• 2455
  enterasan bir topçu gerçekten bence kötü futbolcu değil fakat maç içinde konsantrasyon problemleri yaşıyor bu da büyük zafiyetlere neden oluyor. (bkz: 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı) maç içinde ilk top sektirmesi bize kötü pozisyonlara sebeb oldu birkaç kez bu önemli bir eksiklik. tabi yediğimiz ilk gol kendisi yerine maicon olsaydı o topa kafayı vurmuştu . lakin bana göre 2. yarının yıldızı kendisiydi çok önemli toplar uzaklaştırdı. kendisinden joker olarak yararlanıyoruz birçok pozisyon da oynuyor diye lakin stoper pozisyonu bazen soru işareti olabiliyor. kendisinin devamlılığı galatasaray da kaderini belirleyecek.
 • 2458
  eğer galatasaray'ın tapulu futbolcusu olsaydı fatih terim kesinlikle kendisini ilk 11'de değerlendirirdi. özellikle de ali sami yen'deki maçlarda. çünkü hızlı. defans hattı önde oynayan takımlar için birebir... ancak tapulu malımız değil. oyuncunun yetişmeye ve gelişmeye ihtiyacı var. elinizde an itibarıyla daha iyi bir stoper varken galatasaray'ın denayer'i yetiştirecek gücü ve lüksü yok. dolayısıyla sanıyorum sezonun geri kalanına faydalı bir rotasyon oyuncusu olarak devam eder. 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı'nda olmasaydı yerine koray oynayacaktı. dolayısıyla takımın tamamlayıcı bir parçasıdır. sıkıştığınızda sol bek, sağ bek ve ön libero olarak da kullanabilirsiniz. bana göre önemli bir kadro zenginliği.

  eksiklerini sıralayabiliriz... en büyük eksiği pozisyon alması. pozisyon alma sıkıntısını hallederse beraberinde hava toplarındaki sıkıntısı da bitecektir. zira sıçrama yeteneği yüksek ancak yanlış pozisyon aldığından kafayı ekseriyetle rakibe vurduruyor. bu kendisi için kritik eşik. bana göre futbolun pratiği kadar teoriğine de çalışmalı. diğer sorunları rahatlıkla çözülür. pozisyon almayı öğrenirse bir kaç sezon içerisinde manchester city defansının başrol oyuncusu olarak görürüz denayer'i. bülent korkmaz ışığı 30 yaşından sonra gördü. denayer'in de önünde mükemmel bir defans oyuncusu olmak için epey zaman var.
 • 2459
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı için değerlendirecek olursak, bu maç özelinde hem iyi hem kötü işler yaptı.

  yine golünü yedirdi, şaşırmıyorum, yine tekrarlamakta fayda var, kendisinin pozisyon bilgisizliği, defansın tüm düzenini bozuyor. yediğimiz golde havada serdar'ı görüyoruz niye, serdar anlıyor onun zıplamayacağını ve oraya hareketleniyor. iyi niyetli çaba serdar'ınki ama aslında o da yanlış, umut'tan sekse arkası boş kalıyor bu sefer, denayer ile bu konunun çözümü yok.

  ilk yarıda ve yenilen golden sonra ise benim kendisinden beklentimden (ki bu beklenti yok seviyesinde) çok daha iyi oynadı ve top kesti. gerçi şunu da düşünmeden edemiyorum, stoper bu adam tabi ki top kesecek, görevi bu. bu maç ile ilgili ise tek arada kalmadığım olumlu konu kendisi hakkında gerçekten canla başla oynadı. iyi niyetinden ve görevini yapma kararlılığından şüphem yok. zaten bir zorunluluktan oynadı, bu sebeple özet olarak kendisinden hiç haz etmesem de eskiye nazaran beni daha az rahatsız etti. kaybetseydik ama böyle düşünür müydüm emin olamıyorum.

  bu maç özelinde durum bence bu, fakat biz şampiyonluk istiyoruz, daha dişli maçlarımız olacak bu yolda, şampiyonlar ligini özledik diyoruz orada oynayacağımız maçlar var, kendisinin seviyesi bu kademe maçlar için kesinlikle hala ve hala çok ama çok yetersiz. bu maçlarda, dünkü performansı ile emin olun hiçbirimiz "golü yedirdi ama iyiydi" demeyeceğiz. ilk yarıda umut ile olan mücadelesindeki zamanlama hatası ve sonrasında yaptığı faul bir şampiyonlar ligi maçında daha maçın ilk yarısında yok yere havlu atmak demektir.
 • 2460
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında sezonun en iyi maçını çıkarmıştır. tabi querasma karşısındaki performansını da gözardı edemem.

  yedirdiği gol dışında çok kez kademe yapıp topa duvar olmuş, civa gibi hızı ile sağlam kondisyon harcamıştır.

  ben dün memnun kaldım , sonuçta kayseri gibi ligin flaş ekibine karşı maicon'un yoklugunda bize kötü rüyalar gördürmedi.
 • 2462
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında yaptığı iki kritik hata bize gol olarak geri dönüyordu az kalsın. ikinci yarı ne kadar etkili olsa da oynadığı pozisyonda tek bir hata bile pahalıya mal olabilir. hala geliştirmesi gereken çok yönü var. stoperde kesinlikle bana güven vermiyor. yediğimiz golde maicon olsa ya da umut'un faul beklediği pozisyonda maicon olsa o pozisyonları vermezdik bence.
 • 2464
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında ortalama bir performans gösteren oyuncumuz. ara ara kritik hamleler yaptı, ama halen daha güven vermiyor. kayseri biraz daha becerikli olsa ikinci yarı bize 2 gol atarlardı. keza biz de öyle, 4-5 olacak skoru 3te bıraktık anca.

  iyi bir yedek olur, maiconu falan zaten kesemez. ama kendini geliştirmesi lazım çünkü daha 16 maç var ve illaki forma şansı bulacak. yine de ruhsuz biri değil, bu huyunu seviyorum. çıkıyor mücadele ediyor. biraz daha yeteneği ve oyun zekası olsa çok güven verecek, ama napalım geliştirir inşallah kendini.