüketim zihniyetinin ürünü olarak oynadığı 2 maçla yerin dibine sokuldu, mesela ömer her ne kadar özverili olsa da (gelişimine çok büyük saygı duyuyorum) seri'nin önüne yazıldı burada olsun çeşitli platformlarda olsun bana çok garip geliyordu çünkü elimizde seri gibi bir oyuncu vardı ve herkes birden adama laflar hazırladı şimdi de tek ses iyi futbolcu olduğu, oyuncuya dair algı bir maçla değişti, bu böyle olmaz ve olmamalı.

  maça gelecek olursak tek topları ve oyun görüşünün ne kadar ileride olduğunu bize gösterdi bu sene şansımızın nzonzi ile kendisi olduğunu düşünüyorum çok iyi bir orta saha tandemi gerçekten de. kendisinin varlığı ve nzonzi ile seneler sonra bir cl maçında orta sahamız yol geçen hanına dönmedi, top tutabildik ve ileri gidebildik rakip brugge de olsa eski hallerimiz aklıma geldikçe umutlamıyorum ileriye dair.
 • 731
  bu adam net olarak turnusoldur.* evet, eğer birisi "seri çok top kaybediyor, şut atmıyor, resmen kazık, kontrolleri kötü, ayakta duramıyor" falan diyorsa, onunla konuşmanızı kesip, uzaklaşın oradan. eğer ki futbolu sadece adam geçmek, 11 kişiyi çalımlayıp gol atmak, sırf hücum varyasyonları(ki seri iki yönlü bir adam) vs olarak görüyorsanız seri kötüdür. ama takım oyunu olarak bakıyorsanız(hem hücum hem savunma olarak) işte seri'nin farkı ortaya çıkıyor. evet top kaybı yaptı, evet istediğimiz seviyede henüz değil, ama çok önemli doneler verdi son maçta bize.*

  13 eylülde kasımpaşa ile kendi sahamızda oynadığımız maçla, 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı arasındaki en önemli fark ne idi? brugge maçında ortadaha da rahat top dolaştırmamız, topa hakim olmamız, daha derli toplu oynamamız, ne yaptığını bilen bir takım görüntüsü vermemiz. bunun en önemli nedeni seri'ydi. pas verip, boşa çıkıp, top istemesi gerçekten çok önemli. devamlı sıkışan arkadaşlarına yardım götürdü, kendisini savunma arkasına gizlemek yerine, boşa çıkıp pas istasyonu oldu. bunlar çok önemli meziyetler. devamlı alan parselizasyonunda bulunması, rakibe orta alanda rahat iş yaptırmaması gibi etkenlerle, oyunumuza oldukça önemli katkı verdi.

  son yıllarda en fazla ihtiyaç duyduğumuz tip ortasaha kendisi. sorumluluk almaya devam eder ve üzerindeki baskıyı biraz daha aşar, uyum sorununu çözerse inanılmaz bir ortasaha oyunu izletecek bize. biraz daha sabır, çok daha iyi olacaktır. fakat bu haliyle dahi ortasahamızın ihtiyaç duyduğu oyuncu olduğunu gösterdi.
  edit. telefon klavyesi azizliği.
 • 732
  deplasman sorunumuzu büyük ölçüde çözebilecek bir oyuncu. bunu nasıl çözeceğini son 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında kesitler halinde gösterdi aslında. 10. dakikadan sonra rakibin önde baskısını kıran oyuncuların başında geliyor. nzonzi ve feghouli de kendisine ayak uydurunca o baskıyı her seferinde pas alışverişiyle kırdık. kendisi bu paslaşmaları yaparken o kadar rahat tavırlar sergiliyor ki, rakip oyuncu olsam 'bu adamlar top kaptırmaz, baskı yapıp kendimi niye yorayım?' diye düşünürüm heralde.

  ligimizde de artık takımlar özellikle kendi sahalarında önde baskıyla başlıyorlar ve bunda başarılı olduklarını görünce daha bir şevkle saldırıyorlar. bunu kırmanın en kolay yolu paslaşmak ve bunu dünyanın en kolay işiymiş gibi yapan oyunculardır. seri bu işi gerçekten çok iyi yapıyor. şu an sadece işin paslaşmak kısmında var ama takıma alıştıkça ve maç eksiğini giderdikçe diğer özellikleri de ortaya çıkacaktır.
 • 734
  seri bize gelmeden önce tek bir maçını bile izlemedim. ama şu barcelona istiyordu muhabbetini adamın düşük seviye halinde bile anlayabiliyorum. top ayağına gelmeden pası kime atacağını biliyor. topu ayağında hiç tutmuyor. gerçekten adı gibi seri paslaşıyor. top diğer oyuncularımıza gidince hep bir topu tutayım, dürteyim sağa bakayım sola bakayım havası var ama seri öyle değil. top gelmeden düşünüyor top gelince direk uygulamaya geçiyor.

  dün akşamda ilk yarı 10. dakikadan sonra performansını artırarak devam etti. nzonzi ile birlikte orta sahada istediğimiz oyunu oynamamızı sağladı. lemina ile birlikte formunu tam yakaladıklarında çok can yakıcı bir takım oluruz ligde.

  ilgili maç için; 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı