• 514
  1 seneden fazla süredir sözlüge yazmayan beni yazdıran adamdır. bu adama 8 numara diyenleri hayretle izliyorum. sevgili arkadaşlar; bu adam 8 numara falan degil. bu devirde futbolu böyle numaralara hapsetmeyi dogru bulmuyorum ayrıca. seri, ne tam 6 ne de 8 numara. ama illa bir yerde oynayacaksa bu 6 olmalı. 4 - 3 - 3 dizilişinde orta üçlüde oynaması ona daha uygun olur.
  seri' nin 8 oynaması ortasahadaki yaratıcılıgımızı düşürür. seri' nin 8 oynaması demek yanına gelecek 6 numaranın ondan daha yaratıcı, daha pasör olmayacagı anlamına gelir kısmen. seri 6 numara oynasın, onun yanına ayagı daha iyi, daha yaratıcı, teknigi daha iyi bir oyuncu alalım. biz gençlerbirligi degiliz ki 8 numaramız 6' dan evrilme olsun.
  fulham' da 8 numara oynadı ve yanında oynayan kazmanın da sayesinde en kötü performansını sergiledi. ortasaha'ya hücum gücü anlamında kesinlikle seri' den daha geri veya aynı seviye bir oyuncu transfer etmememiz gerekir. bizim en büyük sorunumuz topu hızlı dolaştıramamak. seri' nin yanına ondan daha defansif bir oyuncu alırsak avrupa' da yine hüsran yaşarız.
 • 515
  seri 6 numara 8 numara, 7 numara vs. şeklinde dillendirilebilecek bir oyuncu değil.
  seri, oyunu iki yönlü oynayabilen tam bir orta saha oyuncusu.

  fatih hoca hazırlık maçlarında gördüğüm kadarıyla seri'yi orta sahanın tam ortasında, bir çapadan çok hareketli ve geriden iyi oyun kurabilen bir 6 numara olarak oynatmayı düşünüyor.

  hoca genel olarak 4-1-4-1 oynatmayı sever 2 senedir bunda ısrar ediyor ama bence seri'nin yanına tıpkı onun gibi oyunu iki yönlü oynayabilen bir cm oyuncusu daha ekleyip önlerinde belhanda'yı kullanırsa daha doğru olur gibi.
 • 516
  bence kendisi ne 6 ne de 8 numaradır. 9 numaradır bence. koyalım forvete belo'ya asist yapsın oradan sırtı dönük. fatih hoca'nın kendisini 9 numara pozisyonunda oynatmak istediğini düşünüyorum. böyle düşünmemin tek sebebi kaynak götüm haber ajansı. orada hep fatih hoca'nın hangi futbolcuyla ilgili ne düşündüğü yazıyor. mesela belhanda feghouli çok disiplinsiz ve afrikalı oldukları için ilk fırsatta göndermek istiyormuş hoca.