resim
Jason Grégory Marianne Denayer
Takım:Shabab Dubai
Mevki:Stoper
Yaş:27
Boy:1.84
Uyruk:Belçika
 • 3336
  kesinlikle gidilmemesi gereken eski stoperimiz. kanımca her şeyin bir yeri ve zamanı vardır ve olaylar buna göre değerlendirilmelidir.

  mesela denayer bizden ayrıldığı sezon henüz genç, gelecek vaadeden, hedefleri olan bir stoperdi. bugün ise iyi bir kontrat koparmanın peşinde, en azından bu zamana kadar herhangi bir kulüple kontrat imzalamaması buna işaret ediyor. denayer'in takımımıza katılması durumunda maksimum 1 sene üst düzey top oynayıp feghouli moduna geçiş yapmasına şahsen ben hiç şaşırmam. kendisinin bu saatten sonra galatasaray'dan daha üst düzey bir takımda oynayabileceğine inanmıyorum, yani kısacası hedefsiz kaldı. hedefi olmayan bir oyuncuda da er geç düşüş başlar. ek olarak aklımda kalan denayer profili kişilik ve mental anlamda da çok profesyonel bir oyuncu değil.

  bence kendisi bu dönemlerde tam olarak uzak durmamız gereken profil.
 • 3337
  https://imgrosetta.mynet.com.tr/...4994717-728xauto.jpg
  2018 yazında lyon city'den 10.00 mil. € bedelle transfer etti. 4 yıllık sözleşme imzaladı.

  lyon'da yıllık 3.2 mil. € kazanıyordu. fransa yıldızları lige çekebilmek için lejyonerlere %30 vergi uyguluyor. buradan mantıkla denayer 2.2 mil. € gibi bir net para kazanıyordu. başka bir kaynakta 1.7 mil. € net kazandığı yazıyordu.

  19 haziran tarihli haberde 2.5 milyon € 4 yıllık kontrat istiyor. yönetimin yıllık 1.8 mil € tutarlara görüşebileceği belirtiliyor. *

  15 temmuz tarihli haberde serie a'ya yeni terfi eden monza'nın 3 yıllık bir sözleşme teklif etmek için denayer ile görüşmelere başladığı bildirildi. *

  21 temmuz tarihli haberde torino 2 milyon € net maaş 2 yıllık sözleşme teklif ediyor.*

  8 ağustos tarihli haberde beşiktaş ve iki suudi kulübünün ilgilendiğini yazıyor. belçikalı orta doğu'ya taşınmaya istekli olmadığı ve beşiktaş'la görüştüğünü belirtmişler. *

  bütün bu haberlerden yola çıkarak denayer'e 2.5 mil € kimsenin teklif etmediği ortada gibi. belki suudi kulüpleri vermiştir ama oraları düşünmüyormuş.

  https://www.lequipe.fr/...828-552-75/e7b20.jpg
  2021 aralık ayında sağ ayak bileğini burktuğu için 2021-22 sezonunun ikinci yarısını neredeyse boş geçti. 4 yıl kontrat yapılmaması gerekiyor. olası bir nelsson satışından sonra, okan hocanın düşünmesi durumunda ben, max 1.8 mil. €, 3 yıllık gibi bir kontratla anlaşılır diye düşünüyorum. belki 1 mil € da imza parası olur. süreç dinamik farklı talipler olursa iş değişebilir.

  ligue 1'den talip çıkmaması ilginç, sağlık durumunun yakından incelenmesi gerekiyor.
 • 3338
  mehmet demirkol'un taktığı futbolcu. ilk transfer olduğunda eleştirmeye başlamıştı. ardından lyon gibi bir kulübe 10m euro bonservisle transfer olarak yıllık ücrette de brüt 3.2m euro alıyordu ve takımın bu 4 yılında son sezon haricinde ilk 11'in değişmezi olarak belçika milli futbol takımı'nda da yerini sağlamlaştırdı. hal böyleyken oyuncunun gelişimini göz ardı ederek "menajeri iyi çalışıyor" demek kendi fikrine yenilmemek adına böyle bir düşüncenin yanlış olduğu kanaatindeyim. kendisi belki de bir üst seviyeye çıkamadı ancak bize geldiği günden bu yana o dönemki kendince yaptığı eleştirilerin ötesinde lyon ve belçika milli futbol takımı seviyesine de çıkmıştır.

  not: bizde oynadığı dönemde de gayet önemli performanslar göstermiştir.

  https://youtu.be/TE4rPfU9-Y8
 • 3339
  belçikalı kötü stoper. inatla istenmesinin sebebinin takımla kurduğu duygusal bağ olduğunu düşünüyorum. üçlü oyunda hızı sayesinde sağ stoper olarak defoları daha az görünür ama ikili savunmada verem eder bizi. ne yeteri kadar agresif, ne yeteri kadar iyi markajcıdır, ne de ayağı iyidir. atlet savunmacı arıyorsan da elinde luyindama var zaten. tüm bunların dışında belçika milli takım havuzunda olup serbest statüdeki oyuncunun marazı olmadığı takdirde tüm avrupa’da ligler başlamışken boşta kalacağını düşünmek kendini çok akıllı sanmaktan başka bişey değil. temmuz başından beri basına yansıdığı kadarıyla sadece beşiktaş ve arap yarımadasından teklif alan adam için bu kadar beklenti içinde olmak manasız. istediği paralar da az buz paralar değil. son olarak takımın marcao ve olası nelsson satışından en az 30 milyon € kazanacağı ortadayken gidilmesi gereken kişi kesinlikle kendisi değil.
 • 3340
  nelsson’un kaldığı senaryoda takıma katılması gereken stoper. hem stoper hem de sağ bekte görev alabiliyor. iki bölge için de kaliteli bir yedeğimiz olmuş olur. zaman zaman onbiri de rahatlıkla zorlayacaktır. genç değil. ama ideal yaşta. gelişecek gözüyle bakmamak lazım tabii ki. kalıp 5 sene takımın rotasyonunda yer bulabilir, kim bilir efsaneler arasına bile girebilir. denayer baş ağrıtmaz, sizi rezil de etmez vezir de. ama ne vereceği bellidir.

  nelsson’un gittiği senaryoda ise ilk onbir olarak düşünülüp bel bağlanmamalı. nokta transfer + denayer pek tabii olabilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın