• 2287
  18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçı'ndan iki gün sonra biraz daha sakinleşip kendisi hakkında daha sağlıklı bir şekilde düşündüm ve fikirlerimde değişiklik oldu gerçekten.

  ilk 11'de görmeye tahammülüm yok, yedek kulübesinde olması bizim için şanstır diye düşünüyordum, artık şampiyonluk hedefi koyan dünya üzerindeki tüm takımlar için yedek kulübesinde bile olması küfür gibidir diye revize ettim bakış açımı. uzun yıllar sonra etiketine ve yaşına göre bu kadar rezil ve ışık vermeyen bir futbolcu görmedim.

  bireysel hatalarını geçtim, bakın bu adam maicon'u da bozuyor. iddia ediyorum, 3 maç daha oynasınlar beraber, maicon'u bu sene unutalım. bu herif sahada olunca, millet bunun arkasını toplamak için başı kesilmiş tavuklar gibi oradan oraya dağılıyor. tudor kafasındaki ilk 11'i çeksin sorsun, 10 futbolcumuz da oynatma bu adamı der.

  ayağı düzgün deniyor, bu sene oynadığı maçlarda ekstra ne görülmüş merak ediyorum. bilhassa attığı bütün toplar sırtı rakip kaleye dönük kendisine yaklaşan takım arkadaşlarına. ne ayağı ne başı düzgün bu adamın.

  ister stoper, ister sağ bek düşünülsün:

  -pozisyon bilgisi yok, bir adamı daha doğru şekilde karşıladığını görmüyoruz.
  -rakip oyuncular kucağında gezdiriyor, fizik gücü yok.
  -hız, yok. bu adamın fiziksel özelliklerini methedenler, adebayor ile birlikte hareketlendikleri toplarda düştüğü içler acısı halleri izlemeli.
  -zamanlama, mütemadiyen hatalı.
  -kafa topu, bu kavramın sözlük anlamını bile bildiğini düşünmüyorum. gerçi bu sözlükte, rastalı saçları sebebi ile hava toplarında zayıf diyenler var, biz hala neyi, kime anlatmaya çalışıyorsak.
  -oyun görüşü, bahsedebilmek bile mümkün değil böyle bir şeyden. benim bu konuda beklentim de yok zaten, asli görevinin yüzde birini bile yapamayan bir adamdan oyun görüşü bekleyecek kadar bu hayattan ümidimi kesmiş değilim. karşıladığı her topu istisnasız rakibe atan birisi işte ötesi yok.

  devre arasında üçüne beşine bakmadan kulüp ile alakası kesilmeli. bakın şu hayatta her şey mümkün, sparta prag gibi kulüpler var, adamlar semih kaya'yı transfer etti, ben hala yazarken bile şaşırıyorum, birileri de bu adamı transfer etmek isteyebilir işte o kulüp ne güzel kulüptür...
 • 2288
  yiğenim amatör liginde futbol oynuyor. kendisi ısrarla sol açık oynamak istiyordu. ben kendisine sürekli sol bek veya stoper oynaması gerektiğini söylüyordum. hem sol ayaklı, hem boyu bek ve stoper oynamak için uzun, hem de çok hızlıydı. bir kaç yılı boşa geçirdikten sonra, şimdiki takımında hocası onu sol bek oynatıyor. ve takımın sürekli en iyisi oluyor:) denayer gelmeden önce de yazmıştım. kariyer planını sağ bek olarak değiştirmesi gerekiyor. orda çok daha iyi gelecektir. çünkü bek için hızlı, ayağı iyi ve fiziği gayet uygun...
 • 2289
  kendisi hakkında yorumlarım zaten belli de sadece şuna dikkat çekeceğim çünkü öyle yada böyle halı saha olsun büyük -çim, toprak yine halı- saha olsun yarı profesyonel olarak top oynadım ki stoper veya ön libero olarak oynadım genelde az veya çok olsun bu futboldan da anladığımı düşünüyorum.

  evet geliyor sayın denayer 18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçında yenilen 3. golde göt kadar alanda eboue'nin yobo'yu gönderdiği pazarın yarı yoluna kadar nasıl gittin ?

  vurup rakibe yolladığın kafa toplarını rakibe vurdurduğun kafa toplarını kornerlerde genelde ön direği veya boş alanı savunmanı falan geçtim gerçekten şunu bana bir açıkla !?
 • 2291
  rastalarına özen gösterdiği kadar futbol gelişimine özen göstermediğini düşündüğüm, bir zamanların wonderkidi olan stoperimiz.

  kendisinin adını dünya futboluna duyurduğu dönem 2014-2015 sezonu celtic performansına dayanır, aynı dönem tandemi paylaştığı isim ise virgil van dijk'dır. o sezonun sonunda denayer kiradan döndüğü klübü manchester city tarafından kiralama bedeli alınarak bize kiralanırken, partleri van dijk 15m euro civarı bir bedele southampton'a transfer olmuştu.
  şimdi buraya kadar her şey normal, ama bu tarihten sonra iki oyuncu arasında kariyer ilerleyişi anlamında zıt yönlere yol ayrımları açılıyor. van dijk transfer olduğu premier lig ekibinde çok başarılı performanslar sergileyip değerini her geçen gün arttırırken*, denayer ilk galatasaray dönemi + sunderland kiralık sürecinde sezon başına yaklaşık 30 maç oynamış, gerekli gelişim fırsatını bulmuş ancak gelişmeyi geçtim parladığı celtic döneminden bile etkisiz bir futbolcuya dönüşmüştür.

  çalışmak, çabalamak, futbol adına bir şeyler öğrenmek durumunda kendisi ne tür methodlar uyguluyor ya da uygulamıyor bilemiyorum ama aynı dönemde çıktığı van dijk'ın halini görüp utanmıyorsa ve daha çok çalışma isteği duymuyorsa kendisinden büyük futbolcu olmayacaktır.
 • 2294
  stoper olmuyor kendisinden sağ bek yapalım, yok yok sol bek olsun, o da olmazsa önlibero oynatalım. iyi güzel de biz neden ısrarla bu adamı bir yerlere oldurmaya çalışıyoruz? denayer mi galatasaray'ın futbolcusu yoksa galatasaray mı denayer'in futbolcusu? olmuyorsa olmuyor işte. adamın zaten futbolcu olmak gibi bir derdi yok.
 • 2295
  kendisi sevdiğim bir futbolcudur bana göre halen gelecek vaad eden futbolcudur fakat hiçbir gelişme kaydetmemekte ısrar etmektedir.

  hep umutlu bakıyoruz sana denayer ama sen ısrarla seni sevenleri ve savunanları yanıltmaya çalışıyorsun.

  o kadar maç oynadı bizimle. şöyle geriye dönüp oynadığı maçlara baktığımızda atletico madrid maçı dışında akılda kalan, çok iyi oynadı dediğimiz maç cidden yok. o maçta da sağ bek oynamıştı zaten.