• 554
  6 numara 8 numara tartışmalarına girmeden. kısa bir fikir beyan edicem. seri'nin orijinal mevkiinde oynamadığı sürece fayda sağlayamayacağı ayan beyan ortada fakat;
  izlediğim iki maçında da çok basit oynadi. 8 numara dediğimiz zaman biz taraftarlar biraz ince iş, biraz dribbling görmek istiyoruz. sadece benim mi gözüme böyle geldi bilmiyorum ama hani " yeni transfer heyecanı"nı bende 2 maç özelinde yaratamadı. ismine ve yeteneklerine güveniyor, hayvani ters toplar, attığı ara pasların falcao tarafından golle bitirilmesi sonucu falcao'nun üstüne atlamasını bekliyorum.
 • 555
  hakkında çıkan mevki tartışmasına bir türlü anlam veremediğim futbolcu. bu adam pasör, oyun kurucu. öncelikle 6 da oynasa rolü bu 8 de oynasa rolü bu. seni 6 ya koyduk senin görevin çapa demiyor kimse. bu adam kariyerinde oynadığı maçların yarısında ön libero oynamış. kariyerinde çıktığı maçların yarısında ön libero oynamış bir oyuncuya asıl yeri orası değil, kendi mevkisinde oynatılmıyor gibi şeyler söylemek sizce de çok saçma değil mi? hadi biz yanlış oynatıyoruz da bütün kariyeri mi yanlış üzerine kurulu bu adamın yahu?

  8 numara pozisyonunda daha etkili olacağı düşünülebilir. o konuda hiç bir itirazım yok. ama hiç oynamadığı bir mevkide yada çok absürd bir mevkide oynuyormuş gibi yapılan eleştiriler bana komik geliyor.

  gösterdiği performans bence 6 yada 8 oynamasından değil, 2019 afrika uluslar kupasında oynamış 5 as oyuncumuzdan biri olması ve henüz takım arkadaşlarının oyun yapılarını, neler yapabilip neler yapamayacaklarını tam anlamıyla öğrenememiş olmasından kaynaklı.
 • 556
  kendisinin sıklıkla pozisyonuna atıf yapılıp yine de iyi oynamalıydı denilen orta sahamızdır. günlerdir taraftarımızın anlayamadığı kîsım, adam takıma daha alışmaya çalışırken arkasında oynayan oyuncular aşırı hata yaptığından kafasında garanti oynamak olduğudur. haftaya nzonzi ile başlarsak ne demek istediğimi daha rahat anlayabilirsiniz.
 • 557
  yahu adam sezona formsuz başladı işte. yok 6 oynamış yok aslında 8'miş bunlarla ilgisi yok. her yeni transfer geldiğinde üç hafta toz kondurmuyor, dördüncü hafta "yeter artık" diye patlıyorsunuz. kendinize de, futbolcuya da bunu yapmayın. her an objektif olun ve sabredin.

  en kısa sürede form tutacak ve n'zonzi ile uyum yakaladığında bize mükemmel bir sezon yaşatacak.